Opublikowano 13 komentarzy

Jeśli masz bibliotekę i ogród to masz wszystko

Podaj dalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

„Jeśli masz ogród i bibliotekę, masz wszystko, czego potrzebujesz” – tak twierdził Cyceron. I miał chyba rację. Bibliotekę mam, ogród rośnie i pięknieje.

Obejrzyj wydanie z 2014 roku:

z końca czerwca:

ustaw (jeśli to możliwe) pełny ekran i pełną jakość

z 1 sierpnia

ustaw (jeśli to możliwe) pełny ekran i pełną jakość

13 komentarzy do: “Jeśli masz bibliotekę i ogród to masz wszystko

 1. Witam serdecznie Księdza Proboszcza – z Krakowa . Jestem w zachwycie . Kto utrzymuje porządek , w tak rozległym ogrodzie ? Czy może Parafianie w ramach Pokuty ?
  Taką historię już słyszałam . Było to dawno ale starzy Ludzie pamiętają , że w Łącku , na Podhalu zbyt często do Sakramentu Spowiedzi przystępowali Górole , których
  w tygodniu można było widzieć ” pod wpływem |”. Ks. Proboszcz , korzystając z okazji , że przychodzili do Spowiedzi – za Pokutę , zalecał sadzić drzewka śliw na zboczach połonin . Teraz w okolicach Łącka mamy piękne sady a Łącko słynie z pysznej śliwowicy . Próbowałam . Myślę , że dobrze byłoby wstawić Nazwy bo nie sposób rozpoznać i zapamiętać . Pozdrawiam spod Wawelu .

  1. Gdybym ja te nazwy znał…
   🙂

 2. och , nie spodziewałam się na tej stronie ujrzeć tego czym Pan cieszy oko ludzkie !  wspaniałe te kolorowe piękności ! szkoda , że jesień tuż tuż.. 

 3. Podziwiam Twój ogród!!!! Jestem pod przeogromnym wrażeniem 🙂

  Jeśli dane mi będzie, co daj Boże, przechodzić pieszo przez Winnicką parafię, muszę koniecznie obejrzeć tenże ogród na własne oczy!

  Dziękuję za fantastyczne i jakże niespodziewane spotkanie!

 4. Co roku podziwiam ogród i zachwycam się! Dziękuję.

 5. "Jeśli masz bibliotekę o ogród, to masz wszystko". Mam jedno i drugie

  Dla mnie wszystkim to Bóg i relacja z Nim. Bez Niego nie umiałabym zrozumieć człowieka , czynić dla niego dobro.Wszystko jest przemijające, wszystko to nic 

  Niebo, obym się tam dostała

 6. Witam Ojca. Kto ma bibliotekę i ogród – potrzebuje jedynie gospodyni :-))) ale każda Plebania ma takąż stąd widać że szczęśliwe w pełni to Księdza miejsce. Widać zdecydowaną różnicę w porównaniu z pierwszymi filmami robionymi w ogrodzie. Sprawia mi prawdziwą przyjemność popatrzeć na Księdza ogród i powspominać smak porzeczek i agrestu. Ja już od paru dobrych lat nie jadłam takich owoców. A wino zapowiada się wcale nieźle;-))) No i te nieprzebrane masy cyni, czy to ulubione?

  Niech Pan Bóg błogosławi w zbiorach,daje szczęśliwe chwile wytchnienia w ogrodzie Księdzu oraz wszystkim gościom.

  Pozdrawiam wszystkich oglądających

   

 7. Witaj Ojczulku! Czy yo ogód botaniczny, czy Twój ogód, niedowiary przepięknr. Szanunek dla osoby która to wszytko pieli

 8. Serdecznie zapraszam na moją stronę ks. Zbyszka do NK do mojej galerii.Bożena z Bydgoszczy 🙂

 9. Przepiękny ogród ubogacony różnorodnymi roślinami.Bardzo zadbany….mam działkę i wiem ile wymaga czasu i pracy rąk, ażeby było ładnie. Takie winnice ….no troszkę większe:) widziałam we Włoszech. Gratuluję ks. To pięknie budzić się pośród takiej przyrody, wypoczywać i jest to przepiękne miejsce na medytację, uwielbienie…..

  Pozdrawiam z Panem Bogiem.

  B 🙂

 10. Ładny ogród

 11. Ogród jest przepiękny. Gratuluję ! 

  A w moim ogrodzie na balkonie !!! rośnie sobie rozmaryn, mięta, bazylia, tymianek, oregano, lubczyk -,trochę za bardzo się rozrósł, pietruszka, a na dole pełza cukinia. I ma już owoce nadające się do jedzenia. Bardzo lubię zapach ziół….

  Pozdrawiam.

 12. Widać w tym ogrodzie rękę Stwórcy i bardzo pracowitą rękę ogrodnika.To taka "świątynia dumania",cieszy wzrok,raduje serce i przybliża do Boga.Chwała Panu za wszystko co storzył i za kapłana,któremu nie brakuje energii do uprawiania ogrodu i kształtowania ludzkich serc.Bardzo mi się podoba.Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *