Oferta – Praktyczny Kurs Modlitwy

Propozycja dla księży, katechetów i liderów grup

“Najkrótsze
I Najbardziej Konkretne Wprowadzenie
W Prostą Metodę
Modlitwy Z Pismem Świętym…”

“Posłuchaj Tej Historii…”

zpm-i-nowy-testament270
To jest TEN egzemplarz Pisma Świętego – mam go do dzisiaj…

Z niewiary, zaczepnego ateizmu i komunistycznych ciągot (jaki ja byłem wtedy głupi…) nawracam się 23 sierpnia 1982 roku wieczorem. Mam 17 lat.

Nikt mi tego nie mówi, ale od samego początku wiem, że poznanie Boga jest w Jego Słowie.

Rzecz w tym, że są to czasy, gdzie Biblia w domu jest rzadkością. Nie inaczej jest u mnie. Przekopuję cały strych i wszystkie miejsca, by w różnych książkach, głównie podręcznikach do religii, znaleźć choćby fragmenty, zdania z Biblii. Jak krople rosy dla umierającego z pragnienia.

Wiem, że tam jest Prawda i Życie.

Gdy zaczyna się rok szkolny, idę na religię. Ksiądz pyta: “Kto z was nie ma Pisma Świętego?” Podnosi się las rąk. Rękę podnoszę także ja. I widzę jak ksiądz z brązowych kartonów wyciąga niewielkie książeczki w igielitowych, niebieskich okładkach i rozdaje je nam. Jest to Nowy Testament z Księgą Psalmów, dar protestantów Europy Zachodniej dla katolików w Polsce – akcja zorganizowana (jak dowiem się później) przez ks. Franciszka Blachnickiego.

Niemal biegnę do domu, by zacząć czytać. Jestem już i czytam. Z miejsca, od razu, bez najmniejszej przerwy czytam Ewangelię Mateusza, Marka i Łukasza. Po nich dopiero mała przerwa.

To jest WIELKI DZIEŃ – MAM BIBLIĘ I CZYTAM JĄ

Dzisiaj mam 52 lata, jestem katolickim księdzem, proboszczem Winnicy. Nazywam się Zbigniew Paweł Maciejewski. Od tamtych dni nie przeszła mi miłość do Słowa Bożego.

Do tej miłości doszło pragnienie, by inni także pokochali Pismo Święte i zaczęli je czytać.

Z tej miłości i pragnienia powstała pewna mała książeczka. Za chwilę ci o niej opowiem…

“Jaki Mamy Wszyscy Problem?”

Stosunkowo łatwo jest przekonać ludzi, że czytanie Pisma Świętego jest ważne. Bywa, że to przekonanie jest na tyle silne, że ludzie sięgają po Biblię i zaczynają czytać.

I bywa, że bardzo często przeżywają rozczarowanie, które ich zniechęca. I odkładają lekturę Pisma Świętego tłumacząc, że to nie dla nich, że to za trudne, że kiedyś indziej przyjdzie czas.

Jedyny “sukces” takiego przekonania ludzi jest to, że zostaje w nich poczucie, że z nimi “coś nie tak” i zaczynają się spowiadadać z tego, że nie czytają Biblii

Problem polega na tym, że nie dajemy ludziom metody, instrukcji, wprowadzenia w czytanie Pisma Świętego.

To, co robimy, podobne jest do wpuszczenia dziecka do biblioteki i powiedzenia – zacznij czytać. Duża jest szansa, że dziecko losowo trafi na książkę, która będzie z różnych względów (za długa, za trudna) nieodpowiednia i wykształci w sobie błędne przekonanie, że książki są tylko dla profesorów.

“Jak Powinno Wyglądać Dobre Wprowadzenie
W Czytanie Biblii?”

Nie wystarczy dać ludziom wprowadzenie – musi być to jednocześnie wprowadzenie odpowiednie.

Główną pokusą jest to, by powiedzieć w tym wprowadzeniu wszystko, co przekłada się na to, że takie wprowadzenie jest bardzo obszerne. Trudno przez nie przebrnąć i zapamiętać wszystkie szczegóły i niuanse.

Dlatego wprowadzenie musi być maksymalnie krótkie.

Innym błędem jest dążenie do tego, by najpierw Słowo Boże wyjaśnić. Daje się zatem Ogólny Wstęp do Pisma Świętego, wykład dotyczący natchnienia i nieomylności, wykład historii biblijnej, wstępy do poszczególnych ksiąg.

Mało kto sprosta takiej uniwersyteckiej ścieżce. Dlatego wprowadzenie musi dotykać tego, co jest najistotniejsze.

Najistotniejsze zaś jest to, by wprowadzić ludzi w systematyczną, modlitewną lekturę Biblii, by jak najszybciej doświadczyli błogosławionych owoców poprzestawania ze Słowem Bożym.

Metoda zaś modlitwy musi być prosta jak budowa cepa.

“Jak Powstała Metoda Modlitwy
Z Pismem Świętym
Prosta Jak Budowa Cepa?”

Przygotowywałem przez lata młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania i chciałem ich zachęcić do modlitwy i czytania Biblii.

Nie chciałem tego robić w stylu ciągłego “ględzenia”:

 • Biblia jest ważna i nas zachwyca
 • Czytajcie Biblię
 • Jak nie czytacie to jesteście źli  i nic nie warci

Chciałem, by to wprowadzenie było proste, konkretne i praktyczne.

Założyłem sobie, że na jednym spotkaniu, które mogło trwać najwyżej 60 minut zaprezentuję katechezę na temat modlitewnego czytania Biblii, podam metodę, praktycznie ją zastosujemy, na koniec będzie jeszcze powtórka i zadanie do domu.

Było zatem tak, że wygłaszałem krótką katechezę, robiłem wprowadzenie w metodę i mówiłem młodzieży: “Teraz tę metodę zastosujecie. Będzie piętnaście minut ciszy a każdy z was zostanie sam na sam z fragmentem Ewangelii. Spróbujcie usłyszeć Boga, wykorzystajcie tę szansę.” Dawałem młodzieży okazję do praktycznego wypróbowania tego o czym się dowiedzieli.

Siłą rzeczy wprowadzenie musiało być bardzo krótkie.

Wybrałem metodę lectio divina ze schematem:

 • czytaj
 • powtarzaj
 • mów

Cała metoda sprowadzała się do trzech słów i trzech prostych zadań.

Metoda została maksymalnie uproszczona, ale nie zniekształcona. Śmiem powiedzieć, że nawet przeciwnie – oczyszczona została z wszelkiego niepotrzebnego przekombinowania i narośli.

Została sama esencja, istota.

I to zaczęło działać!

Dlatego wszystko opisałem w małej książeczce, by inni mogli z tego skorzystać.

“Książeczka
Praktyczny Kurs Modlitwy”

Moje doświadczenie uczenia innych modlitwy z Biblią w ręce zawarłem w książeczce Praktyczny Kurs Modlitwy.

okladka1

Założenie było takie: treść książki trzeba zawrzeć na 16 stronach formatu A6 (pół zeszytu). Udało się a dyscyplina wymogła to, by każde zdanie było istotne i przemyślane. Tych zdań jest podobno 123 – ktoś to policzył.

Książeczka ma formę kursu – są krótkie lekcje a po nich zadania do wykonania.

Książeczka zawiera trzy kluczowe ilustracje obrazujące etapy modlitwy.

01czytaj02powtarzaj03modlsie

Książeczka na końcu odsyła chętnych do Internetowego Kursu Modlitwy, gdzie lekcje przedstawione są w formie krótkich nagrań wideo a uczestnik co jakiś czas dostaje lekcje na swoją skrzynkę mailową.

I to wszystko – minimum teorii, maksymalna prostota i odesłanie do ćwiczenia.

“Dla Kogo Jest
Praktyczny Kurs Modlitwy?”

Generalnie jest on przeznaczony dla młodzieży i dorosłych, będących na początku swojej drogi wiary. Pojmą zasady tej modlitwy także starsze dzieci – powiedzmy, że piąta i szósta klasa.

Ta konkretna oferta zaś przeznaczona jest dla księży, katechetów, liderów grup i wszystkich, którzy chcieliby tę książeczkę komuś dać.

Można ją wykorzystać jako:

 • Drobny upominek
 • Skromna nagroda czy wyróżnienie w konkursie
 • Pamiątka jakiegoś udziału
 • Uzupełnienie katechezy czy konferencji na temat modlitwy
 • Dowód sympatii
 • Zachęta do pomyślenia o sprawach wiary
 • Pamiątka i prezent kolędowy (zamiast obrazka)

Zawsze dobrze jest mieć ją pod ręką czy w konfesjonale.

Zajrzyj Do Środka Tej Książeczki

Zamiast na wiarę przyjmować moje słowa to po prostu przyjrzyj się całej książeczce sam i przeczytaj ją.

Kliknij ikonkę poniżej i ściągnij plik. Pamiętaj, że jest to plik poglądowy, nie rozpowszechniaj go, skasuj.

“Poznaj Opinie Czytelników…”

Książeczka zyskała przychylne opinie nabywców – zarówno tych, którzy kupowali ją ze względu na siebie jak i tych, którzy rozdawali ją innym.

Trzeba dużo czasu, by je wszystkie przeczytać, dlatego wstawiłem żółte zaznaczenia, by zwrócić uwagę twoją na różne szczegóły:

Krótko, zwięźle i na temat. Rewelacyjna metoda czytania Biblii, poszukiwania w niej drogi dla siebie, nauka słuchania i rozmawiania z Bogiem poprzez czytanie Ewangelii. Kupiłam pakiet i rozdałam wśród znajomych. Polecam.

Bożena Dudek

Mała o wielkiej mocy instrukcja modlitwy przy pomocy Biblii. Choć tak mała – okazuje się wielka w swym przekazie. Dla mnie treść w niej zawarta jest bezcenna.

MaxSch

“Praktyczny kurs modlitwy” 10 sztuk zakupiłam dla Wspólnoty “Odnowa w Duchu Świętym”. Modlimy się tam m.in. słowem bożym i okazało się, że niektórzy członkowie wspólnoty nie bardzo wiedzą jak to robić. Powyższa książeczka jest wspaniałym instruktażem jak – krok po kroku – odnaleźć się w danym fragmencie biblii. Od ludzi, którym podarowałam w/wym. “pomocnik”, dostałam zwroty, że jest to rewelacyjna pomoc i modlitwa “lectio divina” słowem bożym wcale nie jest taka trudna w/g wskazówek z książeczki. Prostota, zwięzłość i zrozumiałe wskazówki – to jest to co nie zniechęci do czytania fragmentów biblii w danym dniu a nawet zachęca do codziennego modlenia się słowem bożym. Ja robię to codziennie w/g tej książeczki od lat, też ktoś mi ją podarował. Bóg zapłać za powyższe treści.

Barbara Pacura

Ta malutka książeczka pokazała mi jak czytać Pismo Święte, a co za tym idzie jak rozmawiać z Bogiem. Od tego momentu moje życie zmieniło się na lepsze. I ja również sprawiłam, że życie innych osób nabrało wartości, dając im tą książeczkę. Na pewno większość osób kocha Boga, ale nie wie jak z Nim rozmawiać. Zmień swoje życie przez codziennie czytanie Pisma Św. tak jak ja, a zobaczysz cuda dziejące się w Twoim życiu!

Anna Duczek www.zmotywujsie.eu

Książeczka jest bardzo prosta i zrozumiała. Dała mi odpowiedź na długo nurtujące pytanie – jak się modlić? Gorąco polecam.

Teresa Florczak

Cudne

Dla mnie jest to bardzo dobra książeczka dla początku mojej drogi do Jezusa. Uczę się wszystkiego. Ta książeczka jest dla mnie pięknym potwierdzeniem tego co myślę czy raczej obawiam się czytając Biblię. Dziękuję.

Renata Gmyrek

Książeczka dla mnie jest właściwie praktycznym wstępem do modlitwy, polecam ją osobom, które pragną pogłębiać swoją więź z Bogiem, a nie tylko modlić się odmawiając pacierz czy inne modlitwy z książeczek.

Halina Marcinkowska

Warto przeczytać i czerpać inspirację w codziennej modlitwie.

Agnieszka

Ta książeczka bardzo mi pomogła w modlitwie. Szczególnie w tym aby codziennie spotykać się z Panem rozważając Jego słowa. Widzę jak Pan prowadzi mnie przez te słowa. Dziękuję za cenne rady i wskazówki, które tam są. Pozdrawiam serdecznie i polecam każdemu.

Ewa

Kurs króciutki acz bardzo treściwy 🙂 Bardzo pozytywnie 🙂

Ewelina Szumera

123 zdania

Jedna z najkrótszych książek, jakie czytałam. 123 zdania! .Więc i moja opinia też będzie bardzo krótka. Książeczka jest rodzajem “instrukcji” – jak czytać Pismo Święte, żeby to czytanie było autentyczną modlitwą. Znakomita pomoc dla osób skupionych w parafialnych Kręgach Biblijnych.

Monika Cyraniak

Mała a treściwa 🙂

Małgosia

Jest to mała książeczka zaledwie 16 str. i warta twojej uwagi jeśli interesuje cię prosty sposób modlitwy z Bogiem

Maria M.

Jestem bardzo zadowolona z przekazanej treści.

Iwona Pluta

Świetna książka. Nauczyła mnie prawdziwej modlitwy , otwarcia na Boga. Pokazała, że modlitwa to nie tylko gadanie… odklepywanie modlitw, ale jest to dialog mój i Boga … Bóg w PŚ chce mi przekazać coś co ma mi pomóc w dalszym życiu … dlatego bardzo ważny jest dla mnie krok 3.

Dominika

Mała w formacie czyli “poręczna i podręczna” (bo może być zawsze pod ręką:) książeczka, przystępnie ale i konkretnie napisana. Pokazuje “sposoby” na modlitwę, by nie stała się ona “bełkotem” do Pana Boga.

Wiesława Nolan

Prosty sposób modlitwy, który zmieni nasze życie. Pokazuje jak w swojej osobistej modlitwie słuchać Pana Boga. Warto polecić innym.

Danuta Kamińska

Pomocny-a może nawet niezbędny.

Bardzo krótko: jeśli tak jak ja, jedyne przygotowanie do rozmowy z Bogiem pamiętasz z katechezy w podstawówce i średnio jest ci ono pomocne w codziennym, “normalnym” życiu, to poczytaj i przejdź TEN wyjątkowy kurs — potrzeba: niewielkich pieniędzy, niewielkiej ilości czasu i odrobiny zaangażowania – a efekty są… mega!!

Zosia

krótko, treściwie! Pomimo że spodziewałam się czegoś innego to jednak nie narzekam, bo generalnie książka, a w zasadzie książeczka, jest w 100% ok. wypróbowałam tę metodę modlitwy, o której pisze ks. Maciejewski i jest to naprawdę niesamowite, jak człowiek się skupi i zapragnie zrozumieć to, co Pan Bóg mówi do nas przez Pismo Święte.

Ch.

Bardzo pomocne…

Aleksandra

Książeczka o modlitwie to świetna kwintesencja wielu wykładów. Krótko, zwięźle i na temat. Prosty język, zrozumiały dla każdego. Polecam wszystkim, którzy chcą ulepszyć swój “warsztat” modlitewny 🙂

Beata

Znakomita pozycja.

“Praktyczny kurs modlitwy”, to świetny przewodnik uczący modlitwy metodą “lectio divina”. Chociaż modlitwę taką znam od lat, to i tak chętnie poczytałam sobie tę książeczkę (zwłaszcza, że dostałam ją od Autora w prezencie, jeszcze cieplutką). Jest to pozycja godna polecenia na pewno tym, którzy chcą zasmakować w dojrzalszej formie modlitwy. Autor prowadzi w niej czytelnika krok po kroku, dając praktyczne rady i wskazówki, naprowadzające na zrozumienie, jak praktykować tę formę modlitwy. Szczerze polecam.

Hanna Zagroba

“Zobacz Prezentację Wideo…”

Teraz zapraszam cię  do obejrzenia prezentacji wideo naszej książeczki:

“Nihil Obstat I Imprimatur”

Książeczka Praktyczny Kurs Modlitwy ma zgodę władzy kościelnej na druk:

Za zgodą Kurii Metropolitalnej w Lublinie
Nr 615/Gł/2011, Lublin, dnia 14.07.2011 r.
bp dr Ryszard Karpiński, wikariusz generalny
ks. dr Wojciech Pęcherzewski, kanclerz

“Autor I Wydawnictwo”

zpm2.jpgAutorem książki jest ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, ksiądz diecezji płockiej, proboszcz Winnicy. Pierwsze wydanie książki wydrukowane zostało w Wydawnictwie NATAN, Stowarzyszenia Pedagogów NATAN, którego autor był założycielem i wieloletnim członkiem zarządu. Przez wiele lat prowadził serwis dla katechetów NATAN. Wydał wiele książek oraz opublikował dziesiątki artykułów pastoralnych i katechetycznych.

kalendarzyk1stronaDrugie wydanie drukowane będzie przez Fundację Nasza Winnica, założoną przez autora. Zadaniem Fundacji jest pomoc księżom w ich pracy parafialnej, przez dostarczanie publikacji, książek i pomysłów duszpasterskich. Wynika to z wiary, że może to zmienić oblicze Kościoła.

Dochody z działalności gospodarczej Fundacji przeznaczone są na wspieranie duszpasterstwa w parafii Winnica, głównie prowadzenie Parafialnego Domu Kultury.

“Oferta Nabycia Pakietów Książeczek”

Cena detaliczna książeczki wynosi 3,50 zł. Oferta niniejsza dotyczy jednak nabywania tej książki w pakietach, w cenach hurtowych, z bardzo dużymi rabatami.

Cena książeczki zależy od wielkości pakietu.

Promocyjne ceny pakietowe 

Mini pakiet 2 książeczek – 4,80   – (2,40 za egzemplarz)

Mini pakiet 10 książeczek – 19 – (1,90 za egzemplarz)

Pakiet 25 książeczek – 42,50  (1,70 za egzemplarz)

Pakiet 50 książeczek – 75  (1,50 za egzemplarz)

Pakiet 100 książeczek – 120  (1,20 za egzemplarz)

Pakiet 200 książeczek – 200  (1,00 za egzemplarz)

Pakiet 500 książeczek – 450  (0,90 za egzemplarz)

Pakiet 1000 książeczek – 800  (0,80 za egzemplarz)

W każdym pakiecie bezpłatne koszty przesyłki kurierem DPD. Mini pakiety wysyłane listem poleconym Poczty Polskiej – koszt wysyłki 5,20 zł. 

Złóż Teraz Zamówienie

Teraz złóż zamówienie, wybierając pakiet – ewentualnie jego wielokrotność. Bezpłatne koszty wysyłki.

Zamówienie opłacisz internetowo bądź tradycyjnym przelewem. Nie ma możliwości zamówienia za pobraniem.

Podejmij dobrą decyzję, bo to naprawdę dobra książka.