Opublikowano Dodaj komentarz

IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji

IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji odbędzie się w Częstochowie, 23-26 listopada 2017 r., na Jasnej Górze. Poświęcony będzie bierzmowaniu.

Tytuł kongresu: Matura czy inicjacja chrześcijańska? Bierzmowanie – między mistagogią a misją.

Oczywiście będę w nim uczestniczył a może i coś więcej.

Strona kongresu: http://kongres.bierzmowanie.org/

Goście:

Abp Rino Fisichella
Od 2010 roku przewodzi Papieskiej Radzie ds. Nowej Ewangelizacji. Jego szczególnym zadaniem ma być ewangelizacja społeczeństw, które uległy sekularyzacji. Wcześniej przewodził Papieskiej Akademii Życia. Uczestniczył w pracach Kongregacji Nauki i Wiary oraz Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Był rektorem Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Sakrę biskupią otrzymał od Jana Pawła II w 1998 roku. Ma 66 lat.

 

Bp Grzegorz Ryś
Krakowski biskup pomocniczy, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP. Autor wielu książek, rekolekcji oraz przemówień. Był rektorem WSD w Krakowie, a obecnie wykłada na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jest związany z neokatechumenatem, w jego sercu szczególne miejsce zajmuje ewangelizacja w różnej formie, jako nadrzędne zadanie każdego chrześcijanina, u progu którego leży osobiste spotkanie z Żywym Bogiem. Ma 53 lata.

 

Bp Marek Mendyk
Powołany przez papieża Benedykta XVI na biskupa pomocniczego diecezji legnickiej od 2009 roku. W Konferencji Episkopatu Polski przewodniczy Komisji Wychowania Katolickiego. Jest członkiem Komisji Duszpasterstwa i Rady Duszpasterstwa ds. Młodzieży. Asystent Rady Szkół Katolickich. Wykładał na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu i był dyrektorem Wydziału Katechetycznego. Ma 56 lat, zasiada w Radzie Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

o. Augustyn Pelanowski
Kapłan, paulin, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Zakonu Paulinów w Krakowie na Skałce, rekolekcjonista, kaznodzieja i spowiednik. Napisał wiele książek z dziedziny duchowości, artysta malarz. Stale współpracuje z prasą religijną publikując komentarze biblijne i felietony. Był świadkiem wielu nawróceń znanych artystów rockowych i anarchistów środowiska warszawskiego. Czasami określa się go, jako pasterza od zagubionych i głodnych. Ma 54 lata.

 

Szymon Grzelak
Jest doktorem nauk psychologicznych, stoi na czele warszawskiego ośrodka Fundacji Homo Homini im. Karola de Foucauld zajmującej się wsparciem rodziny, wychowania młodzieży oraz pomocą dla pedagogów i nauczycieli. Tworzy i realizuje programy profilaktyczne dla młodzieży, rodziców i nauczycieli – jest fundatorem i założycielem Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, której owocem jest m. in. Archipelag Skarbów. Ma żonę i 4 córki.

 

ks. Krzysztof Guzowski
Jest doktorem habilitowanym nauk teologicznych, wykłada i pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie szczególnie poświęcając się zagadnieniu personalistycznej myśli ks. Czesława Bartnika, którego był uczniem. Związany z Towarzystwem Teologów Dogmatyków. Współtwórca Szkoły Formacji Duchowej w Lublinie oraz charyzmatycznej wspólnoty Przymierza Rodzin “Mamre”. Pisze książki i publikuje. Poeta, ma 55 lat.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *