Opublikowano 11 komentarzy

Dziwny Król

Podaj dalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, C; 2 Sm 5,1-3; Ps 122,1-2.4-5; Kol 1,12-20; Mk 11,10; Łk 23,35-43; Winnica, 21 listopada 2010 roku.

Jakie mamy oczekiwania, gdy w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przychodzimy do kościoła? Jakiej Ewangelii się spodziewamy? Co kojarzy nam się z Chrystusem Królem?

Może scena sądu ostatecznego? “Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.” (Mt 25,31-32)

A może sąd Piłata nad Jezusem? “Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? / Odpowiedział Jezus: / Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.” (J 18,37)

Są to właściwe skojarzenia. Słuchamy niedzielnych czytań w trzyletnim cyklu A, B, C. Kościół wybrał wspomniane Ewangelie na cykl A i cykl B. Dzisiejsza niedziela to kończący się cykl C. Na tę niedzielę wybrano Ewangelię, która dla wielu może wydawać się dziwna i nie pasująca do charakteru święta – Jezus wisi na krzyżu.

Dziwny Król – dziwna korona (cierniowa) i dziwny tron (krzyż zlany krwią).

To nie jest przypadek – to ważne objawienie. Bóg chce nam powiedzieć coś ważnego.

Dziwny Król chce nam powiedzieć, że On sam i Jego panowanie ma być zupełnie inne od tego, co widzimy w świecie, od tego czego się spodziewamy po królu.

Sam Jezus daje świadectwo tym wyobrażeniom i tej prawdzie: “Jezus (…) rzekł: Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą.” (Mt 20,25-26)

Głoszenie Królestwa Bożego to jeden z centralnych tematów nauczania Jezusa. Od tego zresztą swoje nauczanie rozpoczął: “Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie.” (Mt 4,17)

Jezus o swoim królestwie mówi: “Królestwo moje nie jest z tego świata.” (J 18,36a) “Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest.” (Łk 17,20-21)

Gdzie zatem szukać Jezusowego Królestwa? W swoim sercu.

Pytanie o Królestwo Boże, to pytanie o to, kto jest mieszkańcem twojego serca, kto panuje w tym sercu. To pytanie o twoją miłość i twój pokój.

Pytanie o Królestwo Boże, to pytanie o twoje marzenia i tęsknoty: “Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.” (Mt 6,21)

Pytanie o Królestwo Boże, to pytanie o twoją wieczność. Czy usłyszysz Jezusowe: “Dziś ze Mną będziesz w raju”? (Łk 23,43b)

Dziwny Król ma dziwny program wyborczy. Nie znajdziemy tego nigdzie na świecie. Nigdy premier jakiegokolwiek rządu nie wejdzie na trybunę parlamentu i nie powie: “Naszym programem będzie miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” (por. Ga 5,22-23)

Taki program ma tylko Jezus. Dziwny program. Czy jest to program, który ciebie interesuje?

Dzisiaj wybieramy samorządy. wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych. To są ważne wybory. Najważniejsze jest jednak to kogo się wybierze na samej górze. Najważniejsze kto będzie Panem twego serca.

Dziwny Król chce mieć dziwnych poddanych.

Czy Dziwny Król zdobędzie twój głos?

Podaj dalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

11 komentarzy do: “Dziwny Król

 1.  
  " Polsko, nie lękaj się, ale miej odwagę przyjąć królowanie Jezusa Chrystusa. Miej odwagę przyznać, że Chrystus może nas poprowadzić! " – wzywał wczoraj w Świebodzinie ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. W uroczystość Chrystusa Króla poświęcona została tam monumentalna figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata . 
   
  Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ks. bp Stefan Regmunt, który pobłogosławił pomnik, podkreślił, że jest on znakiem wiary i oddaniem czci Chrystusowi Królowi Wszechświata. – W życiu świeckim upamiętniamy postacie i oddajemy im szacunek, więc również publicznie chcemy oddawać cześć Chrystusowi, który jest dla nas jedynym Zbawicielem – zaznaczył.
  W uroczystości wzięło udział kilku biskupów, wielu kapłanów i kilkadziesiąt tysięcy wiernych.
  Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie !

 2. Kazanie i święto w sam raz na wybory ! Niech Jezus króluje ! Syn Boży, który uniżył samego siebie i stał się człowiekiem, wzrastał w MĄDROŚCI BOŻEJ, gdy został ochrzczony i Duch Święty zstąpił na Niego, znalazł się na pustyni i pościł, a potem był kuszony na pustyni i Jego bronią było było :  NAPISANE JEST ….. , 
  mamy naśladować naszego  PANA PANÓW I KRÓLA KRÓLÓW i naszego nauczyciela. Aby być Jego uczniem, trzeba wiedzieć co "napisane jest", by nie ulegać pokusom i zwodniczym duchom i poznać, gdy przyjdzie KRÓL KRÓLÓW !
  …moje owce znają mój głos
  pozdrawiam

 3. Dzięki, Jaga, mniej więcej o to mi chodziło:) Pozdrawiam serdecznie

 4. Nie umiem wyrażać myśli na papier, ale spróbować warto ,tak mi się wydaje.
  Wielka figóra pana Jezusa robi wrażenie ale nie wiem czy została postawiona w dobrej wierze czy dla innych bardziej ziemskich powodów.Jeżeli z tych drugich jestem na nie!!!! całym sercem.
  Pan Jezus dla mnie jest Królem od początku mojego narodzenia , kiedy byłam mała nie rozumiałam tego a i moi rodzice nie widzieli potrzeby tłumaczenia mi tego. Kiedyś innaczej pojmowało się wiarę. Dziś jest innaczej. Kiedyś to kapłan był królem bo to jego się szanowało jak Boga ( bóg był daleko a kapłan blisko ) i oddawało się szacunek i całowało w rękę. Ja tak pamiętam swoją wiarę z dzieciństwa. Potem kiedy zaczełam rozwijać swój umysł i pojęcie wiary doszłam do wniosku, iż to był błąd,zakłamanie  i chociaż nadal szanuję kapłana to ,to Pan Jezus jest dla mnie Tym Moim Królem w moim sercu. Nauczyłam się tego poprzez trudy w moim życiu i otrzymane łaski od Mojego Króla. Nie potrzebuję wzniosłych pomników ja potrzebuję cichości w modlitwie i spokoinych kazań bez polityki i pustych słów. Ja potrzebuję zrozumienia i dobrego kapłana w przy spowiedzi świętej. Ja potrzebuję miłości i zrozumienia , szczerości i prawdy na co dzień. I to dla mnie jest wielkim pomnikiem . Pomnikiem co nikt nie będzie się pastwił i obrażał ,oplówał i drwił,nie tylko krzyża ale i człowieka Ja szukam takiego właśnie pomnika. A Króla Jezusa mam zawsze w sercu. Dla mnie on był królem jest i będzie.Nie jestem święta ani nie jestem może dobrą katoliczką grzeszę i mam poczucie ,że czasami nie zasługuję na jego miłość ale i tak nikt nie zabroni mi go kochać tak jak tylko potrafię.

 5. Orędzia, mistyczki, wielka figura Jezusa… przerażają mnie. Ja rozmawiam z Żywym Jezusem. Przepraszam, jeśli kogoś urażam.

 6. Głos Pana mamy w Biblii. Przyznam szczerze, że prywatne objawienia to tak jakby w Biblii czegoś zabrakło.

 7. Jeszcze jedno . Oczywiście, nie można za kogoś przyjąć JEZUSA jako Pana.
  Można natomiast –  o to chodzi w intronizacji – poświęcić NARÓD, poddać pod panowanie Chrystusa Króla .
  ON  SAM  Jezus o to prosi  w Orędziu danym Sł.Bożej Rozalii Celakównie i określa, że pragnie panować w sercach, rodzinach i społeczności całej , w Narodzie.    
  "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeśli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości . Stąd wyjdzie ISKRA, która przygotuje świat, na Moje powtórne przyjscie . "  To oczywiście Słowa Pana Jezusa do Sw. Faustyny.
  Obie Mistyczki żyły w Krakowie , mniej więcej w tych samych czasach i ten związek dobrze jest prześledzić.   
  W Fatimie Matka Boża prosiła, aby poświęcić ROSJĘ Jej Niepokalanemu Sercu …
  Zrobił to dopiero nasz Fatimski Papież Polak – 25.03.1984 roku . 
  Musiało być dużo naszych ludzkich wątpliwości , skoro nastąpiło to dopiero po tylu tylu latach… aż Rosja rozsiała swe błędy po świecie …niestety.
  BÓG  do nas prochu ziemi się zwraca – nam należy z pokorą wsłuchać się w GŁOS  PANA  i wykonać , zaufać !
  JEGO  DROGI  NIE SĄ NASZYMI DROGAMI !
  CHRISTUS  VINCIT  !
    

   

 8. Żadne Objawienia prywatne nie są nakazane , ale pomocne !  Skoro w toku proces beatyfikacyjny Rozalii Celakówny / dokumenty w Watykanie /  , co ważne przysługuje Jej tytuł Sł.Bożej to może warto skorzystac z ŁASKI PANA , jaką są objawienia prywatne .
  Fatima też jest Objawieniem prywatnym , a jednak …napiszę " na skróty "  : nasz Jan Paweł II – nazywany jest Fatimskim Papieżem ! 
  Uczmy się w pokorze od   W I E L K I C H  nie marnować BOŻYCH  ŁASK !  

 9. Nie znam tych objawień, oprócz tego co słyszałem. Przypomnę jednak, że żadne prywatne objawienia nie są "nakazane".

  I mam pewną wątpliwość. Zawsze nauczałem, że nigdy za kogoś nie można uznać w Jezusie Pana czy Krola. Zawsze będzie to osobista decyzja.

 10. Wspaniałe kazanie , ale wymaga ono kontynuacji … o orędzie Pana Jezusa dane krakowskiej Mistyczce dziś Sł. Bożej Rozalii Celakównie, wg którego Chrystus pragnie zostać nie tylko Królem naszych serc, ale pragnie, aby władze kościelne razem z władzami świeckim w imieniu POLAKÓW  wprowadziły Go na TRON w naszej Ojczyżnie . Chrystus pragnie nie tylko intronizacji osobistej , ale rodzinnej i państwowej . Wszak Jego wyznawcami mamy być nie tylko w ukryciu naszej izdebki , ale mamy Go wyznawać p u b l i c z n i e , w obliczu świata, który wyrzucił Boga ze swojego zycia i się Go zaparł .
  Dzięki Bogu za WSPANIAŁEGO  KAPŁANA  KS.SYLWESTRA ZAWADZKIEGO – Inicjatora i budowniczego Najwyższego w świecie POMNIKA CHRYSTUSA KRÓLA w SWIEBODZINIE , którego poświęcenie odbędzie się jutro .
  Króluj nam Chryste  zawsze i wszędzie !
  Maria Szarek     

 11. Krzyczeć, wymachiwać rękami, wyrywać sobie drewniany krzyż – to łatwo. Postulować i awanturować się, że nie każdemu odpowiada inicjatywa intronizacji Jezusa na Króla Polski przez władze – też.

  A zrobić Mu miejsce, żeby prawdziwie mógł królować najpierw w sercu? O to najtrudniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *