Katalog produktów

Książki, książeczki, programy
– Katalog wydawnictw Fundacji Nasza Winnica

Książeczki

Praktyczny Kurs Modlitwy

Czy chcesz wreszcie poznać prosty sposób modlitwy, który zmieni Twoje życie?

Książka “Praktyczny kurs modlitwy” wprowadza bez zbędnego gadulstwa w metodę modlitwy zwanej Lectio Divina. Pokazuje, jak w swojej osobistej modlitwie słuchać Boga. Książka ogranicza do niezbędnego minimum wskazówki, koncentrując się na istocie metody i praktycznym w nią wprowadzeniu. Ma charakter kursu – po każdym rozdziale są zadania do wykonania przewidziane na kolejne dni.

Książka z założenia jest elementarzem – ma służyć jako pomoc w pierwszych krokach na drodze modlitwy. Korzystać z niej może młodzież, starsze dzieci i początkujący dorośli. “Praktyczny kurs modlitwy” może stać się ważną pomocą dla katechetów i księży w ich pracy duszpasterskiej.

A6, 16 stron

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

Dwa słowa wiary

“Dwa słowa wiary” – co to znaczy, że Jezus jest Zbawicielem i Panem? I co zrobić, by samemu tego doświadczyć?

Jest to broszurka ewangelizacyjna. Dzięki tej maleńkiej książeczce wytłumaczysz każdemu, czym jest wiara. Prosty tekst i ilustracje prowadzą czytelnika do prawdziwego zrozumienia biblijnej wiary.

Poznasz, że wiara to nie mądrości kazań i wzruszenie pobożnych przykładów, ale żywy Bóg wchodzący w życie człowieka i ratujący go od śmierci.

A6, 16 stron

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

Przyjaciele w niebie

Książeczka, niewielka objętościowo, zawiera syntezę najważniejszych prawd dotyczących kultu świętych.

 • wyjaśnia co to jest „obcowanie świętych”
 • przestrzega przed niewłaściwymi formami zwracania się do świętych
 • pokazuje właściwy sens modlitwy do świętych
 • wyjaśnia sens naszej wspólnoty z aniołami i krewnymi, którzy zmarli

A6, 20 stron

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

Dotyk, który zmienia życie

Książeczka pokazuje dotyk jako istotny element miłości i budowania więzi. Opiera się na dwóch ewangelicznych historiach – kobiety „która prowadziła w mieście życie grzeszne” i trędowatego. Oboje przez dotknięcie Jezusa doświadczyli przemiany swojego życia. Takim dotknięciem są sakramenty, także Eucharystia. Nie tylko dotknięciem, ale pocałunkiem. By obficie czerpać z Eucharystii potrzebujemy poznania Boga. Staje się to możliwe przez Boże Słowo.

A6, 20 stron

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

Jak czytać i rozumieć Pismo Święte?

Jest to książka dla tych, którzy szukają pomocy i przewodnika w przeczytaniu całości Pisma Świętego – Starego i Nowego Testamentu.

Z punktu widzenia rozwoju życia duchowego człowieka nie ma nic lepszego niż codzienna lektrura Biblii. Jedną z najmądrzejszych decyzji jest decyzja przeczytania jej w całości. Bardzo często przychodzi jednak szybko rozczarowanie, gdy czytelnik zderza się z genealogiami bez końca, nużącymi dla niego opisami, niezrozumiałymi fragmentami.

Zniechęcony czytelnik odkłada Biblię “na później” – na wieczne “kiedyś”. Czym spowodowana jest ta fatalna w skutkach klęska? Wynika ona najczęciej z faktu, że Biblia czytana jest w niewłaściwym porządku. Biblii nie czyta się od deski do deski – od pierwszego rozdziału księgi rodzaju do ostatniej księgi rozdziału apokalipsy. Biblia to cała Biblioteka – należy o tym pamiętać. Porządek książek na półce (kolejność ksiąg w Biblii) to nie to samo co porządek czytania.

Książeczka “Jak czytać i rozumieć Pismo Święte?” prezentuje nowatorski klucz i sposób do poznania Biblii, do przeczytania jej w taki sposób, by mieć najlepsze owoce.

A6, 48 stron

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

Rachunek zdumienia

Nie, to nie jest pomyłka. Właśnie tak: Rachunek ZDumienia. Wszystko po to, by przystanąć i zachwycić się, zdumieć Bożą dobrocią. Tak właśnie powinien wyglądać rachunek sumienia – to nie tyle “rachowanie” grzechów, ale wejście w promieniowanie Bożej miłości.

Dając ci do ręki tę małą książeczkę, chciałbym ci pomóc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu sakramentu pojednania. Kartki tej książki prowadzić cię będą przez sześć stopni, punktów czy stacji, których dobre przeżycie sprawi, że twoje przygotowanie do spowiedzi będzie właściwe.

A6, 48 stron

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga?

Książka “Cztery kroki do miłości” pokazuje sposób budowania więzi między człowiekiem a Bogiem – używając jako ilustracji opowiadań o relacjach międzyludzkich.

Książka akcentuje potrzebę przyjaźni – miłości między człowiekiem i Bogiem. Tę relację trzeba budować przez poznanie Boga, które dokonuje się na trzech płaszczyznach – Słowa Bożego, modlitwy i życia sakramentalnego.

Książka nie tylko uczy o konieczności czytania Pisma Świętego, ale podaje praktyczne rady dla chcących rozpocząć czytanie. Wprowadza także w prostą formę modlitwy z Pismem Świętym – lectio divina. Uczy spojrzenia na sakramenty jako formy osobistego i intymnego kontaktu z Bogiem.

Książka jest wprowadzeniem w życie wiary, może być narzędziem ewangelizacji oraz prowadzić przez pierwsze kroki świadomego wchodzenia w życie Kościoła.

Adresatem książki jest głównie młodzież gimnazjalna i starsza. Książka będzie także przydatna dla osób pracujących z młodzieżą – księży, katechetów i animatorów.

A5, 48 stron

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

Książki z kazaniami

Seria „Pod prąd” to kazania ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego. Seria obejmuje cztery zbiory kazań:

 • Prostytutka idzie do nieba
 • Kochaj mnie
 • Kup tego byka
 • Tnij mieczem – raz i dwa

Prostytutka idzie do nieba

„Prostytutka idzie do nieba” to kazania z lat 2003-2009, kiedy autor był wikariuszem w parafii MBKP w Mławie a następnie rezydentem w parafii św. Bartłomieja w Płocku.

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

 

Kochaj mnie

„Kochaj mnie” to kazania z lat 2009-2010, kiedy autor rozpoczął proboszczowanie w parafii MB Pocieszycielki Strapionych w Winnicy.

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

 

Kup tego byka

„Kup tego byka” to kazania z lat 2011-2012. Jest to ciąg dalszy przepowiadania do parafialnej wspólnoty parafii MB Pocieszycielki Strapionych w Winnicy.

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

 

Tnij mieczem – raz i dwa

„Tnij mieczem – raz i dwa” to kazania z lat 2013-2014. Kolejne kazania z Winnicy. Ciąg dalszy jedynego w swoim rodzaju dialogu proboszcza z Parafią.

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

 

 

Możesz zamówić wybrane tytuły lub pakiet czterech książek z rabatem 20 %.

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

 

 

 

 

 

 

Audiobooki

Cztery kroki do Miłości. Jak usłyszeć, poznać i dotknąć Boga? Audiobook

Dźwiękowa wersja bestsellerowej książeczki

Pliki mp3 na płycie CD, około 70 minut nagrania, czyta autor.

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]

Programy

Szkoła życia z Bogiem – przygotowanie do bierzmowania

 • Pakiet materiałów dla prowadzącego
 • Konspekt animatora
 • Materiały dla uczestnika

Szczegółowa prezentacja i oferta [TUTAJ]