Oferta – Dwa słowa wiary

Propozycja dla księży, katechetów, liderów grup
i wszystkich, którzy przekazują wiarę innym

“Daj Poznać Innym Ludziom
 Dwa Słowa, 
Które Pozwolą Im
Pojąć I Zrozumieć Lepiej
Czym Jest Wiara I Zbawienie.
..”

Krótka Prezentacja Wideo…

Posłuchaj Tej Historii…

pultusk-kosciol-szkolny
To było w tym kościele…

Ile wysłuchałeś w życiu kazań? Setki jeśli nie tysiące. A ile z nich zapamiętałeś? Kilka? I to zapewne fragmenty. W 1987 roku, w Pułtusku, w czasie oazy III stopnia, usłyszałem kazanie, które pamiętam do dzisiaj. Byłem wtedy klerykiem. Wygłosił je świecki animator, student teologii KUL.

Dlaczego je zapamiętałem? Bo było na ważny temat – wiary i zbawienia. Było proste i jasne. Opierało się o obrazowy schemat.

To żaden wstyd korzystać z dobrych wzorców. Posługiwałem się często schematem tego kazania na katechezie i na ambonie.

Teraz przyszedł czas, by jej treści zawrzeć w małej książeczce.

Jaki Mamy Wszyscy Problem
A Przynajmniej Trudność?

Nie jest łatwo mówić o wierze. Z jednej strony trzeba zejść z poziomów abstrakcji i zrezygnować ze specjalistycznego języka – by być zrozumianym. Z drugiej strony nie można tematu zbanalizować, spłycić, zinfantylizować – by nie zniekształcić prawdy.

Skutek jest taki, że często ten temat zostaje pomijany na katechezie i ambonie na korzyść tematów prostszych – wymagań moralnych chrześcijanina. Tu łatwiej jest mówić.

Niemniej jednak koncentracja na moralizowaniu to tak naprawdę zniekształcenie Ewangelii, w skrajnych przypadkach zdrada. Moralność chrześcijanina bowiem, całe jego życie rodzi się i opiera o doświadczenie zbawienia. I o zbawieniu trzeba mówić, o zbawieniu i wierze nauczać.

Zauważmy jak św. Paweł konstruuje swoje listy – najpierw jest mowa zawsze o relacji człowieka do Boga, o zbawieniu człowieka: “Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.” (Rz 3,23-24) Na końcu zaś o wymaganiach moralnych i zasadach postępowania: “Pozdrówcie wzajemnie jedni drugich pocałunkiem świętym. Pozdrawiają was wszystkie Kościoły Chrystusa. Proszę was jeszcze, bracia, strzeżcie się tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia przeciw nauce, którą otrzymaliście. Strońcie od nich.” (Rz 16,16-17)

“Dwa słowa wiary”
– co to znaczy, że Jezus jest Zbawicielem i Panem?
I co zrobić, by samemu tego doświadczyć?

Książeczka “Dwa słowa wiary” jest prostym wytłumaczeniem na czym polega wiara i chrześcijaństwo.
dwa-slowa-wiary-okladka-mini

Punktem wyjścia jest powszechność grzechu i jego konsekwencje. Następnie ukazane są niepełne “wydania” chrześcijaństwa redukujące wiarę do przyjęcia intelektualnych prawd i moralnych przykładów.

Na tym tle książeczka buduje prawdziwy obraz zbawienia jakie jest jedynie dostępne w Jezusie Chrystusie.

Książeczka na koniec pokazuje zasady chrześcijańskiej formacji – Słowo Boże, modlitwa, sakramenty, wspólnota Kościoła.

Dwa słowa wiary to “ratuj” i “zostań”. Ze świadomości grzechu rodzi się potrzeba zbawienia. Odkrywamy w Jezusie ratownika, który może nam pomóc i zwracamy się do Niego – “ratuj”. To jednak nie wystarczy, trzeba jeszcze otrzymane zbawienie zachować, rozpocząć chrześcijańskie życie z Jezusem. Stąd nasza decyzja – “zostań”, skierowana do Niego.

Książka ma “tryb obrazkowy”. Każdy rozdzialik to rysunek i jego wyjaśnienie.

dwa-slowa-wiary-fragmentOstatnia strona książeczki to zachęta do zapisania się na bezpłatny Internetowy Kurs Modlitwy. Jest szansą, by czytelnik wszedł na wyższy poziom swojej relacji z Bogiem, przez słuchanie Bożego Słowa. 

Książeczka ma format A6 (pól zeszytu), szesnaście stron w środku i kolorową okładkę

Zobacz Całą Zawartość Książeczki

Przejrzyj całą zawartość książeczki – od pierwszej do ostatniej strony.
Zrobisz to klikaj znak “> po prawej stronie prezentacji, na środku wysokości.

Przeczytaj Opinie Czytelników
Pierwszego Wydania

Wstawiłem żółte zaznaczenia, by zwrócić uwagę twoją na różne szczegóły:

Prosto i trafnie

Polecam zakup książeczki nie tylko do osobistej lektury (odświeża poznane już prawdy wiary), ale także jako sprawdzoną pomoc w akcjach ewangelizacyjnych.

autor opinii: M.H.

Opinia do książki “Dwa słowa wiary [pakiet 50 sztuk]”

Szczęść Boże. Książkę “Dwa słowa wiary” rozdawaliśmy po adoracji zorganizowanej przez Domowy Kościół przy parafii św. Andrzeja w Zabrzu. Było bardzo duże zainteresowanie i ciekawość, gdyż ludzie nie spotkali się z tego typu ewangelizacją (książkową), która tłumaczy w przystępny sposób wiarę w Jezusa i “co to takiego jest ta wiara” . Bardzo dziękuję za taką pozycję i praszę o więcej. DK przy parafii św. Andrzeja w Zabrzy i Bractwo Najświętszego Sakramentu przy Diecezji Gliwickiej Pozdrawiam.

autor opinii: Rafał Bronś

Dwa słowa wiary.

Dziękuję, broszurka posłużyła mi w przeprowadzeniu lekcji na “Rok Wiary”, temat przygotowałam na 6grudnia, więc uczniowie otrzymali prezent od św. Mikołaja. Wykorzystałam też część na nagrody podczas rekolekcji.Ciekawy pomysł autora, fajna rzecz dla mnie.

autor opinii: Wiesława Srokosz

Dwa słowa wiary

Książeczki rozdałem rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Sprawiłem radość. Mówili, że pogłębili swoją wiarę.

autor opinii: Mirosław Jaskubowski

Dwa słowa wiary

Bardzo trafna książeczka, dostępna dla grona wierzących: dzieci, młodzieży i dorosłych. Inspiruje i pobudza do myślenia, pogłębienia wiary, nadziei i miłości w codziennym życiu.

autor opinii: Zdzisław Skorek

“Dwa słowa wiary”

Uczę w gimnazjum, w tym roku I i II klasy. Nabyłam 200 sztuk, oczywiście z zamiarem obdarowania moich uczniów. Niestety różne okoliczności sprawiły, że książeczka ta nie trafiła do wszystkich. Egzemplarze, które mi zostały rozdaję rodzinie, zaprzyjaźnionym Siostrom zakonnym i kapłanom. Był to strzał w “10”. Szkoda, że nie mam ich więcej. Będzie super jak pojawi się możliwość ponownego nabycia “Dwóch słów wiary” zwłaszcza w promocyjnej cenie 1 zł. Dziękuję za tak trafione pomoce dla katechetów. Jestem WASZĄ fanką. Z poważaniem katechetka z gimnazjum.

autor opinii: Danuta Kamińska.

Konkretnie i jasno

Kolejna książka księdza Zbigniewa, która jest warta polecenia. Napisana jasno i konkretnie… Polecam wszystkim 🙂

autor opinii: Stanisław Kaźmierowski

Ratunek dla każdego

Cudowny, sugestywny sposób na pokazanie tego, co dla każdego człowieka najważniejsze. Myślę, że ta książeczka powinna być dostępna dla wszystkich ludzi, szczególnie dla młodych, którzy rozmowę o Bogu uważają za “obciach”.

autor opinii: Halina Smotrzyk

Nihil Obstat I Imprimatur

Książeczka Dwa słowa wiary ma zgodę władzy kościelnej na druk:

Za zgodą Kurii Metropolitalnej w Lublinie
z dnia 31 października 2012 roku
Nr 896/Gł/2012
Bp dr hab. Artur Miziński, wikariusz generalny
Ks. mgr lic. Hubert Czarnecki, notariusz

Autor I Wydawnictwo

zpm2.jpgAutorem książki jest ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, ksiądz diecezji płockiej, proboszcz Winnicy. Pierwsze wydanie książki wydrukowane zostało w Wydawnictwie NATAN, Stowarzyszenia Pedagogów NATAN, którego autor był założycielem i wieloletnim członkiem zarządu. Przez wiele lat prowadził serwis dla katechetów NATAN. Wydał wiele książek oraz opublikował dziesiątki artykułów pastoralnych i katechetycznych.

kalendarzyk1stronaDrugie wydanie drukowane jest przez Fundację Nasza Winnica, założoną przez autora. Zadaniem Fundacji jest pomoc księżom w ich pracy parafialnej, przez dostarczanie publikacji, książek i pomysłów duszpasterskich. Wynika to z wiary, że może to zmienić oblicze Kościoła.

Dochody z działalności gospodarczej Fundacji przeznaczone są na wspieranie duszpasterstwa w parafii Winnica, głównie prowadzenie Parafialnego Domu Kultury.

Oferta Nabycia Pakietów Książeczek

Cena detaliczna książeczki wynosi 2,50 zł. Oferta niniejsza dotyczy jednak nabywania tej książki w pakietach, w cenach hurtowych, z bardzo dużymi rabatami.

cena detaliczna 2,50 zł

Od dnia 28 lutego 2018 roku obowiązuje stała cena hurtowa

pakiet stała cena hurtowa pakietu cena hurtowa pakietu w przedsprzedaży
2 egz. (mini pakiet) 4,60 zł (2,30 zł za 1 egz.) 4,20 zł (2,10 zł za 1 egz.)
10 egz. (mini pakiet) 21 zł (2,10 zł za 1 egz.) 19 zł (1,9 zł za 1 egz.)
25 egz. 47,50 zł (1,9 zł za 1 egz.) 42,50 zł (1,7 zł za 1 egz.)
50 egz. 85 zł (1,7 zł za 1 egz.) 75 zł (1,5 zł za 1 egz.)
100 egz. 150 zł (1,5 zł za 1 egz.) 120 zł (1,2 zł za 1 egz.)
200 egz. 260 zł (1,30 zł za 1 egz.) 200 zł (1,00 zł za 1 egz.)
500 egz. 550 zł (1,10 zł za 1 egz.) 450 zł (0,90 zł za 1 egz.)
1000 egz. 1000 zł (1,00 zł za 1 egz.) 800 zł (0,80 zł za 1 egz.)
2000 egz. 2000 zł (1,00 zł za 1 egz.) 1400 zł (0,70 zł za 1 egz.)

W każdym pakiecie bezpłatne koszty przesyłki kurierem. W minipakiecie prosimy o pokrycie kosztów przesyłki poleconej 5,20 zł.

Harmonogram akcji:

  • Zbieranie zamówień: 23-27 lutego 2018 roku
  • Druk i pakowanie książeczek: 28 lutego – 6 lutego 2018 roku
  • Planowana wysyłka książeczek: 7 lutego (paczki od 100 egz. w górę) i 9 lutego (reszta)

Mamy ostatnią paczkę książeczek w poprzedniego zamówienia (200 egz.) będziemy z niej na bieżąco realizować zamówienia minipakietów – póki starczy. Oczywiście w cenach przedsprzedaży.

Po tym czasie książka będzie prawdopodobnie dostępna (wydrukujemy mały zapas), ale na pewno w wyższych cenach, bo dojdą koszty transportu, magazynowania, pakowania i wysyłki.

Złóż Teraz Zamówienie

Teraz złóż zamówienie, wybierając pakiet – ewentualnie jego wielokrotność. Bezpłatne koszty wysyłki.

Zamówienie opłacisz internetowo bądź tradycyjnym przelewem. Nie ma możliwości zamówienia za pobraniem.

Wysyłka paczek, przypomnienie, 7 i 9 lutego

Podejmij dobrą decyzję, bo to naprawdę dobra książka.