Posted on

Legalizacja narkotyków

Bardzo nie lubię narkotyków i handlarzy narkotyków. Dlatego jestem za legalizacją narkotyków.

Paradoks? Wcale nie! Zobacz i posłuchaj!

4 thoughts on “Legalizacja narkotyków

 1. Jezeli legalizacja narkotyków, ma sprawić że problem narkotykowy się zmniejszy to czy w takim razie aby zlikwidować "podziemie aborcyjne" powinniśmy zalegalizować aborcję?

   

  1. Te rzeczywistości nie przystają do siebie. W przypadku aborcji chodzi nie tylko o interes kobiety ale także dobro (zycie) dziecka. To dobro należy chronić.

   Jeśli narkoman chce umrzeć – chcącemu nie dzieje sie krzywda.

 2. Dziękuję za odpowiedź,

  To bardzo mądre, pod warunkiem, że zakładamy, że po narkotyki sięgają tylko dorośli. Pytanie, czy dzieci w wieku szkolnym są na tyle odpowiedzialne, że wiedzą jaką szkodę mogą wyrządzić narkotyki. Obawiam się, że 10 latek, który sięga po papierosy nie myśli w tym momencie, że naraża się na raka płuc. Moim zdaniem legalizacja narkotyków mocno by wpłynęła na obniżenie nielegalnych dochodów mafii, ale dużo bardziej utrudniłaby wychowanie przyszłych pokoleń.

  Pan Bóg odbarzył nas wolnością, ale czy potrafimy z tej wolności mądrze korzystać?

  Legalizacja narkotyków napewno mocno by podratowała budżety państw z tytuły podatków i akcyzy ( w końcu mafia podatków nie płaci), ale czy byłaby korzystna dla ogółu społeczeństwa. Ja myślę, że nie.

  1. Rozwiązania proponowane są oczywiście dla dorosłych. Dziecko do lat 13 zdaje się formalnie nic nie może kupić. Starsze też jest pod władzą rodzicielską.

   Rzecz w tym, by tę władzą rodzicielską przywrócić – kiedy trzeba sprac tyłek, kiedy trzeba nałożyć areszt, kiedy trzeba dać z liścia albo plombę sprzedawcy, który złamie prawo.

   Dzisiaj mniej więcej ojciec nic nie może.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *