Posted on

Nikt nie ma większej miłości

I Komunia Święta VI niedziela wielkanocna

Dz 10,25-26.34-35.44-48; Ps 98,1-4; 1 J 4,7-10; J 14,23; J 15,9-17

4 thoughts on “Nikt nie ma większej miłości

 1. Jak dla mnie – dziecko przeszkadzało w skupieniu. Poza tym no cóż w tym dniu górę biorą : wygląd dzieci, prezenty, ubiór gosci i oni tez maja problem ze skupieniem. Kazanie krótkie – mam wrazenie, ze i ksiądz zpm  mial problemy ze slupieniem ze względu na to co i my słuchacze moglismy usłyszec. Pytanie-gdzie rodzice tego dziecka? Co wtedy robili? Czy wszyscy musieli być pod wpływem tego małego brzdąca?

 2. No niestety to prawda że dziecko przeszkadzało, ale bywa tak , rodzice nie uczą od małego że w świątyni jest się grzecznym, dziecko ma plac zabaw , widziałam nawet  jak dziecko wchodziło za ołtarz . Może rzadko jest brane na msze a może niesforne rozpieszczone , to nie idę wtedy do pierwszych ławek bo przeszkadzam nie tylko sobie ale i innym , bo co z takiej mszy wyniosę? Moim skromnym zdaniem nic , tylko tyle , że zaliczyłam kolejną mszę i sąsiedzi mnie widzieli, ale czy o to chodzi? nie wiem?               

 3. Bóg Nas KOCHA zawsze. 

 4. Kazanie jest głoszeniem Słowa Bożego.
  Właśnie ksiądz skupił się na najważniejszej dla życia człowieka – Dziecka Bożego – prawdzie: "Miłować – to oddać swoje życie za tego, kogo miłuję".
  Przedstawił to w taki sposób, że dziecko wyobraziło sobie to konkretnie, w odniesieniu do własnego życia. Jednocześnie przedstawił tak, że i rodzice mieli okazję sprawdzić swoje serca.
  A wszystkim wskazał cel: miłować Boga tak, jak On nas umiłował, żyć i umierać dla Niego.

  Kazanie, które zostało na pewno nagrane przez wielu z uczestników uroczystości, to kazanie ma szansę być jeszcze nie raz wysłuchane w tych rodzinach.
  Może nawet po wielu latach. I wtedy też wskaże ten najważniejszy sens miłości – oddawać życie. Może tak się stać, że skłoni do refleksji, dotknie łaską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *