Prosta metoda modlitwy Słowem Bożym [lectio divina]

To działa!

Prosta Metoda Modlitwy Słowem Bożym

Cieszę się z twojego zainteresowania modlitwą z Pismem Świętym w ręku. Pozwól, że się krótko przedstawię – ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, ksiądz Diecezji Płockiej, proboszcz Winnicy. Pomagam księżom w ich pracy parafialnej, przez dostarczanie publikacji, książek i pomysłów duszpasterskich, ponieważ wierzę, że może to zmienić oblicze Kościoła.

Obejrzyj teraz wideo (7 minut 50 sekund) prezentujące prostą wersję metody lectio divina – modlitwy przy pomocy Pisma Świętego:

Jeśli chcesz otrzymać prezent, o którym mówię na końcu zapisz się na mój newsletter:
Jeśli obejrzałeś to wideo i uznałeś podane treści za wartościowe, to mam do Ciebie prośby: 

(1) Daj swój komentarz na dole.

(2) Proszę cię także, byś polubił i udostępnił innym tę stronę. I „tłitnął” jeśli masz Twittera.

Zależy mi, by dotrzeć do innych osób.

„Prezent Dla Ciebie”

Jeśli zainteresowany jesteś prezentem o którym mówię na końcu wideo to zapisz się na moją listę mailingową. Prezent to bezpłatna płyta CD, na której umieściłem film wideo z konferencją (25 minut), która rozwija metodę, którą poznałeś teraz. Na płycie umieściłem też e-book (format mobi, epub i PDF): „Trojakie posłannictwo Chrystusa i Kościoła. Godność i powołanie ludzi świeckich.” 

Do płyty chciałbym dołożyć także małą książeczkę (drukowaną), która w tekstowej formie prezentuje metodę modlitwy lectio divina.

Czy na pewno za darmo? Tak, dla wszystkich, którzy przyjdą na moją plebanię specjalnie albo wpadną po drodze, mam te prezenty absolutnie bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań. Jeśli będziesz chciał, by wysłać ci to pocztą, to poproszę jedynie o pomoc w pokryciu kosztów wysyłki 5,20 zł. Jest to koszt listu poleconego Poczty Polskiej. To co będzie w kopercie, będzie bezpłatne i bez żadnych zobowiązań z twojej strony.

Dlaczego tak? Chcę, byśmy byli w kontakcie. Chcę dostarczać ci wartościowych treści. Dzielić się swoimi kazaniami, tekstami i pomysłami. Jeśli w jakimś momencie uznasz, że nie chcesz dostawać ode mnie maili – po prostu się wypiszesz. W każdym mailu podaję na końcu link do prostego wypisania się.

Jeśli chcesz PREZENT a także moje kazania, teksty i pomysły to zapisz się na mój newsletter.285 thoughts on “Prosta metoda modlitwy Słowem Bożym [lectio divina]

  1. Ta metoda czytania mobilizuje umysł i wpływa na refleksję nad czytanym fragmentem,mobilizuje do spontanicznej modlitwy ponieważ zdarza się że niektóre słowa Pisma Św.dotyczą mnie bezpośrednio lub innych na czasie sytuacji czy zdarzeń

  2. Dziękuję, za prostą ale jakże skuteczną pomoc w rozmowie z Panem Bogiem. Szczęść Boże!

  3. Bóg zapłać za piękny prezent, który właśnie otrzymałam, tj. książeczkę i płytę. Czasami wydaje nam się, że już wszystko wiemy, ale dobrze czasami się cofnąć i przypomnieć sobie o najprostszych metodach, jakże potrzebnych na drodze rozwoju duchowego.

  4. Modlit se s Písmem a nad Písmem je modlitba, která by neměla chybět v životě, protože Písmo jsou slova Boží k nám.

  5. Świetna metoda, tego mi brakowało. Polecam.

  6. Dzienkuje za film mam i ksiazeczke sa super pozdrawiam PIOTR

  7. Genialne! Wszystko, co proste jest najlepsze:-)

  8. Po śmierci mojego taty czułam w sobie wielki ból był on nie do zniesienia i pewnej niedzieli rano powiedziałam w myślach” Boże pomóż mi ” (staram się w każdą niedzielę przeczytać fragment Pisma Swiętego) otworzyłam i zaczęłam czytać był to fragment Mądrości Syracha „Radość” 30 od 21-25.W głowie wręcz słyszałam te słowa jakby ktoś w niej mi je czytał na głos,płakałam ze wzruszenia,że Bóg tak szybko odpowiedział na moją prośbę. Mało tego te słowa miały dla mnie leczniczą moc nie wiem ile razy je czytałam,myslę że około pół godziny a czytając je czułam ogromną ulgę i coraz większy spokój.Dopiero po pół roku od tego zdarzenia natknęłam się na film Księdza Maciejewskiego.

  9. Dziękuję z całego serca, to wielka łaska usłyszeć , jak powinnam się modlić, trwać na modlitwie , rozmawiać z Panem Bogiem. Dziękuję !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *