Jak czytać upsell2 Rachunek zdumienia

Masz już w koszyku “Jak czytać i rozumieć Pismo Święte?” Zapewne także zestaw prezentowy.

Masz teraz okazję zdobyć bardzo dobry,
korzystający z tradycji jezuickiej,
rachunek sumienia.

“Trochę INNY
Niż Inne
Rachunek Sumienia”

Uznana tradycja ascetyczna Kościoła potwierdza, że do każdego sakramentu:

  • należy podchodzić z wiarą (rozdział “Wierzę w Ciebie”)
  • że rachunek sumienia to dialog z Bogiem i warto ten dialog rozpocząć od dziękczynienia (rozdział “Dziękuję Ci”)
  • że poznanie grzechów zawdzięczamy pomocy Ducha Świętego (rozdział “Daj mi światło”)
  • że samo spojrzenie na nasze grzechy to nie wyliczanka, ale badanie swojej duszy (rozdział “Chcę widzieć”)
  • że nie tylko trzeba uznać swój grzech, ale skruszyć przed Bogiem swoje serce (rozdział “Przebacz”)
  • i prosić Go o przemianę swojego życia (rozdział “Popraw”)

Na końcu zamieszczam streszczenie tego rachunku sumienia (dodatek: Ściąga dla spieszących się). Życzę ci powodzenia w trudnej sztuce nawracania się i szukania Boga.

Jeśli masz jakieś wątpliwości niech je rozwieją opinie czytelników.

Kliknij znak +

Marek B.
Bardzo dobre
Kilka już podobnych opracowań miałem w ręku i to co zawiera ta książeczka przedstawia zupełnie inne podejście. Wydaje mi się najbardziej dojrzałe z tych wszystkich poradników, które dotąd widziałem, uniwersalne. Dostałem kiedyś od przyjaciół, teraz sam kupiłem paczuszkę żeby się podzielić, bo warto.
Małgorzata Łuszkiewicz
książka dla każdego
Bardzo dobra i praktyczna książka , zwłaszcza dla osób zabieganych , tak ja, do których jednak dociera to ,że spowiedź nie może być jedynie odbębnieniem swoich grzechów. Publikacja pomaga uporządkować swoje myśli i stanąć w prawdzie o samym sobie. I , co ważne, jest zwięzła a nie przegadana. Pisana komunikatywnym językiem, nie trąci myszką ani kruchtą, w sam raz dla współczesnego człowieka.
Jest rzeczywiście dla każdego
Maria
Po spowiedzi.
Jestem już po spowiedzi, a przygotowałam się przez Rachunek Zdumienia. Zupełnie inaczej niż zwykle było to moje przygotowanie i zupełnie inne rozumowanie moich grzechów i strachu przed karą Boża. I nigdy chyba nie miałam takiej radości w sercu odchodząc od Konfesjonału. POLECAM wszystkim tę małą książeczkę, co dużo zmieni w naszym przygotowaniu.
Hania
Najlepszy
W swoim życiu korzystałam z bardzo różnych rachunków sumienia: w książeczce do nabożeństwa, kupionych broszurek, w Internecie, ale żadna nie poruszyła tak mojego sumienia jak ta pozycja. Żeby się uświęcać nie wystarczy tylko znać swoje grzechy, ale je zrozumieć: dlaczego to zrobiłem, co mnie skłoniło, co się za tym kryje? Ten rachunek sumienia pomaga poznać swoje serce. Rewelacja!
Maria Ciemny
to nie jest katalog grzechów
Zdecydowanie polecam. Chyba najlepszy “kieszonkowy” rachunek sumienia, jaki spotkałam, inny niż wszystkie. Inny dlatego, że uczy, jak sprawić, by sakrament pokuty stał się spotykaniem z miłosiernym i kochającym Bogiem, a sam rachunek sumienia, zamiast być wygrzebywaniem z pamięci grzechów był modlitwą pełną pokory i uwielbienia