Jak W Czterech Krótkich Historiach, Bez Wodolejstwa I Teologicznego Żargonu,
Pokazać W Atrakcyjny Sposób Jezusa Zakochanego W Człowieku?

Cztery kroki do Miłości.
Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga.

Cztery kroki do Miłości.
Format A5 (zeszytowy), 48 stron, oprawa broszurowa.
opinia “z drugiej reki”
Jest mi bardzo przykro, że nie mogę napisać opinii na temat książeczki “Cztery kroki …” Kupiłam dwie książeczki, przejrzałam je i znalazłam tam kilka zdań, które mnie bardzo ujęły i stwierdziłam, że jest absolutnie wspaniała na prezent. I dwie bliskie mi osoby otrzymały ją w prezencie. Jedna z nich, za kilka dni przekazała mi serdeczne podziękowania. Była nią zachwycona, powiedziała, że była dla niej cenna. Bardzo mi za nią dziękowała.
autor opinii: Monika Cyraniak

Prawdziwy Bestseller

Drogi Przyjacielu!

Pozwól przedstawić sobie niezwykłą książkę, która doczekała się sześciu wydań – trzech polskich, dwóch ukraińskich oraz wersji audiobookowej:

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga.

Jeśli jesteś rodzicem, wychowawcą, księdzem, katechetą, liderem, animatorem… jeśli kochasz młodzież, to chciałbym, byś zainteresował się tą książką. Na pewno wiesz jak trudno pozytywnie wpłynąć na młode pokolenie. Nie jest łatwo mówić o Bogu młodzieży. Trudno przebić się przez mur obojętności i znudzenia. Ciężko zachwycić czymkolwiek. Zlecono nam odpowiedzialność za dziecko (nasze własne, chrześniaka, ucznia na katechezie, kandydata do bierzmowania, parafianina) a często nie wiemy jak do niego dotrzeć.

Ta książka potrafi!

Książka „Cztery kroki do Miłości” potrafi dotrzeć do opornej młodzieży. Nie twierdzimy naiwnie, że zawsze i do wszystkich, ale jest swego rodzaju fenomenem.

Zalety tej książki to:

Rewelacja na rynku wydawniczym
Książka ks. Zbigniewa Maciejewskiego “Cztery kroki do miłości” zaskoczyła mnie po raz kolejny. Pomimo wielu książek traktujących o tym, jak poznać i spotkać Boga – ta jest książką wyjątkowo jasną, zrozumiałą i przystępną dla każdego czytelnika. Gorąco polecam ją wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom, a przede wszystkim uczniom.
autor opinii: ks. Czesław Walentowicz
Polecam
Tekst napisany z wyobraźnią i humorem, językiem zrozumiałym dla młodego człowieka. Nie straszy objętością a jednocześnie przekazuje bogactwo treści.
autor opinii: Agnieszka Bojanowska

Daj Mi Punkt Oparcia A Poruszę Ziemię

Tak mawiał Archimedes z Syrakuz. I miał rację. I sami szukamy tego punktu oparcia, który:

Świetna książka
i najlepszy program przygotowania do bierzmowania jaki do tej pory spotkałem.
autor opinii: Waldemar Bączkowski

Szukasz punktu oparcia i oto znalazłeś właściwy.

Książka „Cztery kroki do miłości” pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem – używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich. Akcentuje potrzebę przyjaźni – miłości między człowiekiem i Bogiem. Tę relację trzeba budować przez poznanie Boga, które dokonuje się na trzech płaszczyznach – Słowa Bożego, modlitwy i życia sakramentalnego.

Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym – lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem. Książka jest wprowadzeniem w życie wiary, może być narzędziem ewangelizacji oraz prowadzić przez pierwsze kroki świadomego wchodzenia w życie Kościoła.

Wszystko na jedynie 48 stronach, z językiem i formą, która trafia do młodzieży.

Super książeczka
Treść książeczki bardzo dobrze, a nawet entuzjastycznie została przyjęta przez młodzież, To chyba dobrze, że ważne treści można przekazać w tak atrakcyjny sposób.
autor opinii: Henryka
To trzeba mieć!
Bardzo dobra książka. Wyrasta z doświadczenia duszpasterskiego Autora, dlatego też jej treści są bliskie życiu człowieka i co najważniejsze są możliwe do realizacji. To bardzo cenna pomoc w formacji duchowej i katechetycznej. Stwarza możliwość doświadczenia Boga, poznania Go nie tylko umysłem, ale i sercem. Polecam z całego serca tę pozycję ludziom młodym, aby mogli mocniej wierzyć i w czterech krokach dojść do odkrycia Miłości.
autor opinii: bp Wojciech Osial
Poznaję Boga.., słucham…
Bardzo dobra książka, uczy poprawnego czytania Pisma Świętego, podaje praktyczne rady dla czytających. Wprowadza nas w dobrą formę modlitwy z Pismem Świętym i uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem. Książka jest dla nas wprowadzeniem w dorosłe życia wiary a co za tym idzie w życie wierzących – Kościoła. Książka jest bardzo przydatna dla nas – katechetów. Dziękujemy !!!!
autor opinii: Teresa Paczuska

Posłuchaj Tej Historii

Dziękuję, że poświęcasz mi swój czas i dalej jesteś ze mną. Posłuchaj historii związanej z narodzinami tej książeczki. Nigdy nie myślałem, że stanę się autorem bestsellerowej książki, ale zmusiły mnie do tego okoliczności. Mówiłem kazania, katechizowałem, nawet pisałem i drukowano to, ale były to niszowe i okazjonalne sytuacje. Sytuacja zmieniła się, gdy w 2009 roku zostałem proboszczem Winnicy i stanąłem przed ogromem inwestycji, remontów i napraw. Trzeba było pilnie robić… wszystko.

Zaczęliśmy od remontu salki na spotkania (podłoga, sufit, ściany, drzwi, łazienka, ogrzewanie), potem plebania, kościół, organistówka… nie chcę cię zanudzać. To wszystko oznaczało wielki głód pieniędzy – jeśli cokolwiek remontujesz to wiem, że to rozumiesz. Przekraczało to możliwości parafii, w tak krótkim czasie.

I wtedy zrodziła się myśl napisania książki.

Oburzasz się, że pieniądze stały się motywem napisania „pobożnej” książki? Książka tak naprawdę od wielu lat była już gotowa w mojej głowie. Miałem gotowe notatki. I miałem za sobą doświadczenie wielu spotkań z ludźmi, gdzie treści tej książki były przekazywane. Potrzeby parafii były tylko impulsem. Uważam też, że nie ma nic nagannego w tym, że robiąc dobrze i dając ludziom wartościowe rzeczy można za to brać słuszne wynagrodzenie.

Zacząłem pisać. Mając połowę książeczki postanowiłem w jej tworzenie wciągnąć przyszłych użytkowników. Było to w sobotę, 17 lipca 2010. Wysłałem wtedy mailing do kilku tysięcy czytelników serwisu katechetycznego NATAN z mocno bezczelną deklaracją, że oto…

„…Właśnie Piszę Książkę,
Która Stanie Się Bestsellerem.”

I zaprosiłem ich do tworzenia. Stworzyłem blog, który służył mi komunikacji. Umieściłem tam fragmenty książki i prosiłem o opinię. Jestem przekonany, że to między innymi to wsparcie dało tak dobrą jakość tej książki.

I zaczęło się! Robocza nazwa książki to: Historia Ani, która wiele mówi o Bogu. Czytelnicy pisali swoje uwagi, czepiali się, proponowali swoje rozwiązania, które często uwzględniałem.

W sierpniu tworzyliśmy wspólnie tytuł. Jestem absolutnie przekonany, że bez tej pomocy tytuł książki nie byłby tak doskonały – a doskonały jest. W tym momencie chcę gorąco podziękować tym, którzy proponowali: „O Bogu bliskim i o tym jak Go zobaczyć”, „Do zakochania jeden krok???”, „Do zakochania… trzy kroki. Do ołtarza cztery.”

I tak powstał tytuł: „Cztery kroki do Miłości” i podtytuł: „Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?”

A potem to już lawina. W październiku wyśmiano moją okładkę – słusznie. Słusznie – grafikiem nigdy nie zostanę. Ale z tą okładką wydaliśmy sygnalny egzemplarz. Dostaliśmy Imprimatur.

We wtorek 16 listopada 2010 roku odebrałem pierwsze książki. Film utrwalił ten moment.

Drukarnię znaleźliśmy w Ostródzie. Drukarz – p. Wojciech Januszkiewicz okazał się być członkiem drogi neokatechumenalnej. Cieszył się, że może drukować taką książkę.

W sobotę 20 listopada książka weszła do dystrybucji w księgarni internetowej TOLLE.

Malutka książeczka a tak bogata w treść.
Powaliła mnie swą prostotą i dosadnością zarazem. Od jej przeczytania jestem wielka fanką księdza Maciejewskiego i na bieżąco śledzę Jego kazania w internecie. Zazdroszczę parafianom takiego kaznodziei. Gorąco polecam !!!!
autor opinii: Edyta

Historia Sukcesu

Inny to od razu by sie nie wiem jak chwalił. 🙂 My pozostaniemy przy faktach!

Po 24 godzinach od wejścia do dystrybucji książka weszła już na TOP 10 – najlepiej sprzedawanych książek w ciągu ostatnich 30 dni. W tym czasie Tolle było jedną z dwóch największych katolickich księgarni internetowych.

Po kolejnym dniu sprzedaży dwa oczka w górę.

I kolejny dzień, i dalej w górę:

Czwarty dzień i druga pozycja w rankingu:

Po tygodniu przestaliśmy się piąć – byliśmy już na pierwszym miejscu.

Trudno w to uwierzyć, ale do lipca 2011 roku książka nie schodziła z listy bestsellerów. Potem wielokrotnie wracała.

świetny pomysł na prezent 🙂
Zakupiłam kilkanaście egzemplarzy książki “cztery kroki do Miłości” i rozdałam w prezencie znajomym, szczególnie tym, którzy z dystansem odnoszą się do spraw wiary… to miała być zachęta w stylu “przeczytaj … nic nie tracisz :)” Myślałam, że w niektórych przypadkach książka będzie kurzyć się na półce, a tymczasem …. miałam miłe i zaskakujące informacje zwrotne właśnie od tych osób i pytania o podobną literaturę 🙂 ZPM-ie dziękuję, lektura Twojej książki przynosi owoce!
autor opinii: IZA

Przystępnie Napisane, Świetnie Się Czyta!

Książka zyskała dobre opinie czytelników. Jest jedną z kilku pozycji w Tolle najczęściej komentowaną.

Wybrałem kilka.

super
Książka naprawdę bardzo cenna i godna uwagi. Szybko się ją czyta, nie jest nudna, daje do myślenia. Ciekawe porównanie miłości i działań Boga do miłości i działań człowieka. Dzięki temu porównaniu lepiej rozumie się tę miłość a Bóg staje się przez to bardziej osobowy, bardziej “ludzki” – łatwiej Go wtedy zrozumieć. Bardzo dobrze, że autor uzywa często humoru i zabawnego języka – jest to niejako walor tej małej książeczki:) Polecam każdemu.
autor opinii: Joanna Romanowska
Pozycja wyjątkowa.
Polecam każdemu na nowo zweryfikować swoje relacje do Pana i może na nowo się w Nim zakochać
autor opinii: Joanna
Cztery kroki do miłości
Wspaniała pozycja nie polecana szczególnie dla młodzieży, która szuka Boga. W prosty i ,,młodzieżowy ” sposób autor mówi o tym jak pozostać sobą i nie tracić z oczu wartości chrześcijańskiej.
autor opinii: Danuta Dobrzeniecka
warto przeczytać…
Dobra książka. Szczególnie dla tych, co znudzeni są wiarą i kościołem. Daje nowe spojrzenie na relacje człowieka z Bogiem. Polecam, szczególnie ludziom młodym…
autor opinii: Ernesta Tichutina
POLECAM
Kupiłam tę książkę i polecam ją innym nawet w prezencie dałam 4 osobom. . Książka jest bardzo dobra, to dzięki niej zaczęłam czytać pismo św mając 46 lat. Bardzo dziękuję. Iwona Ficek z ogromną wdzięcznością za narzędzie. Bóg zapłać .
autor opinii: IWONA FICEK
Świetna książka
Książka fantastyczna w swojej prostocie, napisana przystępnym dla każdego językiem. Na prawdę może pomóc
autor opinii: Robert
Warto przeczytać.
Tego samego dnia, którego otrzymałam książeczkę, przeczytałam ją jednym tchem.. A teraz wracam do niej po kawałku. Podoba mi się brak przerostu formy nad treścią. A sama treść… Kwintesencja zasad wiary chrześcijańskiej. Krótko, zwięźle, na temat. Bez owijania w bawełnę. Zdecydowanie polecam.
autor opinii: Emi Krywko

Wszystkie 211 opinii znajdziesz [tutaj].

Drugie Wydanie

Przyszedł czas na drugie wydanie. Teraz już poczynaliśmy sobie śmielej. Zamiast techniki cyfrowej postawiliśmy na offset. To oznaczało większy nakład.

Zaproponowaliśmy wtedy także kupowanie książki w pakietach po 50, 100 i 200 egzemplarzy. Zanim wydrukowaliśmy nakład sprzedaliśmy już „na pniu” 2.300 egzemplarzy. W kilka dni.

I to wszystko w czasach, gdy nakład wielu religijnych książek to 300 – 500 egzemplarzy.

Zobacz to wszystko na filmie:

Nowe spojrzenie
To niby książka dla młodzieży, ale każdy dorosły powinien ją przeczytać: aby przypomnieć sobie co to znaczy kochać Boga, słuchać Boga i dotykać Boga! Takie odświeżenie! Takie nowe spojrzenie!
autor opinii: Sylwia Olczyk

Trzecie Wydanie

Przyszedł też czas na kolejne wydanie. Nowy skład, nowa okładka.

W akcji przedsprzedaży, w cztery dni, sprzedaliśmy 5.500 książek. Książka wróciła też do oferty księgarni TOLLE i mimo, że nie stała się nigdy książką tygodnia (oznacza to specjalną promocję książki w TOLLE – umieszczenie jej na pierwszej stronie, rabat cenowy i mailing do kilkudziesięciu tysięcy czytelników newslettera), wpadła na TOP 10.

I doszła do trzeciego miejsca:

Jakie to miłe. 🙂

Wydania ukraińskie

Sukces i popularność książki przekonała Edycję Świętego Pawła do przetłumaczenia tej książki na ukraiński i wydania na Ukrainie. Książka ukazała się we Lwowie w 2020 roku.

Książka dostępna jest [tutaj]

Na podstawie tego tłumaczenia, w innym formacie, wydaliśmy tę książkę po ukraińsku w Polsce a ostatnio wznowiliśmy jej nakład na potrzeby uchodźców [zobacz]

Audiobook

Książkę osobiście przeczytałem i nagrałem. Pliki mp3 umieszczone zostały na płycie audiobooka.

Łączny nakład?

Słowo daję, że nie wiem. Trzy polskie wydania, dwa ukraińskie. Dużo dodruków w różnych drukarniach. Wydaje, że w sumie kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy.

To były palety książek.

Odkryj Jak Spotkać Się Z Bogiem I Jak Zbudować Z Nim Więź.

Książka mimo swych małych rozmiarów jest bardzo treściwa – nie ma tam lania wody, pobożnego ględzenia, beznadziejnego moralizowania i mądrzenia się.

Polecam
Książeczka “Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?” w pierwszym momencie wydaje się niepozorna, jednak po przeczytaniu ujawnia się jej wielkość. Prosty język, jasna treść, a przede wszystkim prawda o Bogu, który chce być poznany przez człowieka. Interesująca jest metoda “5 palców” odnośnie zgłębiania Pisma Świętego. Książeczka momentami zabawna, momentami głęboko refleksyjna, zawsze autentyczna w przekazie i przeżyciu. Polecam.
autor opinii: ks. Grzegorz Grąbczewski

Książka O Budowaniu Przyjaźni I Miłości Między Człowiekiem I Bogiem.

