Posted on

Apologetyka – Marek Piotrowski

Chcemy zaprezentować i polecić znakomite książki apologetyczne Marka Piotrowskiego.

DLACZEGO UFAM KOŚCIOŁOWI?
BIBLIJNY PODRĘCZNIK OBRONY WIARY
Marek Piotrowski

http://www.wejdzmynaszczyt.pl/pl/obrona-wiary/211

Swoisty biblijny podręcznik obrony wiary. Autor odpowiada na wątpliwości i zarzuty stawiane współcześnie przez przeciwników Kościoła katolickiego. W oparciu o treść Pisma Świętego, nauczanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, świadectwo pierwszych chrześcijan i logiczną argumentację, odpiera tezy krytyków Kościoła, wykazując ich liczne błędy i niekonsekwencje.  Dostarcza cennych argumentów w obronie Kościoła i wiary katolickiej.

Poniżej fragmenty rozdziałów wraz ze spisem treści:

 

KOŚCIÓŁ OSKARŻONY
Marek Piotrowski

http://www.wejdzmynaszczyt.pl/pl/obrona-wiary/212

Autor w sposób obiektywny i niekiedy zaskakujący, odpowiada na ponad 200 zarzutów dotyczących historii Kościoła. Rozprawia się z antyklerykalnymi mitami i przedstawia historyczne fakty. Zwraca uwagę na ogromną skalę antykościelnych przekłamań. Oskarżycielom Kościoła zarzuca wyolbrzymianie i skłonność do przesady. Według autora, nieczęsto fakty są przekręcane, liczby wymyślane a sam kontekst zaniedbywany.

 

Poniżej fragmenty rozdziałów wraz ze spisem treści:

 

KOŚCIÓŁ NA CELOWNIKU
Marek Piotrowski

http://www.wejdzmynaszczyt.pl/pl/obrona-wiary/213

Książka dla wszystkich, którzy szukają prawdziwej istoty chrześcijaństwa. Autor rozprawia się z mitami i fałszywymi opiniami na temat prawd wiary katolickiej,  które od wieków rozpowszechniane są przez przeciwników Kościoła. W oparciu o teksty biblijne i wiarygodne źródła historyczne, autor obala antychrześcijańskie mity, dostarcza wierzącym, cennych argumentów za autentycznością wiary katolickiej.

Poniżej fragmenty rozdziałów wraz ze spisem treści:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *