Posted on

To mnie nie zachęca…

kurs filipZnalazłem plakat reklamujący Kurs Filip. Bardzo starannie wykonany. Mnie się on jednak nie podoba, dokładnie jego przesłanie. Ja wiem, ze to żartobliwa konwencja, ale jednak niesie ona jakąś treść. Jaką? Taką, że z zawiązanymi oczami robimy krok w przepaść?

Prowadziłem Kursy Filip i wiem, że treścią tych rekolekcji jest coś innego.

Z tej właśnie przyczyny znoszę i to obecne cierpienie, ale za ujmę sobie tego nie poczytuję, bo wiem, komu uwierzyłem, i pewien jestem, że mocen jest ustrzec mój depozyt aż do owego dnia.
(2Tm 1,12)
 

4 thoughts on “To mnie nie zachęca…

 1. Wiesz, a mnie inspiruje ten plakat. Dla mnie tkwi w nim inne przesłanie. Jest to kwestia zaufania. Zrób krok w wierze i nie troszcz się o nic więcej, o to co będzie dalej, nawet jeśli to przepaść. Bez zaufania nie ma wiary.
  Ten sam plakat – różne spojrzenia. 🙂

  1. ale zaufanie nie może być ślepe – WIEM KOMU zaufałem

   1. Plakat dla mnie jest oczywistym przesłaniem o całkowitym!  zaufaniu Bogu. Przecież mówi: zrób krok w wierze. A więc wiarę w Boga już mam, teraz tylko bezgranicznie zaufaj, aby dopełnić tą wiarę. Patrząc chociażby na ludzi przychodzących do kościoła, wierzących przecież w Boga, czy "rzuciliby się w Boży dla nich plan" czy raczej wróciliby do swojego planu na życie? I o tej odwadze mówi ten plakat.

   2. Ja trochę z innej beczki -ale potrzebuję pomocy wlaśnie związanej z Kursem Filip, a związanej też z ewangelizacyjną pracą w Bułgarii. Jeżeli mogłabym liczyć na jakiś kontakt to mój e-mail: lilaj@o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *