Opublikowano Dodaj komentarz

Przygotowanie do bierzmowania

Program przygotowanie do bierzmowania “Szkoła życia z Bogiem” ma już 11 lat.

Ten program na pewno nie powstał za kurialnym biurkiem. W 2003 roku zostałem wikariuszem z Mławie i jednym z moich zadań było przygotowanie młodzieży do bierzmowania.

Starałem się to robić w sposób uczciwy i solidny. To było kilka lat poszukiwań właściwej formy.

Zawartość płyty z pomocami

Ostateczny kształt przybrało to w latach 2008/2009. W 2009 roku zacząłem się dzielić tymi materiałami z innymi. Pierwotnie była to wersja wyłącznie wirtualna – udostępniałem pliki a wszystko trzeba było sobie wydrukować. Od 2015 roku program istnieje w wersji fizycznej – drukowanej i zapisanej na trzech płytach.

Przy tej okazji wzbogacono program o dodatkowe materiały – dotyczyły one “filozofii” przygotowania do bierzmowania – pewnych zasad, które tkwią w fundamentach.

W tym momencie w segregator wpięte są następujące pomoce:

Starałem się od samego początku, by program był elastyczny. Jeśli mamy animatorów i chcemy, oprócz spotkań ogólnych, mieć spotkania w małych grupach, to możemy to zrobić. Jeśli nie mamy animatorów, to program i tak “zadziała”. Możemy robić spotkania co miesiąć a możemy całą rzecz przyspieszyć. Możemy część przygotowania do bierzmowania zrealizować w czasie wyjazdowych rekolekcji dla młodzieży.

Na płycie dołączonej do programu mamy pliki, z których wydrukować możemy materiały dla uczestników. Jeśli nie chcemy drukować możemy kupić gotowe materiały wraz ze skoroszytami – okładkami.

W segregatorze mamy jeden egzemplarz konspektu dla animatora. Jeśli potrzebujemy większej ilości – możemy konspekty dokupić. Jeśli chcemy, możemy je samodzielnie wydrukować.

Wszystkie materiały do bierzmowania można nabyć w sklepie internetowym: [TUTAJ]

Segregator z pomocami dla duszpasterza: https://fundacjanaszawinnica.pl/pl/p/Segregator-Szkola-zycia-z-Bogiem-przygotowanie-do-bierzmowania-Pakiet-materialow-dla-prowadzacego/43

Konspekty dla animatorów: https://fundacjanaszawinnica.pl/pl/p/Broszura-Szkola-zycia-z-Bogiem-przygotowanie-do-bierzmowania-Konspekty-spotkan-w-malej-grupie/143

Materiały dla uczestników: https://fundacjanaszawinnica.pl/pl/p/Komplety-dla-20-kandydatow-Szkola-zycia-z-Bogiem-przygotowanie-do-bierzmowania-Skoroszyty-i-kartki/144

Szersze omówienie programu oraz opinie użytkowników można znaleźć [TUTAJ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *