Opublikowano 28 komentarzy

Dzieci Boże

Podaj dalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Boże Narodzenie, Msza w dzień; Iz 52,7-10; Ps 98,1-6; Hbr 1,1-6; J 1,1-18; Winnica 25 grudnia 2016 roku.

Kazanie dostępne także w wersji mp3:

Bezpośredni link z możliwością pobrania tutaj:

https://api.spreaker.com/v2/episodes/16539423/download.mp3

Różnimy się między sobą. Różnimy się płcią, wiekiem, urodą, stylem ubierania. Różne mamy spojrzenia na świat i różnie głosujemy w wyborach. Mamy różne charaktery, różni nas wykształcenie, różni praca i zamożność.

Różni nas też pobożność. Jedni są tu zawsze, inni przyszli po długim czasie swojej nieobecności. Jedni modlą się gorliwie inni ograniczają się do znaku krzyża rano czy wieczorem a i to może nie zawsze.

Różnimy się między sobą. Jest jednak coś, co nas łączy, coś co jest wspólne nam wszystkim.

Przed laty nasi rodzice przynieśli nas do kościoła, tego czy innego, i poprosili księdza o chrzest. Popłynęła po twojej głowie woda a w twoje życie wlała się Boża łaska. “Wszystkim (…), którzy (…) przyjęli [Słowo], [Słowo] dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.” (J 1,12a)

Przez chrzest stałeś się dzieckiem Bożym. Bóg spojrzał na ciebie i powiedział z miłością: “To jest moje dziecko! To jest mój syn, to jest moja córka!”

To co chcę ci powiedzieć dzisiaj, w dzień Bożego Narodzenia, to to, że nigdy się to nie zmieni.

Bóg wybrał cię na swoje dziecko w sposób nieodwołalny. Nic nie zatrze twojego chrztu, nic nie przekreśli twojego wybrania. Jesteś dzieckiem Bożym i pozostaniesz dzieckiem Bożym na zawsze.

Cokolwiek się dzieje i cokolwiek może się jeszcze wydarzyć. Cokolwiek robisz i zrobisz jeszcze. Jakich byś grzechów i przestępstw nie popełnił. Cokolwiek myślisz i jakkolwiek wierzysz czy nie wierzysz, jedno pozostanie niezmienne – pozostaniesz dzieckiem Bożym.

Może poplątało ci się życie. Może pogubiłeś się kompletnie. Jedno wiedz i trzymaj się tego – pozostajesz Bożym dzieckiem.

Jedno wiedz: Bóg patrzy na ciebie i powtarza sobie: “To jest moje dziecko! To jest mój syn, to jest moja córka!”

Bóg patrzy na ciebie, na twoje życie. Czasem się cieszy, czasem płacze, ale powtarzać nie przestaje: “To jest moje dziecko, to jest moje dziecko, moje dziecko”.

Zrozum to jedno, nic nie przekreśli twojego chrztu. Nic nie przekreśli Bożego dziecięctwa.

Bóg nie wydziedzicza. Bóg nie wyrzeka się nigdy swoich dzieci.

Dzisiaj jest taki dzień, że dużo z nas podejdzie do Komunii Świętej. Niech nas to jednak nie zmyli, będą także tacy, co nie podejdą.

Nie podejdą, bo nie mogą. Nie podejdą, bo nie chcą. Nie podejdą, bo się nie wyspowiadali. To też są Boże dzieci.

Chcę, by dzisiaj, w ten szczególny dzień Bożego Narodzenia, podeszli wszyscy. Jedni po Ciało Chrystusa, inni po krzyżyk na czole.

Do niczego nie zmuszam, ale proszę – podejdź w czasie Komunii do ołtarza. Jeśli nie możesz przyjąć Komunii Świętej to połóż palec na ustach, tak jak robią czasem małe dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do Komunii.

Połóż palec na ustach i podejdź do księdza. On zrobi ci krzyżyk na czole.

Wszystko po to, byś mógł poczuć i przeżyć, że jesteś Bożym dzieckiem, że jesteś ważny dla Boga, że Bóg cię i nie odrzuca.

Boże Narodzenie jest świętem, które ma nam przypomnieć, że Bóg przychodzi do każdego człowieka. Do każdego, więc i do Ciebie, kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jakkolwiek wierzysz.

Bóg przychodzi do swojego dziecka.

Jaka powinna być nasza odpowiedź? Co powinieneś zrobić ze swoim życiem?

Sam pomyśl. Sam wiesz najlepiej.

Niech Bóg, patrząc na ciebie, widząc swoje dziecko, częściej będzie się uśmiechał. Nie przelewaj już Bożych łez.

Masz chęć coś napisać?
Zrób to, proszę!

28 komentarzy do: “Dzieci Boże

 1. do serca trafiło , dzięki

 2. Dziękuję. Jak już ksiądz coś napisze to po prostu prosto w serce, pięknie i konkretnie. Z Bogiem

 3. odpowiedzmy sobie, Bóg mnie kocha -jestem o tym przekonany, a czy ja też ?
  Czy oddał bym aż palec ?
  Jak naśladuje ?
  W jakim % jestem obrazem Boga ?
  Czy miłuje bliźniego ?
  Czy wczuwam się w jego sytuacje ?
  Czy to co czynie – wykonuje z należytą starannością ?

 4. Bóg zapłać, piękne kazanie – życzę wszelkiego dobra na drodze kapłańskiej w Nowym Roku

 5. Dziękuję. Bardzo mi są potrzebne te oczywiste prawdy. Ich nieustanne przypominanie. Niech kochający Bóg nie skąpi księdzu łask wszelkich.

 6. Dziękuję. Piękne i wzruszające, kazanie które daje do myślenia. Życzę obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

 7. Bóg mnie kocha miłością nieograniczoną, bezwarunkową – czy ja to dostrzegam?. Czy przechodząc obok krzyża widzę na nim bezgraniczną miłość, cierpienie za mnie, za moje odkupienie, czy choć przez chwilę zastanowię się czy kolejny mój krok bez Jezusa ma sens?

 8. Dziekuje za pokrzepiające słowa i przypomnienie waznych tresci. Zyczę zdrowia i błogosławieństwa bożego w tym szczególnym czasie.Proszę również o pamięć w modlitwie.

 9. W Kanadzie jest taki zwyczaj ze zawsze kazdy moze podejsc do ksiedza po blogoslawienstwo, krzyzujac rece na kladce piersiowej … tez uwazam ze to piekny zwyczaj. Jakze wspaniale przyjecie tych co nie moga przyjmowac Komuni Swietej… Kazanie bardzo ladne, w prosty sposob przypomnina o tym co najwazniejsze… Ks. ZPM zycze duzo blogoslawienstwa w tym cudownym okresie Bozego Narodzenia oraz wszelkiej pomyslnosci na Nowy Rok 2017

 10. Błogosławionych i świętych swiat

 11. Dziekuje za proste a jednoczesnie tak glebokie kazanie…Naleze do tej czesci dzieci Bozych , ktore nie moga przystepowac do Komunii Swietej, w mojej parafii jest zwyczaj krzyzowania rak na piersi i wtedy ksiadz wie, ze moze udzielic tylko Komunii duchowej, jest to bolesne, ale niestety trzeba ponosic konsekwencje swojego postepowania…
  Dziekuje za slowa otuchy, wspaniale jest byc Dzieckiem Bozym mimo wszystko.

 12. Myślę, że ta prośba ks. by podejść do kapłana z palcem na ustach, to jest właśnie Boże Narodzenie! Dla tych, którzy zdecydowali się na ten krok, to jest właśnie Boże Narodzenie! Genialne księże. Ale najbardziej podobało mi się stwierdzenie, że piekło może być puste. Oby księże, oby…

 13. Dziękuję, jestem dzieckiem Boga !!!!!!

 14. A co z potępionymi ?

  1. Nie wiem
   Może jednak piekło jest puste?

 15. PS-2 !! baaardzo ważne !! – kiedy zaś byliśmy w Betlejem, na Polu Pasterzy, mówił o tym, aby nie kłaść Jezusa w kościele, ale w żłobie, czyli w samym środku nas i naszego grzechu baaardzo polecam (jeżeli znajdziesz jeszcze 7 minut):
  ..

  https://www.youtube.com/watch?v=elLVV9mIhww&app=desktop

 16. PS-1 !! ważne !! – kiedy w kwietniu byliśmy na pielgrzymce niepełnosprawnych w Ziemi Świętej, biskup Ryś wiedział, że do groty narodzenia żaden wózek inwalidzki nie wjedzie normalnym wejściem. Dlatego „załatwił” u Franciszkanów, że użyczyli nam klucza i do Groty Narodzenia przechodziliśmy przez groty, w których św. Hieronim w V w. n.e. tłumaczył Słowo Boże z języków oryginalnych, tzw. Wulgata – przesyłam i polecam (jeżeli znajdziesz w święta 10 minut):
  ..
  https://www.youtube.com/watch?v=oZtbm0-h27c&app=desktop

 17. Piękne słowa, z zachwytem czytam i czuję się małym dzieckiem, które nikt nie ocenia… To jest cudowne uczucie…

 18. Dziekuje z całego serca☺

 19. Bóg zapłac piękne kazanie – proste a przemawiające, warto sie zatrzymac, zastanowic…. przecież to takie oczywiste, że jestem dzieckiem Bożym, zawsze i wszędzie……
  Błogosławionych świat Bożego Narodzenia, oraz wszelkiego dobra na drodze kapłanskiej w Nowym Roku

 20. Zawsze ze skupieniem i ogromną przyjemnością czytam księdza kazania. To dzisiejsze poruszyło mnie swoją oczywistością. Bo doskonale wiem,że Pan Bóg mnie kocha, że mnie nie opuści, ze jest ze mną w każdej chwili mojego życia. Staram się jak najczęściej przystępować do stołu pańskiego, przyjmować Komunię Św. Ciekawa jestem w ilu kościołach ksiądz nie spojrzałby na mnie dziwnym wzrokiem, gdybym podeszła z palcem na ustach i nie przyjęła Pana Jezusa? A może mam zbyt mało wiary…?
  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

 21. Dziekuje za te slowa, chociaz nie sa dla mnie niczym odkrywczym, ale wlasnie dzisiaj byly mi bardzo potrzebne, kolejna wigilia i kolejna manifestacja zla, a raczej profanacja wigilii, bardzo to przykre dla mnie, ze po raz kolejny jestem odrzucona przez ziemskich rodzicow, z ktorymi przychodzi mi ten czas spedzic, po raz kolejny nie bylo zyczen, ani modlitwy, padly obrazliwe slowa pod moim adresem w koncu spozywalam jedzenie sama w pokoju, ale pomimo tego ide na pasterke i Jezus jest moim Panem. Blogoslawionych Swiat Narodzenia Pana

  1. Niech Pan Bóg Ci blogoslawi

 22. Dzięki za Słowo, było mi Ono potrzebne!

 23. W Wigilijną, cichą nocy
  z nieba przychodzi jasne przesłanie
  Chrystus przynosi błogosławieństw moc
  i najważniejsze nowe przykazanie
  Aby miłość i jedność była wciąż wśród nas…
  http://www.youtube.com/watch?v=2Xj5hdtz1Y8&list=PLBE5C61C4BBAD8881&index=10

  Niech narodzenie Bożej Dzieciny zrodzi w sercach
  miłość i pokój, a Jezus wspiera swoją łaską każdego dnia,
  w podążaniu za Nim

 24. Niech Bóg księdza błogosławi.

  1. Błogosławionych Świąt Bozego Narodzenia.Dziękuję za prezent?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *