Prosta metoda modlitwy Słowem Bożym

Prosta Metoda Modlitwy Słowem Bożym

Obejrzyj teraz wideo (7 minut 50 sekund) prezentujące prostą wersję metody lectio divina – modlitwy przy pomocy Pisma Świętego:

Jeśli w twojej modlitwie osobistej brakuje Bożego Słowa, to z tego materiału dowiesz się jak się modlić przy pomocy Biblii i przez to usłyszeć Boga. Twoja modlitwa może stać się lepsza. Na koniec dowiesz się o prezencie,
który czeka na ciebie.

273 thoughts on “Prosta metoda modlitwy Słowem Bożym

 1. ta pozornie prosta „metoda” szukania kontaktu z Bogiem , nie jest łatwa … kluczem jest na pewno wytrwałość .. czego Moi Drodzy Wam życzę… pozdrawiam

  z Bogiem i aniołami

 2. Pozdrawiam, dziękuję. Niech pan Bóg błogosławi

 3. Dziękuję 🙂 i pozdrawiam niech dobry Bóg księdza błogosławi, dobrego dnia z Panem Bogiem i Maryją 🙂

  1. Jadwiga dziękuję za dobrą radą zacznę ja stosować pozdrawiam

 4. Dziękuję bardzo księdzu będę do tej mądrości wracała i przekazywała innym. Fascynuje mnie Słowo i modlitwa Słowem i lubię takie porady dot. Słowa Bożego- jak Je czytać jak rozumieć itd Wielkie Dzięki ! Pozdrawiam w Panu:)

 5. Dziękuję ?zacznę:czytać,powtarzać,mowic

 6. Dziękuję. Niech dobry Pan obdarza Księdza wszelkim dobrem.

 7. dziękuję !

 8. Piękne i proste : czytaj, powtarzaj, mów. Teraz już wiem, dlaczego gdy próbowałam przywołać jakiś fragment z pamięci, który kilka dni temu mnie poruszył, miałam pustkę w głowie. Omijałam etap: powtarzaj. Dziękuję 🙂 Będę próbowała

 9. Dziękuję, w przystępny sposób wyjaśniono w jaki sposób czytać i modlić się Pismem Świętym.

 10. Dziękuję, w przystępny sposób wyjaśnione teraz wydaje się że, ta metoda czytania i modlitwy jest łatwa i prosta

 11. Prosto i pięknie wyjaśnione, bardzo dziękuję. Czytam Pismo Święte codziennie, przed poranną kawą, aby najpierw nakarmić się choć jednym Słowem. Teraz to czytanie będzie o wiele bogatsze, choć niekoniecznie dłuższe. No i od dawna szukam ciekawego sposobu na codzienne czytanie, chćby malutkiego fragmentu, z dziećmi. One mają poruszenia i pytania co słowo ?

 12. Pięknie i prosto wyjaśnione, bardzo dziękuję. Czytam Pismo Święte codziennie, przed poranną kawą, aby najpierw nakarmić się choć jednym Słowem. Teraz to czytanie będzie o wiele bogatsze, choć niekoniecznie dłuższe. No i od dawna szukam ciekawego sposobu na codzienne czytanie, chćby malutkiego fragmentu, z dziećmi. One mają poruszenia i pytania co słowo ?

 13. Podejmuje te metodę modlitwy

 14. bardzo mi brakowało takiej recepty , dzisiaj wypróbuje , z Bogiem ,

 15. Dziękuję, metoda wydaje się łatwa.Chciałabym ją wdrożyć i móc wreszcie czytać Biblię i rozmawiać z Panem.

 16. Dziękuję. Z Panem Bogiem

 17. BARDZO DZIEKUJE.MYSLE ZE POMOZE MI TA PODPOWIEDZ.

 18. Proste i jasne, zaczynam stosować. Do tej pory miałam problem, jak się modlić. Czas na zmiany.

 19. BARDZO DZIEKUJE ZA PROSTOTE ,BO W MOIM ODCZUCIU TEGO CHCIAL DLA NAS BOG,GDY JEZUS DZIEKOWAL ZE KROESTWO BOZE OBJAWIL PROSTACZKA ,BO TAKA BYLA JEGO WOLA, POZDRAWIAM KSIEDZA SERDECZNIE.

 20. Bardzo serdecznie dziękuję księdzu za tak przejrzyste ukazanie prostej metody czytania i rozważania oraz modlitwy Słowem Bożym. Niech Pan Jezus obdarza Księdza potrzebnymi Łaskami. Szczęść Boże !

 21. Bóg zapłać. Napewno zastosuje te metode

 22. Dziękuję ,bardzo dobrze się księdza słucha, wspaniała dykcja i proste słowa. Najlepszy jest konkret. Życzę błogosławieństwa w realizacji tego pięknego programu. Oby Duch święty był inspiracją

 23. Super dziękuję

 24. Teraz już wiem czytać głośno wolno,i słuchając jak Słowo Boże dociera do mego serca.Wielkie dzięki .To jest to co było mi potrzebne.Pozdrawiam

 25. Bardzo dziękuję za te konferencję. Mam wielką tęsknotę za kontaktem ze Słowem Bożym, ale od długiego doświadczałam już pewnego znużenia znanymi mi fragmentami. Liczę na to, że ta prosta metoda pomoże mi na powrót słuchać Boga na modlitwie.

 26. bardzo prosto opowiedziane jak się modlić ale jak bardzo trudno się za to wziąć – kiedy przychodzi natchnienie aby wziąć Pismo do ręki to wtedy jest tyle pomysłów (trzeba zrobić to ,trzeba zrobić tamto) i kończy się w moim przypadku ,że teraz to już jest późno i trzeba spać.

 27. Dzięki
  prosty i piękny sposób

 28. Dziękuję, nareszcie dowiedziałam się jak czytać Pismo Święte tak by to miało sens 🙂

 29. Dziękuję 🙂

 30. Nie mogłam oderwać od księdza wzroku! Niezwykle prosto ale ciekawie ksiądz opowiedział o modlitwie. Ja mam problem z wolnym czasem mam trzech synów i jak wieczorem jest już na tyle cicho że mogłabym usiąść z Pismem Świętym , to zdążę przeczytać ewangelię dnia i komentarz a oczy moje już się zamykają! Poranki niestety u mnie zaczynają się o 5-20 i wtedy każda minuta wyliczona jest aby zdążyć…

 31. Niby proste a jednak bardzo złożone. Dziękuję.

 32. Podobało mi się pięknie dziękuję: )

 33. Właśnie tego potrzebowałam: proste , treściwe i owocne.

 34. Dziękuję, niech księdza Bóg Błogosławi ! trzy wspaniałe wskazówki….. na uwielbienie Boga. Alina

 35. Dobry sposób na modlitwę tekstem Pisma Świętego.

 36. Dziękuję za pomoc,teraz będę częściej czytała Pismo Ś
  więte.

 37. W porządku ale co po rozdziale V Mateusza. Mam kontynuowac dalej az do konca NT .
  I dlaczego rozpoczynać o Rozdziału V.

  1. VI i VII
   czyli razem Kazanie na górze
   proponuję to, bo jest to niezwykle „gęsty” tekst, jeśli on nie poruszy to chyba już nic nie poruszy

 38. Dziękuję. Bardzo pomocne, czytam słowo Boże,ale teraz będę bardziej zwracać uwagę na poruszenia i powtarzanie. Bardzo dziękuję

 39. Takie to proste.Dziękuję.

 40. Z radością i wielką nadzieją podejmuje tą metodę modlitwy Słowem Bożym
  Bóg zapłać!

 41. Dziękuję ks. Zbigniewowi za trud nagrania tego mini wykładu. Pozdrawiam.

 42. Podejmuje te metodę modlitwy.

 43. Dziękuję za podpowiedź 🙂

 44. Pieknie!Dziekuje!

 45. System się sprawdza

 46. Bardzo cenna pomoc w korzystaniu ze świętych słów samego Boga do człowieka. Dziękuję Bogu za kapłanów którzy troszczą się o swoje owieczki. Chwała Panu.

 47. Dzięki
  prosty i piękny sposób. Każdy gdzieś to intuicyjnie pewnie w sobie czuł, lecz nie potrafił tego rozłożyć na czynniki. Ja najczęściej przegapiałam ten moment poruszenia i „leciałam” z czytaniem dalej. Pozdrawiam.

  1. Dziękuję za tą cenną pomoc, choć przyznam się że już tak wcześniej miałam.. czytając dany werset zatrzymywałam się na nim i czułam jakby słowa były skierowane prosto do mnie do mojej sytuacji, wtedy zaraz dziękowałam Bogu z ogromną radością i wzruszeniem jak do mnie przemawia przez Pismo Święte. Chwała Panu!!!!

  2. BOG ZAPLAC !
   mysle , ze cenne wskazowki

  3. Serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *