Forum duchownych – proboszczów i innych duszpasterzy

Marzy mi się duszpasterska wspólnota księży, zwłaszcza proboszczów, otwartych na nowe wezwania i skłonnych do dzielenia się z innymi własnym doświadczeniem. Przeżywamy mnóstwo rozczarowań, ale przecież czasem coś nam wychodzi. Warto tym ostatnim podzielić się z innymi proboszczami.

Jestem proboszczem Winnicy, w Diecezji Płockiej. Jeśli chcesz się bezpośrednio skontaktować to podaję mail: zpm@natan.pl i swój osobisty telefon: 501 231 895

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski

To nie jest jeszcze propozycja zapisu do takiego Forum. Jeśli jednak “mniej więcej” taka formuła ci pasuje, to zostaw swój mail w celu dalszego kontaktu.

Bardzo cenne na tym etapie byłyby twoje uwagi i myśli wyrażone w komentarzach.

Zasady, propozycje i pytania

To nie jest jeszcze regulamin, coś co można jedynie przyjąć lub odrzucić. To raczej “głośne myślenie”, propozycja i poszukiwanie właściwego kształtu samopomocy księżowskiej.

  1. Byłaby to grupa zamknięta, dostępna tylko dla duchownych.
  2. Jej zadaniem byłaby merytoryczna wymiana doświadczeń i pomysłów, wzajemna pomoc i wsparcie.
  3. Zakresem wzajemnej pomocy byłoby nie tylko duszpasterstwo, ale także parafialna administracja.
  4. Każdy duchowny działałby jawnie – niedopuszczona byłaby anonimowość.
  5. Jawne (dla wszystkich uczestników) byłyby następujące dane: imię, nazwisko, diecezja na terenie której się pracuje/przebywa, miejsce pracy/parafii/placówki, funkcja.
  6. Być może dobrze by było, byśmy ujawnili rok urodzenia
  7. Uczestnik mógłby, nie musiałby, udostępnić także inne dane – na przykład mail, telefon, jakąś notkę o sobie.
  8. Dobrze byłoby, gdy system miał jakąś możliwość przesyłania prywatnych wiadomości między uczestnikami.
  9. Byłaby to grupa wolna od płatnych reklam. Polecenie jakiejś sprawdzonej firmy, rozwiązania czy usługi, której się doświadczyło, byłoby dopuszczalne a nawet pożądane.
  10. Osoby świeckie (konkretnie to zapewne na początku pracownik Fundacji) mogłyby troszczyć się o administrację i pomoc dla uczestników – bez udziału w ew. dyskusjach i z zachowaniem dyskrecji.
  11. Traktujemy się jak bracia, więc zwracamy się do siebie na “ty”.

Zebrane adresy będą wykorzystane tylko do kontaktu w sprawie Forum

 

3 komentarze do “Forum duchownych – proboszczów i innych duszpasterzy

  1. Szczęść Boże

    Czy można zorganizować trzy dni modlitw i postów przed i jeden dzień w trakcie wyborów prezydenckich w intencji wyboru prezydenta który będzie dbał o wprowadzenie prawa Bożego?

    Czy można w jakiś sposób poinformować wszystkich proboszczów i wszystkich katoloków o post i modlitwe w tej intencji?

    1. nie mam takich możliwości

  2. Zapraszam do wyrażania swoich myśli związanych z moją propozycją.

Skomentuj Zbigniew Paweł Maciejewski Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *