Sprawdź, czy to jest dla Ciebie!

"Kto Z Katechetów
Chce Lepiej Rozumieć
I Skuteczniej Stosować
Metody Aktywizujące?"

Chcesz posłuchać wykładu:

Sekret właściwego stosowania metod aktywizujących w katechezie - teoria oparta na przykładach

Zapisz się na listę mailingową
a otrzymasz dostęp do wykładu wideo a dodatkowo kilka bonusów

Metody aktywizujące

Dlaczego miałbyś mnie słuchać?

Stosowałem metody aktywizujące zanim stało się to modne.

Nazywam się Zbigniew Paweł Maciejewski. Jestem katolickim księdzem, proboszczem Winnicy, katechetą i rekolekcjonistą.

 • Byłem w sekcji katechetycznej KLANZY
 • Stworzyłem i przez kilkanaście lat prowadziłem serwis katechetyczny NATAN oraz BIBLIOTEKĘ NATANA.
 • Byłem w grupie założycielskiej Stowarzyszenia Pedagogów NATAN i przez kilka kadencji wchodziłem w skład zarządu
 • Napisałem i opublikowałem kilkadziesiąt artykułów i książek katechetycznych.
 • Poprowadziłem kilkadziesiąt sesji warsztatowych dla katechetów.

Piszę o tym, by przekonać cię, że wiem o czym mówię i warto mnie posłuchać.

Chcesz bonusy?

Tak, mam bonusy, tylko dla zapisanych na listę. Zapisz się a dostarczę ci je. Potem możesz się wypisać. Mam jednak nadzieję, że zostaniemy w kontakcie na dłużej.

Oprócz dostępu do nagrania konferencji, dostaniesz:

 1. Scenariusz katechezy dla młodzieży: “Co zasiejesz, będziesz zbierał”.
 2. E-book w formie PDF: “Jak czytać i rozumieć Pismo Święte?”
 3. E-book w formie PDF: “Praktyczny Kurs Modlitwy?”

13 komentarzy do: “Metody aktywizujące w katechezie – teoria sukcesu

 1. Super wykład! Dziękuję 🙂

 2. Szczęść Boże, ja nie mogłam uczestniczyć w.w wykładzie ale chciałam bardzo podziękować za przekazanie nam – katechetom istotnych treści dotyczących nauczania religii. Wydarzenie miało miejsce kilka miesięcy temu. Wiele sytuacji z codziennego życia ludzi zaczynało mnie coraz bardziej dziwić. Pogląd uczniów i rodziców na sytuację w Kościele zależał od parafii w której znajdowali się moi uczniowie i od wiadomości internetowych. Zachowania ludzi w świecie zaczynały być coraz bardziej niezrozumiałe. Piszę krótko, ale chcę temat nadmienić bardzo ogólnie. Jako nauczyciel religii niejednokrotnie zastanawiałam się “Boże , jak katechizować w dzisiejszych czasach?” Czytając przemyślenia i sugestie Ks. Z. Maciejewskiego, spotkałam się z takim zdaniem ,,w dzisiejszych czasach katecheci – przekazujcie wiarę, kto jak nie wy”. Wychowana w środowisku oazowym, lekcje religii widziałam jako rozmowę, dyskusję na temat słów zawartych w Piśmie św., wyciąganie wniosków … Uczniów i rodziców mam rozważnych ale ciągle czegoś mi brakowało. Cóż mi pozostało? Wiem, że praktyk religijnych oceniać nie mogę ale spróbuję przekazać wiarę na tyle, na ile będę mogła. Realizowałam nadal podstawę programową. Celem głównym jednak, było przekazanie wiary. Po dwóch tygodniach lekcje zaczęły wyglądać tak, jak tego oczekiwałam. Chętnie przynosili prace domowe, na lekcji z entuzjazmem otwierali Pismo św. Młodsze dzieciaki śpiewały i słuchały o tradycjach i praktykach religijnych. Dużo można pisać… Minęło trochę czasu, jest nauka zdalna. Prowadzę lekcje online i mam wrażenie, że uczniowie oczekują przekazu wiary. W relacji ze mną mówią prawdę, choć nie zawsze przyjemną. Wiedzą, że Bóg pragnie ich dobra. Wspólnie możemy wzrastać w wierze. Pragnę podziękować Księdzu za wykład i przekazanie cennych uwag. Joanna

 3. Bardzo dziękuję za bardzo cenny wykład. Pozdrawiam serdecznie s.Elżbieta

 4. Perełka! Cenne i pomocne informacje. Z niektórych metod zaproponowanych przez księdza korzystam już od lat i zawsze się sprawdzają. Bardzo się cieszę, że mogłam sobie te metody uporządkować. Bóg zapłać za tę Księdza pracę.

 5. Będąc na tym wykładzie, poczułam się znowu jak na studiach. A najbardziej cieszę się z tego, że czas który poświęciłam na jego obejrzenie nie okazał się czasem straconym. Ciekawe treści, pomysły i interpretacje. Czekam na kolejne wideokonferencje. Bardzo dziękuję.

 6. Dziekuje za ten wyklad, za nowtorskie spojrzenie, i za nagranie do ktorego jeszcze bede wracac , bede uczestniczyc w nastepnych video
  Pozdrawiam M

 7. Z dużym zainteresowaniem uczestniczyłam w szkoleniu, chociaż pracuję w młodszych klasach szkoły podstawowej. Pytań zabrakło, ponieważ w trakcie wykładu zaczął się czas na przemyślenia. Polecam wszystkim niezdecydowanym i liczę na więcej. Z podziękowaniem – Ula.

 8. Dziękuję za interesujący wykład 🙂 czekam na kolejne

 9. Bardzo dziękuję za ciekawy wykład. Mam nadzieję, że będą kolejne. Pozdrawiam

 10. Dziękuję za bardzo ciekawy dający do myślenia wykład, za poruszające przykłady, nowatorskie spojrzenie na metody aktywizujące. Chętnie wezmę udział w następnych. Pozdrawiam.

 11. Dziękuję za nagranie, wczoraj niestety nie zdążyłam na kurs. Czekam na następne:).

 12. Dziękuję za ciekawy i inspirujący wykład. Chętnie wezmę udział w kolejnych.Pozdrawiam.Basia

 13. Wykład bardzo mi się podobał. Pierwszy raz uczestniczyłam w wideokonferencji prowadzonej przez ks. Z. Maciejewskiego ale na pewno nie ostatni. Pozdrawiam Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *