Posted on

Jak powinna wyglądać uroczystość pierwszokomunijna?

Jak powinna wyglądać uroczystość pierwszokomunijna? Najlepiej jakby jej w ogóle nie było. Moje poglądy w tej sprawie możesz poznać tutaj. Zapewne jednak w realiach naszych parafii będzie ona funkcjonować długo. Continue reading Jak powinna wyglądać uroczystość pierwszokomunijna?

Advertisements
Posted on

Schemat rozmowy z rodzicami dziecka pierwszokomunijnego

Kolejna cegiełka do programu przygotowania dzieci (a raczej rodziny) do Pierwszej Komunii Świętej. Continue reading Schemat rozmowy z rodzicami dziecka pierwszokomunijnego

Posted on

Przygotowanie do I Komunii – zarys programu

Wykluwa się i wykuwa zarys programu przygotowania do I Komunii Świętej.

Jego główne założenia są następujące: Continue reading Przygotowanie do I Komunii – zarys programu

Posted on

I co z tą Pierwszą Komunią?

Głęboka komuna, wczesne lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku. Młody, gorliwy proboszcz staje przed zadaniem ogarnięcia katechizacją w punktach wszystkich szkół swojej parafii. Jednej szkoły „nie może dopiąć” – brakuje dnia.

Mijają tygodnie, sytuacja nie do rozwiązania, a Pierwsza Komunia za pasem. Wreszcie decyduje się na desperacki gest – zwołuje rodziców i ogłasza im: „Nie daję rady, sami widzicie. Tu są podręczniki, sami przygotowujcie dzieci jak potraficie”. Okazało się potem, że były to w całej grupie komunijnej najlepiej przygotowane dzieci. Continue reading I co z tą Pierwszą Komunią?