Oferta – Idźcie i głoście

Książeczka zamiast obrazka

“Wyjdź Z Kolein XIX Wieku
I Daj Ludziom Mały Prezent
Książeczkę Z Dobrą Nowiną O Bogu
I Jego Powołaniu…”

Propozycja i okazja dla księży (zwłaszcza tych idących wkrótce na kolędę), katechetów, liderów grup i wszystkich,
którzy są gotowi ewangelizować i pomagać innym.

“Koleiny XIX Wieku…
Czy Znasz Tę Historię?”

Co robi ksiądz po kolędzie? Rozdaje obrazki. Co jeszcze robi? Zbiera ofiary. 

Kiedyś obrazek to była sensacja, być może jedyna drukowana rzecz w wiejskiej chałupie czy na podddaszu ubogiego tkacza. Taki obrazek się szanowało, przechowywało, wręcz czciło.

Tak było, ale to się skończyło. To nie robi wrażenia, to przegrywa z konkurencją ulotek i całych kolorowych, grubych katalogów. Czasem obrazek ląduje w koszu, czasem zatknięty jest za ramę obrazu na ścianie, czasem stoi na regale, czasem trafia do ksiązki do nabożeństwa… której już nikt nie używa.

Skończyła się era obrazków. Czasem ktoś z rozpędu o obrazek zapyta, ale jaki to ma sens? Jeśli jakikolwiek to niewielki.

A czy kończy się era zbierania ofiar w czasie kolędy? Być może. Poważnie zastanawiam się, czy nie zrezygnować w tym roku z przyjmowania jakichkolwiek ofiar w czasie kolędy, szukając rozwiązań potrzeb finansowych parafii w inny sposób.

Pamiętam scenę sprzed lat, gdzie inkasent zakładu energetycznego przywitał nas – księży rozpoczynających na wiosce kolędę – hasłem: “Witam konkurencję…”

A może trzeba inaczej?

zbigniew

 

“Po Prostu Dawaj,
Choćby To Miała Być Mała Książeczka…”

Czy przychodząc w gości nie powinniśmy dawać prezentu? Choćby małego drobiazgu, ale ofiarowanego z serca i mającego realną wartość – materialną i duchową?

Jesli nawet dalej kolęda będzie czasem zbierania ofiar to już to nie  będzie jeden kierunek. Ksiądz także będzie miał coś, co może ofiarować.

Robię to od wielu lat w swojej parafii… Drukujemy małe książeczki (A6, 16 stron + okładka) w ilości 1.100 egzemplarzy – tak by starczyło dla każdej rodziny w parafii i jeszcze dla gości spoza parafii, których czasem spotyka się na kolędzie. 

Zachęcam do tego innych księży. Pomysł się przyjmuje. Czasami księża rozdają książeczki tylko w niektórych domach… Rozumiem ich racje, jedna książeczka kosztuje grosze, ale kiedy jest ich 1.000 czy 5.000 to trochę musi kosztować. Wiem też, i przyznaję im racje, że książeczki w niektórych domach nie będą nawet wzięte do ręki i powstaje słuszne pytanie o sens.

Sens na pewno jest w przeczytaniu książeczki, ale też w czymś innym. Jest to pewien znak – przychodzę i daję, nie mając względu na osobę. Przychodzę i daję ze świadomością, że czasem pójdzie to na zmarnowanie. Przychodze i daję głosząc Jezusa, który daje nie wymawiając, nie szczędząc i nie mając względu na osobę.

Poza tym naprawdę nie wiem jak zadziała taka książeczka.

“Czas Na NOWY PROJEKT: Książeczka +
Czyli Coś Dużo Więcej Niż 16 stron…”

Zanim przedstawię ci samą treść książeczki chcę ci pokazać ideę, którą nazwałem Książeczka +.

Rzecz w tym, by książeczkę uczynić punktem odbicia do czegoś więcej. W przypadku obecnej książeczki będzie to tak:

  1. Dajemu komuś książeczkę z zachętą do przeczytania. Książeczka traktuje o odpowiedzialności świeckich za głoszenie Ewangelii i zachęca do dawania świadectwa. Obdarowany czyta ją…
  2. Czytając czy tylko przeglądając napotyka zaproszenie do obejrzenia bezpłatnej katechezy wideo w Internecie (10-15 minut), która będzie rozwijać temat książeczki – mowa będzie o misji prorockiej, kapłańskiej i królewskiej, w której uczestniczy każdy świecki. Nie będzie to masowe, ale niektórzy wejda na podany adres…
  3. Katecheza w końcówce zachęcać będzie do ściągniecia bezpłatnego e-booka (PDF) jeszcze bardziej rozwijającego temat odpowiedzialności i zadań świeckich. Niejeden skorzysta…
  4. Będzie też możliwość zostawienia przez czytelnika adresu e-mail. Będzie można podsyłać mu informacje i propozycje – na przykład zaproszenie do Internetowego Kursu Modlitwy.

“Co Będzie W Nowej Książeczce?”

Nigdy nie chowamy treści książeczki. Zawsze prezentujemy jej okładkę i całą zawartość, by każdy mógł ja ocenić i określić jej przydatność.

Idźcie i głoście

Czyli kilka myśli o tym,
co to znaczy być uczniem i czynić uczniów

magazinestack_700x906

Idzcie i Gloscie by zpm65 on Scribd

 

“Autor I Wydawca…

krzysztof-drzazgowskiWydawcą książki jest Fundacja Nasza Winnica (pl. Jana Pawła II 3, 06-120 Winnica; KRS 0000624135), założona i prowadzona przez ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego. Fundacja wspiera Parafię Winnica (diecezja płocka), której fundator jest proboszczem.

Autorem książeczki jest ks. Krzysztof Drzazgowski, wikariusz Parafii Winnica. Dzięki talentom plastyczno-informatycznym jest także autorem projektu okładki.

“Oferta Nabycia Pakietów Książeczek
W Przedsprzedaży”

Cena detaliczna książeczki wynosi 2,50 zł. Oferta niniejsza dotyczy jednak nabywania tej książki w pakietach, w cenach hurtowych, z bardzo dużymi rabatami.

Oferta dotyczy jedynie zamówień złożonych w dniach 7-14 listopada 2016 roku.

Niska cena książeczek wynika z tego, że nabywa się je w przedsprzedaży i już w fazie produkcji książki są one pakowane pod konkretne zamówienia, i wysyłane wprost z drukarni (omijane są koszty transportu, magazynowania i pakowania).

Cena książeczki zależy od wielkości pakietu. Im większy pakiety, tym mniejsza cena jednej książeczki.

Pakiet 25 książeczek37,50 zł (1,5 zł za egzemplarz)

Pakiet 50 książeczek65 zł (1,3 zł za egzemplarz)

Pakiet 100 książeczek110 zł (1,1 zł za egzemplarz)

Pakiet 200 książeczek200 zł (1,0 zł za egzemplarz)

Pakiet 500 książeczek450 zł (0,9 zł za egzemplarz)

Pakiet 1000 książeczek800 zł   (0,8 zł za egzemplarz)

W każdym pakiecie bezpłatne koszty przesyłki kurierem – zaznacz tę opcję w zamówieniu.

Harmonogram akcji:

  • Zbieranie zamówień: 7-14 listopada 2016 roku
  • Druk i pakowanie książeczek: 15-21 listopada 2016 roku
  • Wysyłka książeczek: 22-23 listopada 2016 roku

Po tym czasie książka będzie prawdopodobnie dostępna (wydrukujemy zapas), ale na pewno w wyższych cenach, bo dojdą koszty transportu, magazynowania, pakowania i wysyłki.

Złóż Teraz Zamówienie

Teraz złóż zamówienie, wybierając pakiet – ewentualnie jego wielokrotność. Pamiętaj – masz bezpłatne koszty wysyłki – zaznacz tę opcję w zamówieniu.

Zamówienie opłacisz internetowo bądź tradycyjnym przelewem. Nie ma możliwości zamówienia za pobraniem.

Wysyłka paczek, przypomnienie, 22-23 listopada.


Akcja zakończona, spóźniłeś się

tel. 501 231 895