Posted on

Do czego służy ksiądz i katecheta?

Doceniono wiejskiego proboszcza i zaproszono go na inaugurację roku katechetycznego  diecezji bielsko-żywieckiej. Miałem tam wystąpienie zatytułowane: „Do czego służy ksiądz i katecheta?”

A diecezjalne służby informatyczne pięknie to obsłużyły i już jest z tego relacja tekstowo-zdjęciowo-dźwiękowa.

KLIKNIJ: http://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/ks-maciejewski-katecheta-ma-wyc-do-pana-za-powierzonymi-ludzmi/

A jakby ktoś nie odnalazł zapisu audio to jest tutaj:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Albo do ściągnięcia: http://diecezja.bielsko.pl/wp-content/uploads/2017/09/ks_maciejewski.mp3

 

7 thoughts on “Do czego służy ksiądz i katecheta?

 1. Wróciłam dziś do Księdza Katechezy. Słuchałam przedtem Nikosa Skurasa i Szustaka i nagle mnie olśniło, czego szukam u Księży. Tłumaczenia Pisma, że „trzy” lub „pięć” to symbol tego, czy innego? Że taki sposób wykonania rytuału jest lepszy, a taki gorszy? Bardzo wiele słucham różnych konferencji i mam dosyć tych często nieskrywanych sporów, w których jedna frakcja Księży udowadnia, że druga zbłądziła, że nawet Papież zbłądził. Nie emocjonuję się już opowieściami, że antychryst przyjdzie z Kościoła i już siedzi intronizowany w Watykanie.
  Czego szukam u Księży? Których chcę słuchać? Tych, którzy mnie widzą, a to jest kochają jako bliźniego. Widzą moje błędy, moje grzechy, moje słabości i nie epatują się tym. Tych, którzy nie chcą mnie zadziwić wielkością swej mądrości, swojej pobożności i wzbudzić strach przed piekłem, gdy Kościoła nie posłucham, gdy właśnie mówią coś, co inni Księża uważają za głupstwo.
  Szukam i słucham Księży, którzy tłumaczą i przekładają mi Boga i Jezusa na moje życie. Dla mnie do tego służą Księża.
  I chyba Ksiądz ma rację, że to nie jest zdolność ludzka, aby być takim Księdzem. Ale może być dana temu, który z uporem maniaka, głupca i jakkolwiek by to nazwać, nieustannie puka z prośbą o chleb dla swoich bliźnich, do Bożych drzwi. Szczęść Boże. Piękna, piękna katecheza 🙂

 2. Dobrze że JESTEŚ księże Pawle. Dziękuję to prawdziwy zastrzyk dla wszystkich !
  Bóg Zapłać i niech Duch Święty prowadzi.
  B.

 3. Szczęść Boże!
  Też byłam na tym spotkaniu. Słowa, które Ksiądz powiedział potwierdziły moje przemyślenia i oczywiście zachęciły. Nie raz bywało bardzo trudno i pytałam sama siebie jaki jest sens tego co robię? Ale też, stale omadlałam moich uczniów i nie raz widziałam tego namacalne efekty.
  Serdecznie dziękuję . Potrzebne mi to było.

 4. Dziękuję Księdzu za odwagę mówienia, jak jest, za ukazywanie porażki w pracy katechetycznej. I za tę nadzieję , że Bóg oczekuje od nas miłości, i że nic nie dzieje się z dnia na dzień- wszystko jest procesem. Ufam, że ta „nuda”, o której Ksiądz mówił w swoim świadectwie też była etapem w ‚”procesie” poznawania Boga. Pozdrawiam . Szczęść Boże.

 5. Wspaniała refleksja („samo życie”). Dziękuję! Wysłuchałam konferencji z wielkim zainteresowaniem, jestem gotowa iść jutro i „robić swoje”, bo „miłość rodzi miłość”. W mojej diecezji „zadziałał” wczoraj ks. Kralka. Tak „uskrzydlona”, z taką dawką optymizmu będę realizować „Idźcie i głoście…”
  Pozdrawiam serdecznie. Szczęść Boże!

 6. Gdy tak słuchałam Księdza, przypomniałam sobie 11.11.2014, wieczór. Wysłałam wówczas ileś maili, błagania o pomoc. Mnie, siedzącą w głębokim okultyzmie właśnie dotknął szatan. Pisałam do wszystkich Księży, których maile znalazłam w Necie, wysyłałam SOS. Odpowiedział Ksiądz i … potem odpowiedział Bóg. I to jak odpowiedział 🙂 Cały czas czułam, że poza Wolą Boga by mnie Zbawić, tak jak wszystkich, było jeszcze coś, coś co mnie od razu ochroniło. Jakaś silna ochrona. Jakby ktoś, kogo Bóg wysłuchał, walnął na kolana i pogadał z Bogiem o mnie. Nie będę opisywać jak to czułam, jak do dziś czuję i widzę pewne rzeczy. Po prostu czułam i kropka. Potem, w czasie jakiejś Spowiedzi, Spowiednik powiedział, że On czuje, że za mną idzie czyjaś bardzo silna modlitwa, że On tak czuje, jakbym miała bardzo silną protekcję u Boga. Kombinowałam, jak koń pod górę, KTO??? Dziś posłuchałam Księdza i wiem, kto wtedy naprawdę walnął wtedy na kolana i powiedział Boże, dla niej jest już czas na powrót. Dziękuję 🙂

 7. Szczęść Boże 😉
  Byłam na tym spotkaniu . Na pewno zostanie ono w mojej pamięci – szczególnie słowa które usłyszałam. A dzięki nagraniu będę mogła często sobie je przypominać, by nie ulegać porażkom, tylko iść i nieść miłość … „bo tylko miłość może zrodzić miłość”.
  Serdeczne Bóg zapłać.
  Pozdrawiam. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *