Prosta metoda modlitwy Słowem Bożym [lectio divina]

To działa!

Prosta Metoda Modlitwy Słowem Bożym

Cieszę się z twojego zainteresowania modlitwą z Pismem Świętym w ręku. Pozwól, że się krótko przedstawię – ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, ksiądz Diecezji Płockiej, proboszcz Winnicy. Pomagam księżom w ich pracy parafialnej, przez dostarczanie publikacji, książek i pomysłów duszpasterskich, ponieważ wierzę, że może to zmienić oblicze Kościoła.

Obejrzyj teraz wideo (7 minut 50 sekund) prezentujące prostą wersję metody lectio divina – modlitwy przy pomocy Pisma Świętego:

Chcesz wersję poszerzoną?

KLIKNIJ: https://internetowykursmodlitwy.pl/

296 komentarzy do “Prosta metoda modlitwy Słowem Bożym [lectio divina]

 1. wielkie dzięki dla księdza za pokazanie w prosty sposób jak czytać pismo święte

 2. Wykorzystam na lekcji religii, pozdrawiam z Bogiem

 3. Dziękuję, wykorzystam na lekcji religii, pozdrawiam z Bogiem

 4. Dziękuję Księdzu, za super metodę, rozmowy z Panem Bogiem 🙂
  Pozdrawiam

 5. Szczęść Boże, jestem wprawdzie zapisana na Księdza newsletter, ale bardzo chciałabym otrzymać te materiały – jeśli to możliwe. Korzystam z innych książeczek Winnicy i podsyłam też rodzinie. Dziękuję !

  1. proszę zamówić

 6. Szczęść Boże
  Bardzo dziękuję za prezent w postaci materiałów, które będą mi bardzo pomocne do tego aby w ten sposób rozważając Słowo Boże, przemawiało do mnie i było moja drogą w codzienności. Jest super. Pozdrawiam Beata

 7. Szczesc Boze,

  Bardzo pouczajace, bo dotad stosowalem tylko “czytaj”, czasami wbrew instynktownemu “powtarzania” ktore traktowalem jako przeszkode w czytaniu, a widocznie byl to znak by sie zatrzyamc, powtorzyc i porozmawiac.

  Dziekuje.

 8. Szczęść Boże, dziękuję za taki piękny i wzruszający (a tak, właśnie się popłakałam) sposób na rozmowę – modlitwę.
  Chwała Najwyższemu ❤️

 9. Dziękuję – taką modlitwą rozmawiamy z Panem Bogiem w naszym Kręgu Biblijnym wprowadził Nas w Ten Świat ks. Artur – Bóg zapłać i szczęść Boże.
  Naprawdę skuteczne poznawanie i rozmowa z Panem Bogiem.

 10. BÓG ZAPŁAĆ ZA PROSTY SPOSÓB KONTAKTU Z BOGIEM.

 11. Ta metoda czytania mobilizuje umysł i wpływa na refleksję nad czytanym fragmentem,mobilizuje do spontanicznej modlitwy ponieważ zdarza się że niektóre słowa Pisma Św.dotyczą mnie bezpośrednio lub innych na czasie sytuacji czy zdarzeń

 12. Dziękuję, za prostą ale jakże skuteczną pomoc w rozmowie z Panem Bogiem. Szczęść Boże!

 13. Bóg zapłać za piękny prezent, który właśnie otrzymałam, tj. książeczkę i płytę. Czasami wydaje nam się, że już wszystko wiemy, ale dobrze czasami się cofnąć i przypomnieć sobie o najprostszych metodach, jakże potrzebnych na drodze rozwoju duchowego.

 14. Modlit se s Písmem a nad Písmem je modlitba, která by neměla chybět v životě, protože Písmo jsou slova Boží k nám.

 15. Świetna metoda, tego mi brakowało. Polecam.

 16. Dzienkuje za film mam i ksiazeczke sa super pozdrawiam PIOTR

 17. Genialne! Wszystko, co proste jest najlepsze:-)

 18. Po śmierci mojego taty czułam w sobie wielki ból był on nie do zniesienia i pewnej niedzieli rano powiedziałam w myślach” Boże pomóż mi ” (staram się w każdą niedzielę przeczytać fragment Pisma Swiętego) otworzyłam i zaczęłam czytać był to fragment Mądrości Syracha “Radość” 30 od 21-25.W głowie wręcz słyszałam te słowa jakby ktoś w niej mi je czytał na głos,płakałam ze wzruszenia,że Bóg tak szybko odpowiedział na moją prośbę. Mało tego te słowa miały dla mnie leczniczą moc nie wiem ile razy je czytałam,myslę że około pół godziny a czytając je czułam ogromną ulgę i coraz większy spokój.Dopiero po pół roku od tego zdarzenia natknęłam się na film Księdza Maciejewskiego.

 19. Dziękuję z całego serca, to wielka łaska usłyszeć , jak powinnam się modlić, trwać na modlitwie , rozmawiać z Panem Bogiem. Dziękuję !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *