Prawdopodobnie najlepszy program
przygotowania młodzieży do bierzmowania

Szkoła życia z Bogiem – ewangelizacyjny program parafialnego przygotowania młodzieży do bierzmowania

Segregator z kompletem materiałów i pomocy dla duszpasterza.

Jeśli jesteś księdzem, katechetą lub świeckim liderem
i przygotowujesz młodzież do bierzmowania
to strona ta i propozycja, która na niej się znajduje
może być absolutnie przełomowa. Znalazłeś tu to czego szukasz.

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Rozdziawione gębusie 16-17 latków. Uśmiech i akceptacja treści. to wrażenie jakie zostało po pierwszych spotkaniach przygotowania do bierzmowania, które zaczerpnąłem ze „Szkoły życia Bogiem”. Spotkania dotyczą spraw najistotniejszych. Spotkałem wiele opracowań kerygmatu. Ten wydaje się być najlepszy w zastosowaniu nawet z dużą grupą.

Jeśli chodzi o same spotkania to wszystko w nich podane jest na tacy prowadzącemu.

Janusz Betkowski

Jestem księdzem pracującym w Estonii (Tallin). Wspólnota Kościelna mała (6000 katolików w Estonii), ale zebrało się z 10 młodych, przygotowujących się do Bierzmownia. Początek spotkania wskazywał na to, że młodzi mają zamiar „przeżyć” kilka spotkań jak coś nieciekawego. Skorzystałem z programu. Po 30 min napięcie zaczęło spadać. Bardzo zaciekawiło opowiadanie o Ani (…) Zdziwiło mnie, jak szczerze podeszli młodzi do różnych kartek (cztery kroki) i tłumaczyli swój wybór. Spotkanie bardzo się przedłużyło.. Dzięki programu dało się poruszyć… Za parę dni drugie spotkanie. Przygotuje katechezę na podstawie kolejnego konspektu. Mam nadzieję, że będzie też owocne.

Igor Gavrilchik, Tallin, Estonia

„Posłuchaj Historii Poszukiwania Sensu I Właściwej Metody”

Jest rok 2003. Trafiam jako wikary do parafii MB Królowej Polski w Mławie. Wracam do parafialnego duszpasterstwa po siedmioletniej przerwie – cztery lata studiów i trzy lata pracy w wydziale katechetycznym kurii.

Mam duży niepokój a nawet lęk, gdy słyszę, że mam zająć się parafialnym przygotowaniem młodzieży do bierzmowania. Jednocześnie traktuję to jako wyzwanie.

Są to czasy, gdy w Mławie kończy się pewien eksperyment – udzielania bierzmowania nieco starszej młodzieży. Było tak, że moi poprzednicy przygotowywali jednocześnie dwa roczniki – gimnazjalistów i szkoły średnie. Razem było to ponad 300 osób.

Dochodzą mnie głosy, że na spotkaniach całej tej grupy w kościele, niektórzy „bohaterowie” popalali w ostatnich ławkach kościoła marihuanę. Tak dla sportu – jest ryzyko, jest przyjemność…

Ja mam zadanie przygotować już “tylko” ok. 170 młodych, ale nie ukrywam, że i tak jestem przerażony. Jak to wszystko zorganizować, poukładać, by to miało ręce i nogi? Pomoce, które mam nie dają mi satysfakcji. Są zbyt teoretyczne, ogólne, mało spójne. I mało ciekawe. Z czymś takim boję się pójść do młodzieży – zabiją mnie śmiechem. A tak bardzo chcę żyć… 🙂

Pierwszą decyzją jest podzielenie całości na dwie grupy osobnych spotkań ogólnych. W ten sposób rozładowałem tłok i mogłem znaleźć inne miejsce spotkań – kaplica na tyłach kościoła.

Kolejna sprawa to tematy i forma spotkań. Zaczęły się długie miesiące poszukiwań, prób i wysiłków, by dobrać najbardziej optymalny zestaw. Co roku było inaczej. Był rok, gdzie wszystko wywróciłem – to co było ostatnie wylądowało jako pierwsze. Szlifuję uparcie szczegóły. Wiem już, że czasem drobne rzeczy mają wielkie znaczenie. Dojrzewa w tym czasie także „teoria wszystkiego” – zrozumienie pewnych zasad, które są ważne dla dobrego przygotowania młodzieży do bierzmowania..

To co robię budzi kontrowersje u niektórych księży. Inni proszą, bym się swoim programem podzielił. Było to dość trudne, bo program to była sterta plików na dysku komputera.

Przełomem jest zakup kamery – jest już rok 2007. Wpadam wtedy na pomysł, by wszystkie katechezy sfilmować i udostępnić. Program jest już wtedy w miarę dojrzały (szósta bodaj wersja). Zaczynam katechezy nagrywać w Mławie a kończę na nowej parafii, w Płocku. Trwa to ponad rok.

Wreszcie, nie wierząc specjalnie w sukces, publikuję moje materiały w formie plików udostępnianych w Internecie. Użytkownicy – księża i katecheci głównie – kupują dostęp do filmów, scenariuszy i pomocy. Co trzeba drukują samodzielnie.

Pierwszy nabywca kupuje materiały 16 września 2009 roku wieczorem. Potem, do końca dnia, 23 innych. Do chwili obecnej ponad 2.100 nabywców z Polski i ze świata.

Prawie od początku spotykam naciski i nalegania, by wydać wszystko w formie fizycznej – wydrukowanej, zapisanej na płytkach. Jest rok 2009 zostaję proboszczem i jest to zwyczajnie trudne – ogrom różnych spraw, które na mnie spadają.

Wreszcie ulegam – rok 2015 to nowa odsłona całego pakietu materiałów do bierzmowania w formie drukowanych skryptów, konspektów, broszur i nagranych płyt.

ks. Zbigniew Paweł Maciejewski
– autor programu “Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Jest to doskonały, nowatorski program przygotowania do bierzmowania. Sam go wypróbowałem, kiedy byłem odpowiedzialnym za bierzmowanie w parafii.

Działa doskonale i nie potrzebuje żadnych adaptacji.

Czesław Walentowicz, doradca metodyczny MODM w Białymstoku

Bardzo dziękuje za materiały do sakramentu bierzmowania. Jestem z nich bardzo zadowolony. Opracowane w bardzo ciekawy sposób; szczególnie tematyka, rysunki i materiały dla uczestnika. Oparcie się na humorystycznej historii Ani i Kunegundy pomogło moim uczniom zapamiętać najważniejsze wątki z katechez. Dziękuje za treść i przygotowanie powyższych materiałów, gdzie treść zawartego nauczania pozwalała mi w nowoczesny sposób podejść do myślenia młodego człowieka w kwestii sakramentu bierzmowania.

Witold Słowik, franciszkanin, Rychwałd

„Przełom I Nowe Otwarcie W Przygotowaniu Do Bierzmowania”

Przeczytaj teraz uważnie i rozważ wszystko co jest na tej stronie od początku do końca i przyłóż do swoich potrzeb i oczekiwań. Znalazłeś bowiem prawdopodobnie najlepsze pomoce – pełne systemowe rozwiązanie – przygotowujące młodzież do bierzmowania. Katecheza przed bierzmowaniem może wyglądać zupełnie inaczej.

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Stosowałam program „Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania” jako animatorka w małej grupce. Bardzo dobrze prowadziło mi się te spotkania, młodzież była zainteresowana i widziałam, że przeżywają to co mówię i nie są tylko biernymi słuchaczami, którzy „zaliczają” kolejne spotkania.

Uważam, ze program sprawdza się w praktyce i polecam.

Agata Maliszewska, Koszalin

„Młodzież Jaka Jest – Każdy Widzi”

Co wolisz? Jegomości w kapturach, źle umalowane lale ufarbowane na brunetki, pryszczate kujony? Wszyscy są w zasadzie jednakowi – z dużym dystansem do tego co im proponujesz.

Może przerysowuję, ale bywa i tak jak w wpisie na pewnym forum:

„Zaniemówiłam po prostu. Kościół wypełniony był >młodymi gniewnymi<, którzy zachowywali się tak, że nawet ciężko mi to w jakikolwiek sposób skomentować. Panienki w krótkich spódniczkach, z gumą do żucia w paszczy, pyskujące coś księdzu. Kolesie w dresach, z baseballówkami na głowie, siadający na oparciach ławek, z buciorami na siedzeniu, plujący na posadzkę. Wszyscy rozgadani, mający w głębokim poważaniu to, że ksiądz już zaczął do nich mówić. Do moich uszu z różnych kierunków z częstotliwością średnio co kilka sekund docierały słowa ogólnie uznawane za obraźliwe. Pośrodku tego wszystkiego stał ksiądz, czerwony ze złości i zażenowania, próbujący opanować w jakikolwiek sposób bydło.. ehm, przepraszam, owieczki.”

To nie jest opis siostry – zakrystianki tylko dorosłej osoby, która po pewnych perypetiach, już w dojrzałym wieku, miała przystąpić do bierzmowania i przyszła na próbę.

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Uważam, że materiały „Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania” są opracowane profesjonalnie, co oznacza w praktyce, że są oparte o Słowo Boże i o doświadczenie życiowe dostępne adresatom tych materiałów.

Polecam każdemu, kto chce podprowadzić młodych ludzi w stronę „świata Boga i wiary” w sposób nietuzinkowy i bardzo obrazowy.

Tomasz Kędzierski, Piła

Pragnę serdecznie podziękować autorowi „Szkoły życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania” za wspaniałą pomoc do katechezy parafialnej!!!! Pracowałam na niej cały rok przygotowując młodzież gimnazjalną… pracowali także księża wikariusze z swoimi grupami i zgodnie twierdzimy wszyscy, że jest to najlepszy materiał do pracy z młodymi ludźmi.

Katechezy są warte uwagi młodzieży, która „SŁUCHA” i .. myśli i..odpowiada, śmiesznie przedstawione i współczesne jej problemom. Młodzież podejmuje decyzje!

Anna Schroeder

„Problem Istnieje – I To Ogromny”

Młodzież odchodzi z Kościoła. Balansują jeszcze na krawędzi, buntują się, negują co się da, nie praktykują.

Przyszli na spotkanie kierowani owczym pędem albo pognani przez rodziców, którzy często sami nie mają czystej motywacji.

Trzeba przyjąć to bierzmowanie, bo potem może się przydać – na przykład  do ślubu. A ślub warto mieć w kościele – bo to taka piękna ceremonia – cywilny w gminie to już nie to.

Zauważ jedno – jakich by ci młodzi uczuć w nas nie wywoływali są to Boże Dzieci – umiłowane.

Jak się nimi zająć? Jak nie skrzywdzić? Jak mądrze na nich wpłynąć? Jak pomóc? Przecież pod tymi kapturami czy tapetą makijażu jest żywy człowiek.

Jak nie złamać trzciny nadłamanej i nie zagasić knotka o nikłym płomyku?

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

5 x TAK!!! dla „Szkoły życia z Bogiem”

Tak – bo precyzyjny

Tak – bo prosty

Tak – bo prawdziwy

Tak – bo zrozumiały

Tak – bo ortodoksyjny

Andrzej Dżoń, Kęty

„Na Pewno Nie Tak”

Jeśli co miesiąc będziemy ich zwoływać, by powiedzieć im, że są beznadziejni i „nie zasługują” na bierzmowanie to popełnimy błąd.

To prawda – są często beznadziejni. To prawda – nie zasługują na bierzmowanie. Dokładnie w takim stopniu jak my sami jesteśmy beznadziejni i jak my nie zasługiwaliśmy na święcenia czy misję katechetyczną.

Jeśli gonić będziemy po krzakach tych, którzy zbliżają się do kościoła pod koniec Mszy Świętej, by upolować pieczątkę w indeksie to popełnimy błąd.

Wyobraź sobie Jezusa, który to robi… Niedorzeczne, prawda?

„Nie Wystarczy Gorliwie I Wytrwale Biec,
Trzeba Jeszcze Biec We Właściwym Kierunku”

Powiem krótko – trzeba wiedzieć „co i jak„.

Trzeba najpierw dokładnie wiedzieć, czego NIE ROBIĆ! Inaczej energie i siły wkładać będziemy w rzeczy, które nie przybliżają a oddalają nas od celu.

I równie dokładnie wiedzieć, CO ROBIĆ! Tak, by inwestować swój wysiłek w to, co ma sens.

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

To było to czego potrzebowałem: materiały dostosowane do współczesnych oczekiwań młodzieży, pełne radości, wyrabiające odpowiedzialność u młodych i osobiste zaangażowanie.

Gorąco wszystkim polecam i autorowi życzę dalszych dobrych pomysłów.

Ks. Dariusz Porzucek SDB, Oświęcim

Kupiłam program ponieważ chciałam zaproponować moim uczniom coś nowego i niesztampowego. Po pierwszym przeczytaniu scenariusza nie do końca byłam pewna, czy rzeczywiście to się uda, ale spotkanie wypadło świetnie. Podczas kolejnych spotkań, kiedy uczniowie mieli ze sobą Pismo Święte, automatycznie przypominali sobie zasady jego czytania i mam nadzieję, że to również jakoś owocuje w ich życiu. Nie jestem z natury śmieszką, więc scenki z Anią i jej następczynią były wyzwaniem, ale udało się.

Szczerze polecam ten program tym, którzy chcieliby ciekawie i oryginalnie zapraszać do poznania Boga. Co więcej – młodzież na spotkaniach się otwiera, jest skupiona ale nie znudzona i pyta, kiedy będzie następne spotkanie.

Sylwia Barska, Połczyn – Zdrój

„Kto Za Tym Stoi?”

zpm2.jpg

Dlaczego miałbyś mnie słuchać i poświęcać czas na czytanie tego wszystkiego?

Nazywam się Zbigniew Paweł Maciejewski. Jestem księdzem diecezji płockiej, „wychowanym” przez Ruch Światło Życie i Odnowę w Duchu Świętym.

Studiowałem teologię pastoralną w KUL i pracowałem w wydziale katechetycznym kurii. Byłem trenerem PSPiA KLANZA a następnie współzałożycielem, członkiem zarządu i trenerem SP NATAN. Od 2004 roku prowadziłem serwis katechetyczny NATAN. Piszę i wydaję książki katechetyczne, pastoralne i homiletyczne. Opublikowałem kilkadziesiąt artykułów i scenariuszy katechetycznych. Zapraszany jestem na sympozja naukowe. Prowadzę warsztaty i rekolekcje.

Założyłem Fundację Nasza Winnica, która jest wydawcą prezentowanych tutaj materiałów. Dane Fundacji:  Fundacja Nasza Winnica; pl. Jana Pawła II 3; 06-120 Winnica; tel. 501 231 895; e-mail fundacja@funawi.pl; Numer KRS 0000624135

Najważniejsze jest jednak to, że przez wiele lat przygotowywałem młodzież do bierzmowania. W mieście i na wsi. W lepszych środowiskach i praktycznie w slumsach.

Wypracowałem metodę, z której korzystają setki księży i katechetów. I dają dobre świadectwo. Możesz mi zaufać.

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Materiały „Szkoła Życia z Bogiem” oceniam bardzo pozytywnie. Ciekawe tematy, przykłady, materiały do prowadzenia spotkań. Bardzo pomogły mi szczegółowe scenariusze oraz filmiki ze spotkań prowadzonych przez autora.

Dla mnie, jako początkującego katechety, okazały się one bardzo pomocne, a młodzież także wydawała się być zadowolona z takiej formy przygotowania do bierzmowania.

Konrad Cygan

Materiały przygotowujące do bierzmowania „Szkoła życia z Bogiem”, nabyłem w bieżącym roku i realizuję go w klasie II gimnazjum w ramach spotkań formacyjnych(katechezy parafialnej).

Są to materiały godne polecenia. W bardzo jasny, przystępny i ciekawy sposób prezentują ważne tematy, które mają zbliżyć kandydatów do Boga i pomóc jak najlepiej i jak najgodniej przyjąć sakrament bierzmowania.

Ks. Daniel, diecezja przemyska

Program

Szkoła życia z Bogiem

– przygotowanie do bierzmowania

Doskonałe materiały do pracy z młodzieżą
we współczesnych realiach świata.

Zobacz prezentację wideo materiałów dla prowadzącego (na końcu także materiały dla uczestnika dostępne osobno). Od sierpnia 2017 roku wszystkie materiały wpięte są w specjalny segregator. Od września 2021 rokumateriały dla uczestniak dostępne sa w pakietach po 10 kompletów – na filmie jest pakiet dla 20.

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Jeśli chodzi o materiał „Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania” to muszę przyznać że są bardzo fajne. Młodzieży podoba się historia Ani, czekają na dalsze jej losy a wplecione w to wszystko przesłanie Nauki Jezusa jest bardzo trafne. Sądzę, ze gdyby była to sucha nauka większość by po 5 minutach się wyłączyła i czekała na koniec.

Ja jestem bardzo zadowolony z tych materiałów.

Ks. Wojciech, Bydgoszcz

„Co Możesz Zyskać Korzystając Z Programu?”

Jakie odniesiesz korzyści dla siebie korzystając z tego programu?

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Witam, z przyjemnością informuję, że materiały służące przygotowaniu uczniów do przyjęcia sakramentu bierzmowania „Szkoła życia z Bogiem” są, moim zdaniem, bardzo przydatne. Pracując na nich udało się zainteresować młodzież tematami, uczniowie słuchali, kiedy trzeba, byli aktywni, pracowali z Pismem św.

Oczekuję rozszerzonej wersji. Nabędę ją na pewno, jeśli będzie okazja.

Jolanta Makowiecka, Szubin

Te materiały są super dla tych, którzy startują pierwszy raz ze spotkaniami do Bierzmowania.

Dla mnie były one w tamtym roku bardzo pomocne i na pewno będę po części korzystał i w tym roku.

Łukasz Żaba SAC

„Co Zyskają Twoi Kandydaci?”

Jakie korzyści odniosą twoi kandydaci do bierzmowania korzystając z tego programu?

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Podobają mi się starannie zrobione scenariusze dla prowadzącego na każde spotkanie. Filmoteka, która pozwala dostosować spotkanie do potrzeb swojej grupy. Śpiewy dobrane tematycznie do treści spotkania.

Poleciłam program wielu osobom, głównie dlatego, że pozwala przygotować uczestników w grupie niezależnie od ich stopnia wtajemniczenia w wiarę.

Maria Michalska, nauczyciel religii z 30 letnim stażem pracy w Łomży przy parafii katedralnej

„Co Konkretnie Zawiera Pakiet?”

Zestaw materiałów wpiętych w segregator zawiera:

Dwa sekrety dobrego przygotowania do bierzmowania

Broszura (16 stron A4) – raport miażdżący niektóre sposoby przygotowania młodzieży do bierzmowania, które można śmiało nazwać patologią pastoralną. Raport wskazuje jednocześnie właściwy kierunek – potrzebny niezależnie od używanego programu. Jeśli zamówiłeś go kiedyś osobno – podaruj komuś, komu może to otworzyć oczy. Jest to swoista “filozofia” całego programu.


Szkoła życia z Bogiem
– zeszyt wprowadzający w program
– treści i metoda

Zeszyt (16 stron A4) wprowadzający w metodę i treści programu. W zeszycie mamy też widok niektórych pomocy – deklaracja, karta kontaktu z „podpadniętym” kandydatem, tekst modlitwy wstawienniczej. Dzięki tej pomocy zyskasz zrozumienie o co w tym programie chodzi i jak go realizować.


Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania

Skrypt (96 stron A4) zawierający scenariusze do ośmiu spotkań ogólnych stanowiących całość programu. Materiał wydany jest w taki sposób, by można było zerkać do niego w trakcie spotkania nawet z pewnej odległości (duża czcionka). Zadbano, by nie podzielić żadnego akapitu między różne strony, każda zatem myśl (akapit) jest na jednej stronie, zawsze gotowa, by rzucić na całość okiem bez przewracania strony. Skoro jesteśmy przy wertowaniu stron to trzeba zaznaczyć, że grzbiet jest spiralowany – zapewnia to doskonałe przewracanie kartek i gwarantuje, że skrypt nie zamknie się w najmniej odpowiednim momencie, jak to ma miejsce przy klejonych książkach. Oprócz scenariusza „krok po kroku” (każda kolejna myśl jest w formie mini-rozdzialika) przy każdym temacie jest określony w jednym zdaniu cel, streszczenie oraz wykaz potrzebnych pomocy.


Szkoła życia z Bogiem – konspekty spotkań w małej grupie

Skrypt (32 strony A5) zawierający konspekty dla animatorów do ośmiu spotkań w małych grupach. Konspekty prowadzą „krok po kroku” przez każde spotkanie. W pakiecie znajdziesz jeden egzemplarz konspektów – w zależności od potrzeb (ilości animatorów) więcej egzemplarzy – dla każdego twojego animatora – będziesz mógł zakupić osobno. Dzięki tej pomocy nie zostawisz swoich animatorów w rozpaczy radosnej twórczości.


Komplet materiałów uczestnika

Zeszyt (32 strony A5) zawierający zszyte materiały, które przez osiem spotkań otrzymują uczestnicy w formie oddzielnych kartek. Będziesz miał wgląd w całość i niczego nie pogubisz.


Płyta – Materiały i pomoce

Płyta zawierająca wszystkie potrzebne materiały i pomoce w formie plików do wydruku. Możesz edytować, poprawiać, zmieniać wszystko.


Płyta – katechezy wideo HD

Płyta zawierająca katechezy wideo HD. Oprócz plików wideo na płycie znajdziesz też wersje mp3. Razem 2 godziny 51 minut i 57 sekund wideo i tyleż samo audio. Obejrzenie ułatwi ci potem samodzielne ich poprowadzenie. Pliki audio przydadzą się do samochodu.


Płyta – filmy archiwalne

Płyta zawierająca archiwalne nagrania rzeczywistej realizacji spotkań programu w grupie młodzieży. To bardzo amatorskie nagranie, słąbej jakości, ale doskonale dokumentuje styl prowadzenia katechez – niezwykle ważne dla całości.


„Pomysły, triki i praktyczne rozwiązania”

Broszura (48 stron A5) zawierająca mądrość kilkunastu lat przygotowywania różnych grup. Treści są uniwersalne, do zastosowania z każdym programem. Wskazówki i przestrogi tej książki mają wartość unikalną.


Dostęp do katechez on-line dla animatorów i uczestników

Wszystkie katechezy w formacie wideo umieszczone zostały w Internecie. Otrzymujesz do nich dostęp, którym możesz się dzielić z animatorami lub uczestnikami.


Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Widzę ogromną różnicę jakościową i merytoryczną pomiędzy materiałami „Szkoły…” a innymi materiałami napisanymi w tym samym celu. Mam bardzo praktyczne wskazówki jak prowadzić Katechezy i spotkania w grupie, co konkretnie drukować, co można powiedzieć itp.

Najbardziej cenię starannie przemyślane treści, filmy wideo z Katechez, język, który ma szanse trafić do młodzieży. Dlatego polecam ten program innym.

Jan Krysiak, Ostróda, animator świecki, przygotowujący jedną z grup do bierzmowania.

„A Może To Wszystko >Pic Na Wodę, Fotomontaż<?
Czy To W Ogóle Działa?”

Roztropnie jest stawiać sobie takie pytania i szukać na nie odpowiedzi.

Posłuchaj co piszą o programie ci księża, katecheci i liderzy, którzy od lat go stosują.

UWAGA! Będzie tego duuuużo!

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Na uwagę zasługuje dobór treści poparty przykładami z życia młodych ludzi, który trafia do nich. Trafiony dobór obrazów, odniesienie do perykop Pisma Świętego, podejście do tematów w sposób, który przemawia do młodych ludzi.

Polecam ten program wszystkim przygotowującym młodych ludzi do sakramentu bierzmowania, nie ma w nim suchego przekazu. W interesujący i życiowy sposób przekazuje ważne prawdy wiary, które we współczesnym świecie są dla wielu wymysłem z kosmosu i dalekie od propozycji, które trafiają do młodych z różnych stron. Ponadto i nam wprowadzającym ten materiał ukazuje inne spojrzenie na wiele tematów dotyczących wiary, modlitwy czy osobistego spotkania z Panem Jezusem. Gratuluję pomysłu.

Małgorzata Sulikowska, Prabuty

Obrazowe przykłady, scenki, które mogę zagrać dla młodzieży. Młodzi zapamiętują to, a przy tym treść, którą chcę przekazać.

Nie spotkałem ciekawszego sposobu przygotowania do bierzmowania, które przedstawiane jest nie tylko jako „stempel” w paszporcie, „duchowa wiza”, którą lepiej mieć, żeby nie było kłopotu ze ślubem czy byciem chrzestnym, ale jako dotknięcie Pana Boga, jako dopełnienie relacji, którą próbujemy z Nim zbudować.

Ks. Marcin Sadowski, Płońsk, Parafia św. Michała Archanioła

Mam już 72 lata. Pracowałem przez 20 lat w Australii głównie wśród starszego pokolenia. W 1993 r. wróciłem do Kraju i po 3 latach otrzymałem parafię wiejską, gdzie trzeba było objąć posługą duszpasterska i dzieci i młodzież. Szukałem dobrych opracować dotyczących przygotowania do bierzmowania. Przyznam, że Księdza materiały były rewelacyjne.

Mirosław – wiejska parafia na Pomorzu Zachodnim, tereny popegeerowskie – misyjne

Szukałem czegoś praktycznego i znalazłem.

Wszystko co potrzebne jest pod ręką. Pliki w wersji elektronicznej z łatwością mogę modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb.

Moim zdaniem jest to najlepsza propozycja na rynku spośród dostępnych na rynku wydawniczym.

Zbigniew Chmielewski, do niedawna pracowałem na tych materiałach w Ełku, obecnie pracuje na wsi

Najbardziej podobało mi się to, że materiały zawierają kerygmat podany w ciekawej dla młodzieży formie, która prowadzi młodzież do refleksji poprzez działanie: konieczność samookreślenia, podjęcia decyzji, dania świadectwa…

Metody aktywizujące zaproponowane do każdego z tematów są nie do przecenienia. Dobrą rzeczą są nagrania konferencji oraz materiały dla uczestników: dzięki temu nawet nieobecny na danym spotkaniu nie straci żadnego z tematów, a przecież do całości każdy jest ważny.

Polecam te materiały innym z prostego powodu, że nie spotkałem podobnych co do formy (ciekawej dla młodzieży i poglądowej) przekazującej podstawowe treści kerygmatu.

Jestem proboszczem w małej wiejskiej parafii i przygotowania prowadziłem, w małej 20 – osobowej grupie uczniów klasy II i III gimnazjum. Wiele zapamiętali z każdego spotkania.

Gratuluję i pozdrawiam.

Rafał

Do zamówienia [programu] skłoniło mnie przede wszystkim to, że szukając dobrych materiałów uznałem je za jedne z najbardziej jasnych, konkretnych i (tak wówczas myślałem) łatwych w dotarciu do młodzieży (i dziś stwierdzam, że tak się rzeczywiście stało).

Najbardziej spodobała mi się ta katecheza zachęcająca w prosty sposób czytanie Biblii. Poza tym fajnie są opracowane katechezy mówiące o krokach do poznania Jezusa i zakochania się w Nim. Tak, ten produkt jest godny polecenia innym, co zresztą już wcześniej uczyniłem, przede wszystkim dlatego, że jest napisany takim prostym i trafiającym do młodzieży językiem, a do tego jeszcze ilustrowany wizualnie. Dobry konspekt dla prowadzącego katechezę z młodzieżą.

Jestem proboszczem w niewielkiej parafii na Kaszubach

Zbigniew

Szukając różnych materiałów i pomocy kiedyś natknąłem się na program: „Szkoła życia z Bogiem”. Jest on konkretną i bardzo przystępną odpowiedzią na moje oczekiwania i potrzeby młodzieży. To, co najbardziej przekonuje mnie do tego programu, to prowadzenie młodzieży do spotkania z Jezusem. Konkretne sposoby realizacji w/w celu. Praktyczne i bardzo przystępne metody spotkania ze Słowem Bożym. Humorystyczny i niesamowicie nośny przykład Ani i Kunegundy. Treść budząca zainteresowanie młodzieży (niektórzy zastanawiają się czasem, jak szybko minęła im godzina, w zimnym kościele).

Uważam, że jest to program godny polecenia, reklamowałem go wśród kolegów wielokrotnie. Może być z powodzeniem zastosowany, jako program ogólnopolski.

Ks. Tomasz Grochowski, pracuję w parafii Korytnica, w Diecezji Siedleckiej

[Mam] pełny, integralny zakres treści ewangelizacyjnych (tzw. Cztery Prawa), przedstawiony w przystępnej, gotowej do wykorzystania formie, z dodatkiem wszelkich materiałów pomocniczych i dydaktycznych, wraz z konspektem, materiałem dla ucznia i podręcznikiem dla prowadzącego.
To doskonała i gotowa forma ewangelizacji wszystkich kandydatów do bierzmowania, czyli praktycznie prawie całej młodzieży. Z materiałów korzystam od 7 lat z dobrym skutkiem.

Ks. Mariusz Pohl, proboszcz w parafii św. Marcina w Odolanowie, diec. kaliska

Otóż, świeżutko po święceniach przybywam na parafię, na wstępie dostaję grupę bierzmowanych, i to całkiem sporo. Zapytawszy proboszcz o program, jakiś plan: no, coś tam zrób. Przejrzałem przeróżne programy diecezjalne, no i ok, niby poprawne, ale można je porównać z ofertą IKEI, wszystko, co potrzebne do świetnego umeblowania. Czyli powtórka katechezy szkolnej…. Praktycznie w ostatnim momencie znalazłem Szkołę… i cieszę się z inwestycji. Przede wszystkim to jest przygotowanie kerygmatyczne, i o to mi właśnie chodziło! Dobra robota!

Paweł Kijko OFMConv, pierwsza parafia, pierwsze rzeźbienie w materii bierzmowalnej

Bardzo spodobało mi się to, że nie musiałem kupować „kota w worku” tzn. przed zakupem materiałów mogłem zobaczyć film jak Ksiądz prowadzi spotkania oparte na materiałach „Szkoła życia z Bogiem” atutem tych materiałów jest to, że są ciekawe, przemawiają do młodzieży.

Bardzo dobrą pomocą są plansze, które przykuwają uwagę młodzieży i pomagają w skupieniu się i powtórzeniu wiadomości. Bardzo trafne wydają mi się sposoby wykorzystania Pisma świętego w katechezach

Bardzo dobry jest przykład Ani i Kunegundy w etapach poznawania chłopaka i porównanie tego do naszej relacji do Boga.

Program poleciłem wielu moim kolegom i wiem, że prowadzą wg niej spotkania dla kandydatów do bierzmowania i są bardzo zadowoleni

Ks. Sebastian – wikariusz wielkomiejskiej parafii na Śląsku (ponad 10000 parafian) kapłan diecezji gliwickiej

Jestem pod wrażeniem tych materiałów. Sprawdziły się bardzo w przygotowaniu do bierzmowania. Grupa 2x 60 osób. Młodzież trochę ciężka, katechezy w oratorium i ogólne rozluźnienie ponieważ nie mieli katechezy nigdy z księdzem więc myśleli że te przygotowania to będzie ględzenie księdza niczym z ambony. No i się rozczarowali hehe.

Obejrzałem na youtube filmik promocyjny i zobaczyłem, że to jest to. Fajne prowadzenie, bogate treści, no i jak zawsze coś z humorem. Treści każą młodym podjąć decyzję np. stanięcie w jakimś miejscu w którym się znajdują duchowo w relacji z Jezusem. Raczej na co dzień nikt nie uczy ich myślenia i podejmowania decyzji więc to był strzał w 10.

Bogate treści o których w domu nie usłyszą na ambonie zresztą też, z dawka humoru. Ania zawojowała facebooka. No i co mnie bardzo zaskoczyło, młodzi dosłownie czekali na następne spotkanie z utęsknieniem.

Istotne jest odesłanie do Biblii, konkretne mówienie o ich relacji z Jezusem, podanie jak na tacy formy pracy z Pismem św., sakramenty jako życie w Bogu, ale także okazanie, że na bierzmowaniu ich przygoda się nie kończy.

Polecałem innym jak najbardziej. Dobre konkretne treści. Można to wykorzystać też na innych spotkaniach z młodymi.

Ks. Przemysław Jaroć. Pracowałem w Olsztynie w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka – 18 tys. wiernych, potem w polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii – tam też wykorzystywałem te materiały.

Od pierwszych dni kapłańskich praktycznie zostałem skierowany w parafii do pracy z młodzieżą, jak również rzucony na głęboką wodę bo od razu po święceniach przygotowywałem młodzież do sakramentu bierzmowania. Prawdę mówiąc nie miałem zielonego pojęcia jak się do tego zabrać. Trochę zdobyłem książek o przygotowaniu młodzieży do tego sakramentu, trochę po swojemu kombinowałem katechezy ale zawsze brakowało w tym może spójności, jasności, takiej konkretności wynikające jedno z drugiego. Aż chyba jak za drugim czy trzecim razem przygotowywałem młodzież do bierzmowania natrafiłem na księdza sposób przygotowania. Powiem że od razu go kupiłem i zacząłem stosować. Teraz już kilka lat na nim pracuje tak chyba jak się nie mylę to ze cztery lata. Młodzieży widzę się podoba, słuchają, mocno też trafia do nich, jest dla nich to dość atrakcyjnie, jasne, klarowne i logiczne.

Robert

Dla osób chcących pogłębić swoją wiarę jest rewelacyjny. Nie ma wymyślonej teologii, jest życie i konkrety a to młodzi ludzie potrzebują. Program polecam na spotkaniach kapłańskich. Problemem jest chyba sposób mówienia o Bogu (pasztet teologiczny, który odstrasza), a ten program jest bardzo prosty bez wyszukanych frazesów.

ks Łukasz Tarasiuk parafia Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku, diecezja zielonogrsko gorzowska.

Materiały do bierzmowania kupiłam w sierpniu 2014 r. Dokonałam zakupu ponieważ szukałam czegoś dobrego i konkretnego, co by trafiało do młodzieży.

Wszystko mi się podobało: ilustracje, plansze, przykład Ani, czytanie Biblii. Cały materiał jest super a widzę, że jeszcze jest stale poprawiany.

Wszystkim polecam, bo to trafia do młodzieży. Jest to pisane z wiarą, z serca i z doświadczenia.

Z pozdrowieniami

Maria Weclawik, nauczycielka, Słowacja

11 lat pracuję z młodzieżą (…) i przygotowuję ich do bierzmowania. Materiały „Szkoła życia z Bogiem” zakupiłem bo są dobrze opracowane i mają pewną myśl od początku do końca. Co mi się podoba? Gotowe materiały dla uczestników, plansze, odniesienie do Pisma Świętego, przykład z Anią przypadł młodzieży do gustu.

Materiały jak najbardziej godne polecenia innym, w moim mieście trzech innych kolegów z tego korzysta i też są bardzo zadowoleni.

Wiesław, Parafia w woj. mazowieckim

Przed kilku laty, jako neoprezbiter i wikariusz kilkotysięcznej podwarszawskiej parafii, zostałem odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Do „Szkoły życia z Bogiem” przekonał mnie chyba najpierw Księdza artykuł o „chipowaniu wiernych”… Jakoś bardzo mocno przemówiła do mnie kwestia wolności w budowaniu relacji młodego człowieka z Jezusem a także ukazanie drogi do sakramentu bierzmowania nie jako przymusu, ale dobrowolnego wyboru. Z drugiej strony podobało mi się bardzo jasne określenie zasad i dojrzałe traktowanie kandydatów.

Jeśli chodzi o treści, uważam, że materiały te są naprawdę godne polecenia! Stanowią one pomoc w prowadzeniu spotkań nie tyle na sposób jakiegoś suchego „wykładu zza biurka”, ale poprzez doświadczenia, czasem jakiś „eksperyment” czy przemawiającą do wyobraźni humorystyczną historyjkę. Bardzo dużym atutem „Szkoły życia z Bogiem” jest też wpisana w program osobista lektura Pisma Świętego – i związane z tym doświadczanie (uczenie się tego) odkrywania obecności Boga w Słowie.

B. Benisz SAC

Polecam go kolegom księżom, bo korzystałem już z wielu materiałów i uważam, że te są bardzo konkretne i treściwe. Drugi rok z nich korzystam (za 1 razem animatorzy prowadzili całość, ze względu na moją kontuzję byłem wyłączony z tego, w tym roku prowadzę spotkania ogólne a animatorzy to dopełniają i to ma większy sens i jest bardziej owocne:)

Krystian Łagowski, pracuję w parafii św. Michała Archanioła w Rudzie Śląskiej

Od dłuższego czasu poszukiwałem programu, który przekazywałby uczniom przygotowującym się do bierzmowania nie tylko wiedzę lecz również żywą wiarę. Uważam, że z wszystkich materiałów, które przeglądnąłem, to właśnie ten program najbardziej spełniał moje oczekiwania. Nie był suchą teologią lecz żywym przekazem wiary na podbudowie teologii. Najbardziej podobał mi się prosty, klarowny język przekazu i obrazowanie go wieloma przykładami oraz bogata forma graficznego przedstawiania treści. Z pewnością polecam ten program wszystkim katechetom, księżom, proboszczom.

Program naprawdę jest OK

Ks. Dariusz Porzucek SDB, wieloletni katecheta gimnazjalny, obecnie Kierownik Biblioteki w Seminarium i okazyjny rekolekcjonista

Nazywam się Daniel i jestem katechetą. Jak większość młodych Polaków wyjechałem poza granice mojego ojczystego kraju. Przez to odsunąłem się od Boga i Kościoła na kilka lat. Pewnego dnia, gdy po raz kolejny upadłem, postanowiłem podnieść się. Znalazłem polską parafię w moim mieście i umówiłem się na spotkanie z proboszczem. Zaoferowałem swoją pomoc jako katechety. Proboszcz poprosił mnie abym pomógł mu przygotować młodzież do sakramentu bierzmowania. Znalazłem na intrenecie księdza kurs – szkoła życia z Bogiem, bardzo mi się spodobał i od razu go nabyłem. Ten kurs jest genialny. Nie tylko dla młodzieży, ale również dla prowadzących. Na pewno mnie zmienił. Nauczyłem się i zrozumiałem bardzo dużo. Przykłady są bardzo trafne, a porównania przemawiające do młodzieży i nie tylko. Pewnego dnia po kolejnym spotkaniu z kandydatami, usłyszałem na mszy świętej, podczas homilii jak proboszcz nawiązuje do jednej z katechez, którą wcześniej przeprowadziłem. To było bardzo motywujące, a jednocześnie uświadomiło mi to, że treści z kursu można wykorzystać praktycznie wszędzie. Po kursach dowiedziałem się niejednokrotnie, że wielu młodych ludzi ponownie odnalazło Boga. A kurs uświadomił im, że “pali się” i trzeba zadzwonić pod telefon alarmowy.

Nie znalazłem nigdzie tak dobrze zrobionego kursu.

Daniel Babynko, Leeds, Wielka Brytania, jestem chrześcijaninem, harcerzem, nauczycielem i uczniem.

Materiały są świetne. Dziękuję księdzu Zbigniewowi. Pierwszy raz przygotowuję grupę do przyjęcia bierzmowania i szukałem różnych konspektów, tematów. Kiedy obejrzałem zachęcający film, który promował te materiały, decyzja była dość szybka. Widzę, że młodzież też jest zadowolona. Trzymanie się zasad podpisanych przez samych kandydatów i ich rodziców jest bardzo dobre. Każdy wie, co ma robić i kiedy. Młodzież uczy się konsekwencji.

Inne rzeczy, na które zwróciłem uwagę, to bardzo dobrze dopracowane konspekty. Otwierasz plik i masz tam wszystko: od konferencji, przez materiał uczestnika do najprostszych plansz. Wystarczy wydrukować. Nigdy nie chciałem, żeby przygotowanie do bierzmowania wyglądało tak, że wyjdę do ambony, przeczytam 15 minutową konferencję i na tym koniec. Tu jest to, czego oczekiwałem: kontakt z kandydatem, dobrze podana treść, trochę humoru, który bardzo pomaga i konsekwencja w działaniu, której i prowadzącym i kandydatom czasem brakuje.

Bez wahania polecam każdemu, kto przygotowuje młodzież do bierzmowania. Jak tylko będziesz to robił z sercem, to jest super. Będzie Cię to trochę kosztowało, bo np. dobrze jest nauczyć się konferencji na pamięć, żeby nie czytać z kartki, ale młodzież to docenia.

Ks. Paweł, diec. Sosnowiecka

Lubię korzystać z materiałów stworzonych przez „praktyków”, a nie „teoretyków”.

Najbardziej spodobało mi się postawienie na wolność wyboru kandydata. Podobała mi się także elastyczność materiałów (swobodnie można usuwać oraz dokładać rożne elementy), ich charakter ewangelizacyjny oraz język, który trafia zarówno go gimnazjalisty, ucznia szkoły średniej, a nawet do nauczycieli (uczę w szkole katolickiej, gdzie na każdej radzie pedagogicznej jest tzw. „element formacyjny”; wykorzystuję niektóre pomysły, aby co nieco zachęcić nauczycieli do czytania Biblii).

Ks. Paweł Kulasiewicz, par. p.w. Nawiedzenia NMP w Częstochowie

Atuty tego programu to: obecność Pisma Świętego, co niestety nie jest dla niektórych oczywiste, spójność materiału, konsekwentna narracja, jasno określone cele, treść, metody…, życiowość treści i indywidualność pracy z kandydatem dająca możliwość zauważenia realnego uczestnika a nie przestrzeliwanie ponad głowami ogółu.

Uczestnicy rzeczywiście uczestniczyli, angażowali się, widziałem efekty pracy.

Ks. Piotr, pracowałem jako katecheta w gimnazjum w 5 tysięcznym mieście w Diecezji Świdnickiej.

Najbardziej podobało mi się nieszablonowe podejście do młodzieży z bardzo wyraźnym komunikatem, że to oni muszą chcieć zrobić kolejny krok.

Kolejne rzeczy to deklaracja, którą oni jeżeli chcą muszą zaakceptować i ponosić tej akceptacji konsekwencje. Następnie podejście takie oblubieńcze do Chrystusa i Kościoła, choć to w jakimś stopniu zawiera się w tej pierwszej rzeczy, no i na końcu, że dostawałam do ręki materiały dla siebie i dla młodzieży, do których mogą w każdej chwili wrócić.

Polecam ten program. Dlaczego? – bo w moim odczuciu i w moim na razie dwuletnim czasie przygotowania do tego sakramentu z wykorzystaniem tychże materiałów traktuję młodzież nie przedmiotowo tylko osobowo i mam nadzieję, że nawet, jeśli teraz niektóre tematy ich przerastają to zapadają w głębsze pokłady serca i kiedyś, gdy przyjdzie taka chwila, potrzeba będą mogli do tego wrócić. Mam na myśli np. modlitwa pismem świętym, podejście do sakramentów…

Elżbieta Agnia Sienkiel

Jestem młodym księdzem, więc szukałem dla młodzieży czegoś świeżego i tak natrafiłem na księdza materiały, które bardzo mi się spodobały. To co było dla mnie super (nie mając żadnych zastrzeżeń do pierwszych spotkań) – jest na końcu – czyli 4 ostatnie spotkania, które można przystosować i wykorzystać również na rekolekcjach dla młodzieży, jak i w parafiach. Bez skrupułów poleciłbym bym te materiały innym, gdyż uważam, że są naprawdę wartościowe i mogą zainteresować młodzież, która bardzo szybko się wszystkim nudzi. Uważam, że przykłady tam użyte, postacie i Słowo Boże, są bardzo dobrze połączone ze sobą w taki sposób, że zawsze coś się dzieje i przyciąga uwagę.

Ks. Dariusz Pazdan, 2 lata po święceniach, mieszkam i posługuję w Stargardzie, woj. Zachodniopomorskie.

Tak, wiem, że dużo tego, ale chciałem ci tylko pokazać, że kupujesz coś sprawdzonego i o największej jakości.

„W Jaki Sposób Zdobędę Materiały?”

Na dole masz link do zamówienia pakietu. Po drodze zobaczysz propozycje dodatkowych materiałów (dla uczestnika i animatora), które możesz dołączyć do zamówienia. Potem wypełnisz formularz zamówienia. Wszystko opłacisz on-line płatnościami internetowymi albo zwykłym przelewem, z którym pójdziesz na pocztę lub do banku.

Po zakupie przyjdzie do ciebie paczka nadana kurierem. Znajdziesz w niej wszystkie zamówione materiały – wydrukowane i w formie płyt CD. Korzystaj z nich dla dobra młodzieży i własnej satysfakcji.

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Treści nie są nużące, przede wszystkim nie są bełkotem teologicznym. Przedstawione jest krok po kroku co należy robić. Prowadząc katechezy, czuję się pewnie, ponieważ wiem o czym mówię i mnie samego to interesuje. To bardzo ułatwia i mój przekaz i odbiór mnie przez innych.

Polecam ten program innym. Co prawda, nie mam wielkiego stażu w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania, w tym roku przygotowuję 6 grupę, ale wydaje mi się, że na „rynku” nie ma nic bardziej ciekawszego i praktycznego w tym temacie.

Jacek Zakrzewski, Karniewo, Pułtusk, obecnie Rypin.

„Ile TO Kosztuje? Chcę To Mieć!”

Kosztowało mnie to kilka lat pracy i doświadczeń. Nie mam pojęcia jak to wycenić. Wiem jednak, że pytanie “Ile To Kosztuje?” postawiłeś w innym celu. Chcesz wiedzieć ile to ciebie będzie kosztowało.

Popatrz na to nie przez pryzmat wydanych pieniędzy, ale przez to, co zyskujesz i oszczędzasz.

Kupujesz całościowy system prowadzenia rocznego przygotowania młodzieży do bierzmowania, z pakietem pomocy i materiałów. To nie jest książeczka z bajkami dla młodzieży.

Najpierw odpowiedz sobie na ile cenisz swój czas?

Spójrz na jedno tylko spotkanie, które masz przeprowadzić.

Gdybyś za to jedno spotkanie zapłacił tylko 50 zł i miał to wszystko podane na tacy już mógłbyś czuć się farciarzem. Cena całości (osiem takich spotkań) w wysokości 400 zł byłaby sprawiedliwa i korzystna dla ciebie.

Jednak udostępniamy te materiały taniej. Licząc także na to, że będą przez to używane przez większą liczbę parafii.

Dlatego docelowa cena tych materiałów wynosi zaledwie ułamek rzeczywistej wartości:

Wiem, że może być to czasem problem – zwłaszcza gdy jesteś świeckim animatorem, któremu dano grupę i nie dano żadnych pomocy – słynne „coś tam z nimi zrób”. Spróbuj wtedy przekonać do tego programu odpowiedzialnych w parafii za całość przygotowania. Jeśli się nie uda – napisz do mnie, coś poradzimy.

Skoro jesteśmy przy pieniądzach to chcę oświadczyć, że jako autor nie mam z tego nic. Wszystkie dochody przeznaczone są na statutową działalność Fundacji Nasza Winnica – wydawcy materiałów.

Uwaga: cena wynosi 157 zł

„Dlaczego Warto Się Spieszyć?”

Przygotowujemy materiały w krótkich seriach. Nie stać nas na robienie zapasów. Może zatem tak być, że akurat program chwilowo będzie niedostępny. Oczywiście, gdy nakład się rozchodzi przygotowujemy dodruki, ale to nie dzieje się z „dnia na dzień”. Drukarnie a zwłaszcza introligatornie potrzebują trochę czasu na realizację zamówienia. Tak samo usługa kopiowania płyt.

Niestety, nie masz gwarancji, że w każdej chwili będziesz mógł nabyć materiały.

Warto się spieszyć.

Zobacz opinie użytkowników o programie 'Szkoła życia z Bogiem':

Poleciłbym i cały czas polecam moim kolegom księżom. Bo jest to ciekawy sposób prowadzenia przygotowania – Językiem zrozumiałym (obrazkowym). Młodzież też się angażuje bardziej. Jest to faktycznie okazja, by młody człowiek się zaprzyjaźnił z Panem Jezusem. Nauczył się korzystać z Pisma Świętego.

Łukasz Antczak, Kuria Łowicka Diecezjalna (Wydział Ekonomiczny, obecnie rezydent na parafii Świętego Ducha w Łowiczu

Absolutna Gwarancja 100% Satysfakcji

Kupując materiały nabywasz absolutną gwarancję 100% satysfakcji. To, co nabędziesz spełni twoje oczekiwania i będzie pomocą w twojej pracy. Jeśli jednak w ciągu 365 dni, z jakichkolwiek powodów uznasz, że nie spełnia to twoich oczekiwań, odeślesz nam materiały a my zwrócimy ci niezwłocznie i bez żadnych pytań pieniądze.

Nic więc nie ryzykujesz, stoisz natomiast przed wielką szansą przełomu.

Szczerze mówiąc my też nic nie ryzykujemy – wiemy, że to co oferujemy jest sprawdzone, działa i jest najwyższej jakości. Mamy za sobą wieloletnie już doświadczenie. Na ponad 1.900 zakupionych materiałów o zwrot poproszono tylko jeden raz – pewien ksiądz w roztargnieniu kupił te materiały dwukrotnie. Oczywiście zwrot dotyczył tylko tego drugiego razu.

Kupić czy nie kupić?

Oczywiście nie musisz kupować, pomyśl tylko co dalej…?

Masz jakąś inną koncepcję?

Jeśli masz jakieś pytania to zadzwoń 501 231 895 lub napisz do mnie zpm@natan.pl

Jak to kupić?

W pierwszym kroku kupisz segregator z kompletem materiałów. Poniżej jest formularz zamówienia. Po dodaniu do koszyka znajdziesz się na stronie, gdzie będziesz mógł dodać materiały dla kandydatów – będziesz je miał w formie plików na płycie, do samodzielnego wydruku, ale jak chcesz mieć gotowe, złożone i przedziurkowane materiały oraz do tego okładki, to możesz je wtedy zamówić. Są pakowane w komplety dla 10 kandydatów, na rok pracy. W trzecim kroku możesz dorzucić konspekty dla animatorów. Jeden taki konspekt będziesz miał w swoim segrtegatorze. Będziesz też miał konspekt w formie plików na płycie, do samodzielnego wydruku, ale jak chcesz mieć gotowe, to je dorzuć.

Wszystko opłacisz internetowo albo przelewem na poczcie. Koszt wysyłki, niezależnie od wielkości paczki, wynosi 13 zł. Wyślemy ci to kurierem.