Opublikowano 11 komentarzy

Ignacjański model rachunku sumienia

Podaj dalej...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolejny materiał na temat rachunku sumienia. Wprowadzenie w ignacjański model rachunku sumienia w wykonaniu p. Ilony Krawczyk-Krajczyńskiej.

Obejrzyj wideo:

Skomentuj, daj swoje uzupełnienia, zwłaszcza jeżeli masz doświadczenie tej praktyki.

11 komentarzy do: “Ignacjański model rachunku sumienia

 1. Bardzo dziękuję za proste wyjaśnienie rachunku sumienia.

 2. pytanie w 2 minucie 27 sekundzie jeśli dobrze słyszę głos Boga możemy usłyszeć w (stworzeniu?)
  co ma na myśli ta Pani mówiąc stworzenie co to jest za stworzenie?

  1. stworzony przez Boga świat, który nosi znamiona swego stwórcy

   1. czyli można powiedzieć we wszystkim? bo chciałbym wybrać jakieś pewne rzeczy ale chyba nie da się przy takim spojrzeniu niczego odrzucić. no cóż dzięki za wyjaśnienie

 3. Dziękuję, bardzo był mi potrzebny ten krótki instruktaż. Od dziś ten plan pomoże mi w codziennym rachunku sumienia.
  Jedna prośba do Pani Ilony: proszę odsłonić piękną twarz. Opadający kosmyk włosów bardzo przeszkadza w odbiorze. Szczęść, Boże.
  Joanna

 4. Rachunek sumienia wg. św.Ignacego jest kontynuacją rekolekcji ignacjańskich. Pozwala spojrzeć na siebie jako na człowieka w pełni a nie tylko przez pryzmat grzechów. Bardzo istotne jest obdarowanie, które dokonuje się ciągle. Skoro Bóg mnie ciągle obdarza musi mnie bardzo kochać. To daje więcej światła na relację między Bogiem i człowiekiem i leczy z różnych fałszywych obrazów Boga. Wdzięczność jest drogą upodabnienia się do Boga, zachwytu Nim i życia w jego bliskości. Jest to sposób na życie w szczęściu już tu i teraz. Jest też sposobem przyglądania się sobie i swoim uczuciom które w różnych sytuacjach się pojawiają. One mówią o nas, o tym co się pod nimi ukrywa, co potrzebuje leczenia. Jasia

 5. Bardzo dziękuję p. Ilonie za krótki zarys ,” jak powinna wyglądać codzienna praktyka naszego rachunku sumienia”.
  Punkty te są dużym ułatwieniem do spowiedzi świętej , ale przede wszystkim takie postępowanie daje nam możliwość bieżącego analizowania swojego życia.
  serdecznie pozdrawiam

 6. Dziękuję za proste i krótkie wyjaśnienie ważnego aspektu życia duchowego. Dla zainteresowanych podpowiadam szersze opracowanie tematu: “Katechetyczne wychowanie do codziennej praktyki rachunku sumienia”: http://www.katechezaczest.pl/wp-content/uploads/2016/07/s.-Gra%C5%BCyna-Weronika-Dryl.pdf

 7. Dziękuję za piękne wytłumaczenie rachunku sumienia .Właśnie ja zaczęłam praktykować rachunek sumienia,ale czasami mi nie wychodzi po tym zachęceniu nie będę rezygnować.

 8. Bardzo piękne i zachęcające słowa – DZIĘKUJĘ. Nie mam doświadczenia tej praktyki, ale z pomocą Bożą chciałabym spróbować. Mam nadzieję, że mój rachunek sumienia stanie się bardziej dojrzały i głęboki.

  1. Ostatnio nosiłam się z myślą jak powinien wyglądać mój codzienny rachunek sumienia. Zdaje się że otrzymałam odpowiedź. Bardzo dziękuję, napewno skorzystam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *