Opublikowano 3 komentarze

Cedrowa gałązka

Podaj dalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

11 Niedziela Zwykła, B; Ez 17, 22-24; Ps 92 (91), 2-3. 13-14. 15-16; 2Kor 5, 6-10; Mk 4, 26-34; Winnica 17 czerwca 2018. Pierwsza Komunia Wiktorii.

Bóg czyni rzeczy niemożliwe. To natura, przymiot Boga. Gdy czytamy Biblię, to co chwila napotykamy się na jego cuda.

Gdy jednak zanurzamy się w świat i przewracamy dni nasze jak kartki innej księgi, to może nas, w bezmiarze nieszczęść, trudnych doświadczeń i ludzkich złości, ogarnąć zwątpienie i niewiara.

I dobrze jest wtedy spotkać kogoś takiego jak ty, Wiktorio, bo patrząc na ciebie widzimy Boże cuda i wzmacnia się nasza wiara.

Każdy z nas jest Bożym stworzeniem i dziełem Jego rąk. Na niektórych jednak jakoś bardziej widać ślady Bożych dotknięć i mocniejsze tchnienie Ducha. Te ślady Bożych operacji, wielkie tchnienie Ducha i wielką miłość Boga widzimy w Tobie.

Dzisiaj dzień Twojej Pierwszej Komunii. Komunia to słowo, które oznacza wspólnotę. Już jesteś a wejdziesz jeszcze mocniej we wspólnotę, komunię z Bogiem. Nie można już chyba bardziej niż przyjmując i spożywając Jego Ciało. Tęskniłaś za tym bardzo, od dawna, i wierciłaś dziurę w brzuchu swoim rodzicom.

I stało się. Dzisiaj przyjmiesz wreszcie Komunię, która nie jest zwykłym opłatkiem, tylko Prawdziwym Ciałem i Prawdziwą Krwią Chrystusa. Przyjmiesz wreszcie upragnioną Komunię, ale niech ani na chwilę nie zmniejsza się Twoja tęsknota za Bogiem. To najpiękniejsze, co można przeżywać – ciągłe spotkania i ciągłą tęsknotę za Ukochanym, który ciągle jest i ciągle przychodzi.

Wiktorio, masz 6 lat, jesteś malutka, ale tym bardziej pasujesz do proroctwa Ezechiela o cedrowej gałązce, którą Bóg bierze i sadzi tam gdzie chce, i pielęgnuje, i chroni, i wyznacza zadania.

Bóg ma dla Twojego życia plan. Jaki dokładnie to plan, to tego nie wiem, ale wiem, że piękny i wspaniały. Twoje zadanie to odczytać go, poznać, przyjąć.

Wiktorio, uczysz się już czytać. Gdy spotkaliśmy się ostatni raz czytałaś mi z elementarza. Oznacza to, że otwiera się przed Tobą kolejna przygoda, którą będzie poznawanie Słowa Bożego.

Na pamiątkę dzisiejszego dnia dostaniesz Biblię, prawdziwe Pismo Święte – nie obrazki, nie streszczenia, nie skróty, tylko całe i prawdziwe Słowo, list miłującego Boga do ludzi, list Boga do Ciebie.

W Słowie Bożym i twojej modlitwie, i Komunii Świętej, dokonywać się będzie twoje spotkanie i poznanie Boga, i Jego planu dla Twojego życia.

Wiem, że bardzo kochasz Maryję. Ufam w to bardzo, że tak jak Ona staniesz się wierną Służebnicą Pańską, Cedrową Gałązką, Oblubienicą Jezusa.

Polecam się twoim modlitwom, mów o mnie Panu Bogu. Polecaj Bogu wszystkich swoich bliskich.

Tak wiele w Tobie łaski Boga. Chroń ją i rozwijaj. Amen.

Podaj dalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

3 komentarze do: “Cedrowa gałązka

  1. Piękna homilia do Weroniki przyjmującej Pierwszą Komunię Świętą, wzruszyłam się czytając ją, to Słowo rozżarza ogień miłosierdzia Bożego w sercu.

  2. Droga Wiktorio ten, kto zaufał Panu Jezusowi, zawsze odnajdzie drogę.
    Niech sakrament Eucharystii umacnia w Tobie wiarę, nadzieję i miłość.

    PS.\ jesteś słoneczkiem dla swoich najbliższych, buziaki 🙂

  3. Jakie to cudowne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *