Posted on

Właśnie dziś…

1.   Właśnie dziś będę szczęśliwy. Szczęście pochodzi z wnętrza i nie zależy od czynników zewnętrznych.

2. Właśnie dziś spróbuję dostosować się do tego, co jest, zamiast usiłować dostosować wszystko wokół do swoich własnych życzeń.

3. Właśnie dziś zadbam o swoje ciało. Będę się gimnastykować, dbał o nie i pielęgnował, nie nadużyję go ani nie zaniedbam, aby stało się perfekcyjnym mechanizmem pracującym dla mnie.

4. Właśnie dziś zadbam o swój umysł. Nauczę się czegoś pożytecznego. Nie będę umysłowym leniem. Przeczytam coś co wymaga wysiłku, myślenia i koncentracji.

5. Właśnie dziś na trzy sposoby będę ćwiczył mego ducha. Zrobię dla kogoś coś dobrego i nie pozwolę, aby odkrył, że to ja. Zrobię co najmniej dwie rzeczy, których nie chcę robić.

6. Właśnie dziś będę miły. Będę wyglądał najlepiej jak potrafię, będę mówił powoli, działał uprzejmie, nie będę szczędził pochwał i nie będę niczego krytykował ani nikogo za nic winił, nie będę próbował ulepszać i pouczać innych.

7. Właśnie dziś spróbuję żyć tylko dzisiejszym dniem i nie będę usiłował rozwiązywać wszystkich życiowych problemów naraz. Przez 12 godzin mogę zdobyć się na robienie rzeczy, które przerażałyby mnie, gdybym miał je robić całe życie.

8. Właśnie dziś poświęcę pół godziny tylko na wypoczynek. Pomyślę o Bogu, aby nabrać perspektywy w spojrzeniu na swoje życie.

9. Właśnie dziś będę działał planowo. Napiszę co chcę robić w ciągu każdej godziny. Mogę nie realizować planu w całości, ale będę się starał. Pozbędę się dwóch wad gorszych niż plagi: pośpiechu i niezdecydowanie.

10. Właśnie dziś nie będę się bał być szczęśliwy, cieszyć się tym, co piękne, kochać i wierzyć, że ci, których kocham też mnie kochają.

 

prawie cytat z: Dale Carnegie – Jak przestać się martwić i zacząć żyć

ważne postulaty, chciałoby sie powiedzieć – AMEN

4 thoughts on “Właśnie dziś…

  1. bardzo sympatyczny tekst – przyjazny klimat, nienachalność, takt  – i to w stosunku do siebie!
    niby proste ale wcale niełatwe – ale jednocześnie uświadamia ile można zrobić dla samego siebie…
    dziękuję za tekst – inspirujący do pozytywnego myślenia 🙂

  2. a mi się nie podoba . nie lubię takich tam wyliczanek 🙂 w stylu amerykańskiego poradnika  dziesięć kroków do doskonałości. Bardziej pociąga mnie normalność zwyczajność z Bogiem w szczerości serca ze zgodą na swoją ograniczoność 🙂

  3. Codzienne sugestie 🙂

  4. Jezeli sie pomyśli co Jezus dla nas zrobił na krzyżu na golgocie to każdy chrześcijanin który to rozumie powinien skakać tu na ziemi z radości do nieba. A dlaczego mamy tylu chrześcijan w tym takze księży co sa smutni jak noc? Jak może ksiądz smutny jak noc motywować smutnych braci żeby badali biblię? I rozumieli to największe dzielo w Universum. Jak mają zapalać serca młodych ludzi pasterze (księża) którzy tego dzieła JEZUSA sami chyba nie rozumieją? Oni zatrzymali sie na Starym Testamencie i nie rozumieją wspaniałego przesłania Ewangeli!! Ci chrzescijanie a takze księża nie maja ognia BOŻEGO. Jak maja zapalać serca innych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *