Nowa książeczka kolędowa
o Eucharystii

Tajemnica Mszy Świętej

 

Przygotowujemy nową, małą książeczką “Tajemnica Mszy świętej …odkryj ją wreszcie!” W grudniu, wraz z adwentem, rozpocznie się nowy rok duszpasterski, poświęcony Eucharystii i zatytułowany: „Wielka tajemnica wiary”. Przygotowywana książeczka może być jednym z narzędzi do realizacji tego planu.

Zobacz wideo zapowiadające książeczkę

Film trwa 5’49”

Jak będzie wyglądać?

Książeczka będzie mała “klasycznie kolędowa”, czyli lekka – format A6 (pół zeszytu), 16 stron środka (papier 65 gram – troszkę cieńszy od klasycznego ksero) i kolorowa, kredowa  (kreda 250 gram) okładka.

Przyszli czytelnicy wybrali kolor tytułu!

W ankiecie na najlepszy kolor tytułu startowały następujące propozycje:

Wygrała propozycja druga – biała (49,5%). Po niej żółta (28,2%).

Dla kogo jest przeznaczona?

Przygotowujemy ją z myślą o kolędzie, sugerując duszpasterzom, że jest to zdecydowanie lepsza pamiątka kolędowa niż kolejne obrazki. Kolęda to oczywiście jedna z wielu okazji, gdzie naszą książeczkę będzie można rozdawać. Inne miejsca to katecheza, także dzieci – język książeczki będzie bardzo prosty. Odbiorcą tej książeczki może też być młodzież i rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Książeczka może być upominkiem, skromną nagrodą, wyróżnieniem, dowodem pamięci.

O czym będzie?

Książeczka, dotykając Tajemnicy Eucharystii koncentruje się nie na obrzędach Mszy świętej, ale na pokazaniu istoty.

Wychodząc od historii Izraela, książeczka przypomni moment wyjścia Izraelitów z niewoli, kiedy to krew spożywanego na wieczerzy baranka, posłużyła do oznaczenia izraelskich domów i wybawiła mieszkańców od plagi śmierci pierworodnych.

Stało się to okazją do corocznego świętowania Paschy. Ostatnia Wieczerza Jezusa i apostołów była taką właśnie wieczerzą paschalną. Jej unikalność polegała jednak na tym, że barankiem tej wieczerzy był sam Jezus.

Ostatnia Wieczerza zapowiadała dzień następny, gdzie Jezus, jako Baranek Boży, na Golgocie, oddaje życie za grzechy świata. Każda Msza Święta jest przywołaniem i przeżyciem Ostatniej Wieczerzy i Golgoty. Kościół wypełnia polecenie Jezusa: “To czyńcie na moją pamiątkę”.

Książeczka posługuje się prostym językiem, unika niepotrzebnego wchodzenia w szczegóły i niuanse teologiczne. Adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców, którzy powinni usłyszeć prosto podane podstawy.

Co będzie na okładce?

Okładka będzie streszczać treść książeczki.

Na obrazie hostii wkomponowane będą delikatne cienie fragmentów Ostatniej Wieczerzy, Golgoty i Baranka Paschalnego.

 

Kto napisał i kto wydaje?

Książkę napisał ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, proboszcz parafii Winnica, w Diecezji Płockiej. Wydaje książeczkę założona przez niego Fundacja Nasza Winnica. Dochód z działalności wydawniczej przeznaczony jest na wspieranie dobrych, chrześcijańskich dzieł.

Kiedy będzie? I jak będzie dostępna?

W poniedziałek 4 listopada rozpoczyna się przedsprzedaż i druk książeczki. 

Przedsprzedaż zostanie automatycznie zakończona w czwartek 7 listopada o godz. 23.59. Po tym czasie ceny książeczki będą już regularne.

Będzie dostępna głównie w pakietach 50 egz. Taki pakiet to będzie 2 x po 25 egzemplarzy, obok siebie, na kartoniku – wszystko zafoliowane. W czasie przedsprzedaży będzie dostępna w cenie promocyjnej.

Na przykładzie podobnej książeczki pokazujemy jak pakowana będzie “Tajemnica Mszy świętej”.

Będą też pakiety po 10 egz. i możliwość nabycia pojedynczych egzemplarzy, choć oczywiście pierwszym przeznaczeniem książeczki jest jej masowe rozdawanie.

Za ile?

Proponujemy nabywanie książeczki w pakietach oferując ceny hurtowe. W przedsprzedaży dodatkowa promocja.

cena regularna specjalna cena w przedsprzedaży
1 egzemplarz 6 zł 5 zł
pakiet 10 egzemplarzy 21 zł 19 zł (1,9 zł za egzemplarz)
pakiet 50 egzemplarzy 60 zł 45 zł (0,9 zł za egzemplarz)

W przypadku nabycia 1.000 egzemplarzy i więcej (20 pakietów x 50 egz.) i zastosowaniu w koszyku kodu 1000 cena jednego egzemplarza wyniesie 0,81 zł (10% dodatkowego rabatu).

Wszystkie zamówienia wysyłamy kurierem DPD, koszt to 11 zł.

A może chcesz własną okładkę?

Chodzi o 2, 3 i 4 stronę okładki. Tego jeszcze nie było! Możemy spersonalizować książeczkę dla każdej parafii. Możemy umieścić przygotowane przez nabywcę treści. Na przykład na stronie drugiej okładki życzenia, a na stronie trzeciej i czwartej najważniejsze informacje parafialne.

Ta opcja będzie dostępna tylko dla zamawiających 1.000 i więcej egzemplarzy. Cena takiej wersji książeczki będzie musiała być większa, ale nie większa niż 1,1 zł za egzemplarz. Zainteresowanych proszę o indywidualny kontakt zpm@natan.pl lub 501 231 895.

Chcesz zobaczyć całą treść?

Bardzo proszę:

Harmonogram akcji przedsprzedażowej

Akcja trwa w dniach 4-7 listopada. Zbieramy zamówienia i wtedy obowiązują specjalne ceny przedsprzedażowe. Jednocześnie rozpoczynamy druk pierwszej partii – 30.000 egzemplarzy.
Do 15 listopada (być może wcześniej) wszystko powinno być gotowe.
Od 18 listopada realizujemy wysyłkę zamówień.
To są plany i zamierzenia – realne. Na bieżąco będziemy informować o tym co się dzieje.