Posted on

Młot na ateistów – Jan Lewandowski

Kolejne 3 bardzo dobre apologetyczne książki, które Wam polecamy, dotyczące polemiki z ateistami. Ich autorem jest Jan Lewandowski, który swoje życie poświęcił tej tematyce:

100 PYTAŃ DO ATEISTÓW
Jan Lewandowski

http://wejdzmynaszczyt.pl/pl/obrona-wiary/53

Niniejsza pozycja stanowi kontynuację polemiki z ateistami, rozpoczętej w dwóch poprzednich książkach z tej serii: Przeciw ateistom oraz Błędy ateistów. Zawiera pytania, na jakie ateiści nie potrafią udzielić sensownych odpowiedzi. Wskazuje na luki w przekonaniach ateistów. Na tym głównie polega jej apologetyczna wartość. To niezbędna pozycja w biblioteczce każdego świadomego chrześcijanina, który nie godzi się na to, aby jego wiara w Boga była ośmieszana przez tzw. oświeconych czcicieli rozumu.

 

BŁĘDY ATEISTÓW. 60 NAJCZĘSTSZYCH POMYŁEK LOGICZNYCH
Jan Lewandowski

http://wejdzmynaszczyt.pl/pl/obrona-wiary/61

Błędy ateistów to kontynuacja polemiki z książki Przeciw ateistom. Tym razem na warsztat wzięto najczęściej spotykane zarzuty ateistów i antyklerykałów, które przeanalizowano z punktu widzenia zagadnienia błędów logicznych, zwanych niekiedy sofizmatami nieformalnymi. Okazuje się, że ateiści i antyklerykałowie popełniają mnóstwo błędów logicznych w swej krytyce teizmu i chrześcijaństwa. Niniejszy poradnik apologetyczny ujawnia owe błędy logiczne w tej krytyce, jednocześnie doradza, jak przy pomocy tej wiedzy, skutecznie odpierać ataki ateistów i antyklerykałów.

 

PRZECIW ATEISTOM. 52 ODPOWIEDZI NA NAJCZĘSTSZE ZARZUTY ATEISTÓW I ANTYKLERYKAŁÓW

Jan Lewandowski

http://wejdzmynaszczyt.pl/pl/obrona-wiary/25

Przeciw ateistom to pierwsze w Polsce kompendium, które przekrojowo i zarazem zwięźle odpowiada na rzekomo naukowe zarzuty neoateistów wobec chrześcijaństwa. Niniejszy poradnik apologetyczny stanowi swoistą nowość, starając się wypełniać dotychczasową lukę na rodzimym rynku wydawniczym. Książka wyposaża czytelnika również w broń przeciw najczęściej spotykanym zarzutom antyklerykalnym, odnoszącym się na przykład do zagadnienia Inkwizycji kościelnej.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *