Jak wierzyć w trudnych czasach – oferta

Nie powinieneś pominąć tej książki!

“Idą Trudne Czasy Dla Kościoła!
Już Są!
Trzeba Się Przygotować!”

Oferta ważna tylko środy, do 2359!

To poniżej, to tylko skromne zwiastuny tego, co idzie.

Porąbany ołtarz w i mszał w Rypinie:

Profanacja w Gdańsku:

Na to też nie można być ślepym:

Idą trudne czasy dla Kościoła. Już są. Chyba nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Trzeba się natomiast do tego przygotować.

Temu właśnie miały służyć rekolekcje ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego, przeprowadzone w Wielkim Poście 2019 roku. Rekolekcje te nosiły tytuł: Jak wierzyć w trudnych czasach? Na podstawie tych rekolekcji wydajemy książkę pod tym samym tytułem.

 

Jak wierzyć w trudnych czasach?

Książka zawiera cztery konferencje wygłoszone w czasie tych rekolekcji.

Tematy konferencji

1. Nie znacie dnia ani godziny

Prześladowania wpisane są mocno w historię Kościoła. Były, są i będą. Ich głównym celem nie jest eksterminacja, ale zaparcie się Boga, wyrzeczenie wiary. Prześladowcy chcą złamać ducha. Czy jesteśmy gotowi sprostać próbie? Czy jesteśmy gotowi oddać życie?

Urzędnikom cesarstwa zależało na czymś innym, na apostazji – na odstępstwie, nawet udawanym. Czasem wprost namawiano chrześcijan – możecie sobie wierzyć w co tam chcecie i jak chcecie, ale teraz po prostu rzućcie drobinę kadzidła na ołtarzu bożków, tak, by inni to widzieli. Zrobisz to i będziesz wolny.

Ks. Z.P.Maciejewski, rekolekcje: Jak wierzyć w trudnych czasach?

2. Poznanie i decyzja

Wielkim brakiem i słabością Kościoła jest to, że ci, którzy go tworzą, w ogromnej większości nigdy nie podjęli decyzji, by do niego należeć. Nie można podjąć decyzji bez wcześniejszego spotkania i poznania Boga. Swoje życie można oddać tylko komuś, kogo się zna, komu się zaufało. Spotkanie i poznanie Boga to Pismo Święte!

Powiem jednak szczerze, że patrząc na odchodzących ludzi nie mam poczucia straty. Mam poczucie, że odchodzą ci, którzy nigdy naprawdę nie byli w tym kościele.

Oczywiście formalnie, przez chrzest, przez kościelne kartoteki – tak, ale mam na myśli prawdziwą duchową więź. Tej więzi nie było, więzi z Chrystusem.

Ludzie zatem odchodzą z organizacji, ale nie odchodzą od Chrystusa, bo… nigdy nie byli z nim autentycznie związani.

Ks. Z.P.Maciejewski, rekolekcje: Jak wierzyć w trudnych czasach?

3. Modlitwa i wspólnota

Modlitwa, w której usłyszysz Boga, będziesz z Nim rozmawiał, jest kluczem do rozwoju wiary. Wiary, która musi być przeżywana we wspólnocie. Ogromną moc ma wspólna modlitwa małżonków, rodziny, sąsiadów, Kościoła.

Szatana skręca w środku na każdą modlitwę, ale zdycha, gdy słyszy modlitwę wspólnoty.

Szatan będzie cierpiał, ale zniesie twoją modlitwę. Jego pokusa i diabelska zachęta zawierać się będzie w słowie „osobno”.

Jak już tam chcesz się pomodlić, to trudno, ale zrób to… osobno.

Ks. Z.P.Maciejewski, rekolekcje: Jak wierzyć w trudnych czasach?

4. Czy kochasz mnie?

Jezus nie pyta Piotra o znajomość katechizmu i odmówione modlitwy. Jedyne, co go interesuje to miłość. Jedyną rzeczą, która ostatecznie będzie przekonywać do Kościoła to będzie miłość.

Kochasz mnie? Paś owce moje!

Nie kochasz? Daj sobie spokój! Nie będziesz pasł owiec tylko rozpraszał.

Jeśli w Kościele przetrwa miłość do Chrystusa, co wcale nie jest oczywiste, to Kościół przetrwa wszystkie prześladowania.

Na arenach cyrkowych Rzymu rzucano chrześcijan lwom na pożarcie robiono z chrześcijan żywe pochodnie, a dokładnie w tym samym czasie, wśród widzów, którzy przyszli się gapić rodzili się nowi chrześcijanie.

Na tyle wierzysz, na ile kochasz! Ile w tobie miłości, tyle jest życia!

Ks. Z.P.Maciejewski, rekolekcje: Jak wierzyć w trudnych czasach?

– – – – – – –

Inspiracją dla przygotowania tych rekolekcji i wydania tej książki są słowa Józefa Ratzingera sprzed pięćdziesięciu lat:

„Z dzisiejszego kryzysu wyłoni się Kościół, który straci wiele. Stanie się nieliczny i będzie musiał rozpocząć na nowo, mniej więcej od początków. Nie będzie już więcej w stanie mieszkać w budynkach, które zbudował w czasach dostatku.

Wraz ze zmniejszeniem się liczby swoich wiernych, utraci także większą część przywilejów społecznych. Rozpocznie na nowo od małych grup, od ruchów i od mniejszości, która na nowo postawi wiarę w centrum doświadczenia.

Będzie Kościołem bardziej duchowym, który nie przypisze sobie mandatu politycznego, flirtując raz z lewicą, a raz z prawicą. Będzie ubogi i stanie się Kościołem ubogich. Wtedy ludzie zobaczą tę małą trzódkę wierzących jako coś kompletnie nowego: odkryją ją jako nadzieję dla nich, odpowiedź, której zawsze w tajemnicy szukali”.

(ks. Joseph Ratzinger, wypowiedź na zakończenie cyklu wykładów radiowych w rozgłośni Hessian Rundfunk, 24 grudnia 1969)

– – – – – – –

Jak wierzyć w trudnych czasach?

Książka “Jak wierzyć w trudnych czasach?” ma format A5 (zeszytowy), oprawę broszurową, zawiera 36 stron środka (kreda 90g) i kolorową, kredową okładkę (240g).

 

“Co Jest W Środku?”

Nigdy nie czynimy tajemnicy z tego co jest w środku. Kazania są dostępne na naszej stronie. Poniżej zaś umieszczamy w całości plik PDF z całą zawartością książki:

 

“Jak Mogę Ją Nabyć?
Ile Kosztuje?”

Książka dostępna w przedsprzedaży – we wtorek i środę zbieramy zamówienia.

Cena detaliczna książki to 10 zł,

Jednak dzisiaj i jutro, wyjątkowo, chcemy ją sprzedawać w cenach drukarni – bez żadnego zarobku z naszej strony.

Książka za 1 zł.

Warunki:

  • Trzeba nabyć pakiet 200 egz. – lub dowolną wielokrotność
  • Nie łączyć z innymi pozycjami sklepu
  • Poczekać ok. tydzień na druk – książki wyśle bezpośrednio drukarnia

 

Jeśli uda się zebrać większą ilość zamówień, to faktyczna cena może okazać się jeszcze mniejsza. Akcję dokładnie rozliczymy, gdyby wyszedł nam jakiś zysk – przeznaczymy go na wsparcie budowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.

Oferta ważna tylko środy, do 2359!