Ostatecznym celem tej książeczki jest zbudowanie wiary – rozumianej jako przyjaźń i miłość. Jest to zatem książka ewangelizacyjna.

Jest to swego rodzaju „Szkoła życia z Bogiem”.

Książka akcentuje potrzebę spotkania się z Bogiem i poznawania Go na trzech płaszczyznach:

SUPER KSIĄŻKA
Czyta się ja jednym tchem…,jest naprawde napisana bardzo prostym izrozumiałym dla wszystkich językiem. Ja przeczytałam ja w godzinę, ale później do niej wróciłam czytając mojej 14 letniej córce, może wydaję sie to śmieszne, ale tak było. Córka słuchała z wielkim zainteresowaniem i na końcu stwierdziła,że jest OK. Moja starsza córka (20lat) oceniła tę książeczkę,że jest SUPER i stosuje porady z niej. Polecam ja dla młodzieży i nie tylko….
autor opinii: Iwona

Na Czym Polega Sekret Tej Książki?

Zrodzona przez życie i oszlifowana przez duszpasterskie doświadczenie. Książkę bardzo dobrze się czyta a wcześniej konferencje wygłaszane na jej podstawie chętnie były słuchane. Skąd źródło tego sukcesu?

Tajemnica tkwi też w formie – książka opowiada o relacjach między człowiekiem i Bogiem ilustrując je ludzkimi relacjami miłości. Nie jest to pomysł oryginalny – znajdujemy go w samej Biblii: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła.” (Ef 5,31-32)

Książka ma swoich bohaterów, których doświadczenia są naturalne i bliskie czytelnikom. Uruchamiane są pozytywne emocje, które otwierają na podawane treści.

Polecam
Przeczytałem pozycję “na raty”. Jestem już kilkanaście lat po bierzmowaniu i szkoda, że wcześniej nie było takiej książeczki :). Przedstawiona metoda czytania Pisma świętego jest obrazowa i ciekawa. Gorąco polecam
autor opinii: Jacek

Kim Jest Autor?

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

Nazywam się Zbigniew Paweł Maciejewski. Jestem katolickim księdzem (od 1990 roku). Byłem wikariuszem, studentem KUL, pracownikiem wydziału katechetycznego kurii, rezydentem – katechetą. Obecnie jestem proboszczem Winnicy, w diecezji płockiej.

Moja formacja to Ruch Światło-Życie i Odnowa w Duchu Świętym. Zainteresowania to Biblia, teologia pastoralna, katecheza. Prowadzę rekolekcje, szkolenia i warsztaty dla katechetów i księży, publikuję artykuły (głównie katechetyczne), wydaję książki. Jestem autorem popularnego programu przygotowania młodzieży do bierzmowania: „Szkoła życia z Bogiem” oraz programu pierwszokomunijnego “Z mamą i tatą do Pierwszej Komunii”.

Warta polecenia
Książka jest bardzo fajnie napisana. Językiem zrozumiałym dla wszystkich. Jest w niej trochę śmiesznych scen ale i poważnych. Naprawdę warto ją przeczytać. Ja przeczytałam ją jednym tchem… Uczy ona bliższej relacji do Pana Boga ale także do drugiego człowieka… Gorąco polecam
autor opinii: Monika Karczewska

Książka Podaje Praktyczne Sposoby.

Chcę teraz mocno podkreślić, że atutem książki jest jej praktyczność. Często możemy spotykać się z moralizowaniem i nakazami, ale brakuje pomocnika, który poprowadzi za rękę, „krok po kroku” pokaże jak budować relację z Bogiem.

najpierw fundament potem bierzmo
książka o istocie relacji między ludźmi i między człowiekiem a Bogiem – fundament dla młodego (i każdego) człowieka; zdecydowanie wykorzystam na spotkaniach z kandydatami do bierzmowania; najpierw fundamenty potem przyjdzie czas na belki stropu… troska o młodych autora, jego poczucie dystansu do rzeczy drugorzędnych i poczucie humoru – bezcenne!
autor opinii: Zofia

Dla Młodzieży, Dla Dorosłych, Dla Liderów.

Adresatem książki jest głównie młodzież gimnazjalna i starsza. Korzyści z niej czerpać będą także dorośli, zwłaszcza na początku ich drogi z Bogiem.

Książka będzie także przydatna dla osób pracujących z młodzieżą – księży, katechetów i animatorów. Z jednej strony znajdą pomoc dla swojego przepowiadania (forma i treść). Z drugiej mogą po prostu obdarować tą książką tych, z którymi pracują – na przykład kandydatów do bierzmowania.

wiara i troska
ks. Proboszcz, któremu wypożyczyłam książeczkę (tak, tak i taki obieg już istnieje :)) napisał: “interesująca, ciekawa, pouczająca, napisana z żywą wiarą i wielką troską o młodych”
autor opinii: Zofia
DOBRA!
Książka jest napisana prostym językiem dostosowanym do możliwości percepcyjnych młodzieży. Wykorzystuję jej treści- zwłaszcza metodę czytania i rozważania Biblii w katechezie w gimnazjum. Podoba mi się książeczka!
autor opinii: s. Mirella Damps
ZACHWYCAJĄCA OPOWIEŚĆ
Ta mała książeczka to zachwycająca opowieść o miłości. Czyta się ją bardzo dobrze – błyskawicznie. W zasadzie nie można się od niej oderwać, dopóki się nie skończy czytać. Obecnie krąży w mojej szkole czytana przez moich uczniów i zbiera bardzo pochlebne opinie. Jeśli chcesz spotkać Boga i poznać Go, a nie wiesz jak to zrobić. Przeczytaj tą właśnie książeczkę. Polecam!
autor opinii: Agnieszka Komorowska

Dobra, Dobra, Ja Chcę Sam Dokładnie Obejrzeć Tę Książkę I Zajrzeć Do Środka.

Oczywiście – zapraszamy. Kliknij ikonkę niżej (PDF DOWNLOAD) a ściągniesz cały środek książki 48 stron zapisany w pliku PDF. Nie kupuj kota w worku. Ściągnij, przejrzyj, przeczytaj, oceń.

kliknij i ściągnij plik PDF

Możesz też przejrzeć osadzony plik:

4kroki_wydanie3 by Zbigniew

Na Czym Polega Wyjątkowość Naszej Oferty?

Na sprzedaży w pakietach.

Cena detaliczna książeczki to 10,00 zł. TERAZ możesz ją nabyć (w pakietach) za 5,00 zł, 3,00 zł a nawet za 2,00 zł za egzemplarz.

ilośćcena regularnacena promocyjnacena 1 egz. w  promocji
1 egz.10,00 zł6,00 zł6,00 zł
2 egz.niedostępne10,00 zł5,00 zł
10 egz.50,00 zł40,00 zł4,00 zł
50 egz.200,00 zł175,00 zł3,50 zł
100 egz.niedostępne300,00 zł3,00 zł
200 egz.niedostępne500,00 zł2,50 zł
500 egz.niedostępne1000,00 zł2,00 zł

Koszt wysyłki – 13 zł. Wysyłka kurierem, pojedyncze egzemplarze listem poleconym Poczty. Jeśli chcesz paczkomat – podaj to przy zamawianiu i podaj kod paczkomatu, np. WNN01M. Jeśli chcesz książki za pobraniem – podaj to przy zamawianiu – doliczymy 6 zł kosztów pobrania. Przy przesyłkach zagranicznych pisz do mnie zpm@natan.pl – określę koszty przesyłki, w zależności od kraju i wagi.

Wybierz potrzebny pakiet

Tak to się robi. Formularz na końcu strony!

UWAGA! W kolejnych krokach będziesz mógł dorzucić do zamówienia inne nasze książki w promocyjnej cenie